F1: a Red Bullnak továbbra is hiányzik Ricciardo

H. L.H. L.
Vágólapra másolva!
2020.02.01. 12:48
null
Ricciardóval vidámabb volt a légkör a Red Bullnál (Fotó: AFP)
A Red Bull tanácsadója, Helmut Marko bevallotta, a csapatot sokkolta Daniel Ricciardo távozása, és továbbra is hiányolják az ausztrál versenyzőt.

 

Daniel Ricciardo a 2018-as Magyar Nagydíjat követően jelentette be, távozik a Red Bulltól, s a Renault-hoz igazol. Az ausztrál döntése sokakat meglepetésként ért, s most egy külön töltött idény után az osztrák gárda tanácsadója, Helmut Marko elárulta, továbbra is hiányolják a mindig jókedvű versenyzőt.

„Jó a csapaton belüli légkör, azonban a távozása óta már nem olyan vidám – mondta Marko a Motorsport-Magazin.comnak adott interjújában. – Mindannyiunkat sokkolt, hogy a Renault-hoz szerződött. Ő az egyik leggyorsabb versenyző, és kiválóan zárkózik fel, amikor szükséges. Emellett hiányoljuk a vicceit is – dicsérte Ricciardót, majd Max Verstappen jövőjére is kitért.

A holland versenyző szerződéshosszabbbításával egészen 2023 végéig kötelezte el magát a Red Bull-lal, ám Marko elhintette, lehet egy olyan záradék a kontraktusban, mely szerint távozhat, amennyiben a Honda 2021-ben úgy dönt, befejezi a Formula–1-es motorprogramját.

„A szerződés fix, azonban egy F1-es autó erőforrás nélkül, nos, egy ilyen helyzet bonyolítaná a dolgokat" – emelte ki, s a holland jelenlegi márkatársa, Alexander Albon mellett sem ment el szó nélkül.

A thaiföldi pilóta a 2019-es idényt a Toro Rossónál kezdte, azonban miután Pierre Gasly nem hozta a várt eredményeket, a Red Bull még a nyári szünetben Albonnak adta a francia ülését.

„Alex elég jól teljesített. Úgy csatlakozott a csapathoz, hogy előtte egyetlen métert sem tesztelt az autóval, majd a Brazil Nagydíj kivételével, ahol Lewis Hamilton kiforgatta, minden egyes futamon pontszerző helyen végzett. Nagyon önkritikus, tudja, mely területeken fejlődhet még, és ezt remek látni. Reméljük, idén jó csapattársa lesz Verstappennek" – tette hozzá Marko.

Legfrissebb hírek

„Nagyon szomorú vagyok” – Hamilton elütött egy mormotát a kanadai versenyen

F1
10 órája

Az FIA elutasította a Red Bull óvását; Norris büntetést kapott – hivatalos

F1
17 órája

„Csodálatos érzés visszatérni a dobogó felső fokára” – a Mercedes tovább vinné a lendületet

F1
20 órája

A Red Bull óvást nyújtott be a győztes Russell ellen – hivatalos

F1
21 órája

„Csakis magamat hibáztathatom” – Norris elnézést kért a McLarentől és Piastritól is

F1
22 órája

Lawson és Gasly is csak a bokszutcából indul Montrealban

F1
Tegnap, 19:34

Russell nyert, Antonelli először dobogón; a két McLaren összeütközött Kanadában

F1
Tegnap, 19:29

Leclerc az elpuskázott pole pozíció miatt bosszankodott; Hamilton szerint az első sor is elérhetetlen volt

F1
Tegnap, 14:33
Ezek is érdekelhetik