F1: Norris rajtbüntetést kapott a Stájer Nagydíjra – hivatalos

H. L.H. L.
2020.07.10. 14:50
null
Nem indul jól Norris hétvégéje (Fotó: AFP)
Lando Norris három rajthelyes büntetést, illetve két büntetőpontot kapott, miután a sárga zászlós figyelmeztetés alatt előzte meg Pierre Gaslyt a Stájer Nagydíj első szabadedzésén.

 

Az idénynyitón pályafutása első dobogós helyezését ünneplő Lando Norris számára nem kezdődik jól a Stájer Nagydíj, hiszen már a 15 órakor kezdődő második szabadedzést is abban a tudatban kezdheti meg, hogy a vasárnapi versenyre három rajthelyes büntetést kapott.

A brit az első szabadedzésen vétett a szabályok ellen, amikor sárga zászlós szakasz alatt előzte meg az Alpha Tauri francia pilótáját, Pierre Gaslyt. Az esetet követően a sportfelügyelők beidézték a versenyzőt, s a hátrasorolás mellett két büntetőpontot is kiosztottak neki. Norrisnak ezek az első ilyen pontjai a 12 hónapos periódusban.

 

 

A BÜNTETŐPONTOK ÁLLÁSA
Lewis Hamilton
7
Sebastian Vettel
5
Danyiil Kvjat3
Daniel Ricciardo
2
Max Verstappen
2
Lance Stroll2
Kimi Räikkönen 2
Charles Leclerc2
Robert Kubica*2
Lando Norris
2
Antonio Giovinazzi
1
Kevin Magnussen
1
Alexander Albon
1
Nico Hülkenberg*
1
*: Nincs a mezőnyben 2020-ban

 

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
34 perce

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
2 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
17 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
22 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38
Ezek is érdekelhetik