F1: az FIA-elnök szerint nem kellene a futamok számára panaszkodni

Börzöli BernadettBörzöli Bernadett
2020.01.19. 13:13
null
Jean Todt szerint az F1-ben dolgozóknak büszkéknek kell lenniük a munkájukra (Fotó: AFP)
Jean Todt úgy véli, hogy aki a Formula–1 világában dolgozhat, a szenvedélyének hódolhat, vagyis nem kellene negatívan tekinteni arra, ha egy idényben egyre több versenyt rendeznek.

 

Amióta a Formula–1 élére került a Liberty Media, téma a versenyek számának növekedése. Idén rekordnak számító 22 futamot rendeznek, de könnyen elképzelhető, hogy ez a szám tovább emelkedik a következő években. Jean Todt szerint azonban erre nem negatívan kell tekinteni, hiszen a sorozatban dolgozók büszkék lehetnek arra, hogy részesei lehetnek ennek a világnak.

„Azt hiszem, hogy hosszú még a folyamat, amíg közel kerülünk a huszonöt versenyhez – mondta az FIA-elnök. – Vélhetően túl nagy figyelmet kap ez a szám, viszont jelenleg a huszonkét versenyre kell koncentrálnunk, hiszen ennyi lesz. Arról, hogy ez mit mutat, nekem eltér a véleményem. Úgy érzem, hogy nagyon szerencsések vagyunk, amiért egy olyan világban dolgozhatunk, amit szeretünk. Ez a szenvedélyünk, és kiváltságosak vagyunk.”

„Mindenki, aki az F1-ben dolgozik, kiváltságos helyzetben van. Persze vannak kötelességeink, és amikor én is más szerepkörben tevékenykedtem, tizennyolc órát dolgoztam a hét minden napján. De megvolt a szenvedélyem, és eredményes szerettem volna lenni. Persze ott van a család is, ám meg tudják érteni a helyzetet, ráadásul nem ezt csináljuk egész életünkben” – tette hozzá Todt.

A 2020-as F1-es idény március 15-én kezdődik Ausztráliában, és november 29-én ér véget Abu-Dzabiban.

Legfrissebb hírek

„Egy kör különbség, és valószínűleg nyertem volna” – Russellt frusztrálja a Japán Nagydíj alakulása

F1
3 órája

Verstappen komolyan fontolgatja, hogy befejezi az F1-es pályafutását

F1
4 órája

„Figyelmeztettük az FIA-t” – a versenyzők változtatást követelnek Bearman óriási bukása után

F1
6 órája

Antonelli az újabb sikerrel a pontverseny élén! Russell leszorult a dobogóról Szuzukában

F1
10 órája

„Rendkívül frusztráló” – Leclerc kifakadt a szuzukai időmérő után

F1
Tegnap, 16:30

Verstappen: Már sem dühöt, sem frusztrációt nem érzek

F1
Tegnap, 13:26

A Mercedest nem lehetett Szuzukában sem megállítani: Antonelli és Russell az első sorban!

F1
Tegnap, 8:05

A Mercedes állva hagyta a mezőnyt a szuzukai időmérő előtt

F1
Tegnap, 4:40
Ezek is érdekelhetik