F1: Lauda szerint a Red Bull megvédi világbajnoki címét

Vágólapra másolva!
2013.08.16. 15:27
Niki Lauda, a Formula–1-es Mercedes-istálló igazgatója szerint a címvédő Red Bullt az idei világbajnoki sorozatban sem lehet majd legyőzni.

„A legutóbbi versenyen felzárkóztunk, ennek ellenére változatlanul azt mondom, a Red Bull a legerősebb csapat" – nyilatkozta pénteken az auto-motor-und-sport.de internetes szaklapnak a korábbi háromszoros vb-győztes, s hozzátette, szerinte a Mercedes ebben az évben semmiképp sem nyerhet vb-t.

A sorozat jövő hétvégén, a Belga Nagydíjjal folytatódik, s bár a legutóbbi futamot, a július végi Magyar Nagydíjat a Mercedes brit pilótája, az összetettben negyedik Lewis Hamilton nyerte meg, hátránya így is 48 pont a címvédő és a pontversenyben most is az élen álló Sebastian Vettellel (Red Bull) szemben.

Az összetettben a finn Kimi Räikkönen (Lotus) a második, a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) pedig a harmadik. A Mercedes másik versenyzője, a hatodik Nico Rosberg 88 ponttal marad el Vetteltől, akit Lauda szerint „az idén senki sem verhet meg ebben a Red Bullban."

 

Legfrissebb hírek

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
9 órája

F1: Norris csak morzsákat hagyott az ellenfeleinek – sajtóvisszhang

F1
13 órája

„Gondolhatnak, amit akarnak” – a bajnokság élére álló Norrist nem hatotta meg a pfujolás, magára figyel

F1
16 órája

Norris szárnyalt Mexikóban, és visszaállt a bajnokság élére

F1
2025.10.26. 22:50

Norris célja a győzelem; Hamiltonnak nincs vesztenivalója; Verstappen nem hisz a dobogóban Mexikóban

F1
2025.10.26. 11:01

Norris a pole-ban a két Ferrari előtt; Piastrié a hetedik rajtkocka Mexikóban

F1
2025.10.25. 22:44

Norris vette át a vezetést Hamilton és Russell előtt a mexikói utolsó edzésen

F1
2025.10.25. 19:11

A McLaren csakis arra összpontosít, hogy megtörje Verstappen lendületét

F1
2025.10.25. 17:48
Ezek is érdekelhetik