F1: „Alonso nem fejezi be a szezont a McLarennél”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.03.28. 08:35
null
Alonso már az idén elhagyja a McLarent? (Fotó: AFP)
Noha Mark Webber már három és fél éve visszavonult a Formula-1-ből, nem távolodott el a sportágtól, és időről időre elmondja véleményét a száguldó cirkuszban történő események kapcsán. A hétvégi Ausztrál Nagydíj után egy belga lapnak elárulta, ő hogyan látja a kétszeres világbajnok, Fernando Alonso jövőjét a sportágban.

 

Webber vasárnap még a Sebastian Vettel győzelmével zárult futam után a dobogón kérdezte volt kollégáit, ám hétfőn már az ő szavait tolmácsolta a Sporza hírügynökség, amikor a McLaren spanyol versenyzőjének lehetséges jövőjéről nyilatkozott.

„Lehet, hogy Fernando nem marad túl sokáig a csapatnál és Vandoorne hamarosan új csapattársat kap. El tudom képzelni, hogy Alonso már ezt az idényt sem fejezi be a McLarennél. Jelenleg nagyon frusztrált, hiszen ő nem azért van itt, hogy a pontszerzésért küzdjön. Ő egyértelműen a dobogóért, a győzelmekért szeretne harcolni” – magyarázta Webber.

A kilencszeres futamgyőztes, háromszoros világbajnoki harmadik helyezett ex-pilóta kitért a spanyol csapattársa, a belga Stoffel Vandoorne helyzetére is, ami már csak azért sem meglepő, mert egy belga újságíró faggatta.

„Stoffel jó srác, a sportágnak szüksége van a hozzá hasonlóan tehetséges versenyzők jelenlétére. Egy nagyszerű F1-es pályafutás lehetősége áll előtt, ehhez azonban rengeteg türelemre lesz szüksége, főleg a McLaren gondjaival kapcsolatban. Az első teljes szezonját futja, ilyenkor még tanulja a Formula–1-et az ember.”

„A pályafutása jelen szakaszában bőven megengedheti magának, hogy ezt a tanulási folyamatot háttérben, egy kevésbé versenyképes autóban tudja le” – fogalmazott Mark Webber a 25 éves belga pilótáról.

 

Legfrissebb hírek

A Red Bull óvást nyújtott be a győztes Russell ellen – hivatalos

F1
1 perce

„Csakis magamat hibáztathatom” – Norris elnézést kért a McLarentől és Piastritól is

F1
58 perce

Lawson és Gasly is csak a bokszutcából indul Montrealban

F1
4 órája

Russell nyert, Antonelli először dobogón; a két McLaren összeütközött Kanadában

F1
4 órája

Leclerc az elpuskázott pole pozíció miatt bosszankodott; Hamilton szerint az első sor is elérhetetlen volt

F1
9 órája

„Teljes időpazarlás, nagyon gyerekes!” – Verstappent felbosszantották az időmérő után

F1
11 órája

Hadjar rajtbüntetést kapott Sainz feltartásáért – hivatalos

F1
22 órája

Russell szárnyalt a Mercedesszel, és megismételte a tavalyi pole pozícióját Kanadában

F1
Tegnap, 23:10
Ezek is érdekelhetik