F1: a rajt után összeütközött a két Ferrari – videó

H. D.H. D.
2020.07.12. 15:28
A Formula–1-es Stájer Nagydíj rajtja után összeütközött a két Ferrari: az első körben Charles Leclerc bontotta le Sebastian Vettel négykerekűjének hátulját. Az eset után a biztonsági autónak is a pályára kellett mennie, a két Ferrari pedig feladta a versenyt. Íme, a baleset!

„Nagyon meglepődtem, enyém volt a belső ív, nem számítottam rá, hogy Charles onnan próbálkozik. Próbáltam nyugodt maradni, mert nagy volt forgalom körülöttem. Az autót sokkal jobbnak éreztem mint korábban, szóval, sajnálom, hogy nem tudtuk tesztelni a fejlesztéseinket” – mondta Vettel a bokszutcába visszaérve. „Nagyon meglepődtem, enyém volt a belső ív, nem számítottam rá, hogy Charles onnan próbálkozik. Próbáltam nyugodt maradni, mert nagy volt forgalom körülöttem. Az autót sokkal jobbnak éreztem mint korábban, szóval, sajnálom, hogy nem tudtuk tesztelni a fejlesztéseinket” – mondta Vettel a bokszutcába visszaérve.

Charles Leclerc ígéri, tanulni fog a hibájából és elismeri, ő volt a hibás.

„Csalódtam magamban, nagyon sajnálom, de tudom, hogy ez most nem elég. Sebastian semmiben nem hibázott. Csalódást okoztam a csapatnak is, miután egész héten kőkeményen dolgoztak azon, hogy a fejlesztéseinket használni tudjuk. Túl mohó voltam, hogy az első körben előrébb kerüljek néhány hellyel. Tanulni fogok ebből” – fogalmazott Leclerc a kiesése után.

A verseny kettős Mercedes-sikerrel zárult, részletekről ide kattintva olvashat!

A baleset

A baleset Leclerc szemszögéből

Legfrissebb hírek

A Racing Bulls egyedi dizájnt használ a Japán Nagydíjon – képek

F1
1 órája

Azonnali hatállyal távozik az Audi csapatfőnöke – hivatalos

F1
Tegnap, 16:31

Lapaj fent játszik tovább – Tóth Anita emlékezik Dávid Sándorra

Egyéb egyéni
2026.03.18. 11:17

Antonelli bravúrja – 87 éve nem látott ilyet a Grand Prix-versenyzés

F1
2026.03.17. 14:04

„Néha a frászt hozták rám” – Vassuer nem tartotta volna igazságosnak, ha leállítja Hamiltont és Leclerc-t

F1
2026.03.16. 13:02

Alonso egy kör alatt 5 helyet vesztett, integetett Péreznek, majd feladta a kínai versenyt

F1
2026.03.16. 12:27

„Verstappennek ez egy igazi horrorshow” – Wolff szerint nem az F1-gyel, hanem a Red Bull autójával van gond

F1
2026.03.15. 20:23

Dupla nulla a McLarennél – Norris és Piastri sem tudott elrajtolni Kínában

F1
2026.03.15. 19:11
Ezek is érdekelhetik