F1: rekord mértékű nevezési díjat fizet jövőre a Red Bull

MTI MTIMTI MTI
2012.12.01. 06:52
A drasztikusan megemelt nevezési díjak nyomán jövőre több mint 2.5 millió eurós (mintegy 700 millió forint) rajtpénzt kell fizetnie a Formula–1-es világbajnok Red Bull istállónak.

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) az idén ősszel döntött úgy, hogy a 2013-as szezontól az autósport elitkategóriájában szereplő csapatoknak 385 ezer eurós nevezési díjat, plusz az előző idényben megszerzett minden egyes pont után 3850 eurót kell fizetniük. A konstruktőrök között vb-győztes gárdának ugyanakkor pontonként 4620 euróval kell számolnia. Korábban minden istálló 309 ezer eurós rajtpénzt fizetett az F1-ben.

Az Autosport című szaklap pénteki számításai szerint a vb-pontversenyben másodikként záró Ferrari jövőre 1.9 millió eurót fizet majd az FIA-nak, amely a módosított nevezési díjak nyomán összesen 12.7 millió euróval gazdagodik.

A Formula–1-es egyéni vb-címet a múlt vasárnapi Brazil Nagydíjon – sorozatban harmadszor – a Red Bull 25 éves német pilótája, Sebastian Vettel szerezte meg.

Az Autosport című szaklap pénteki számításai szerint a vb-pontversenyben másodikként záró Ferrari jövőre 1.9 millió eurót fizet majd az FIA-nak, amely a módosított nevezési díjak nyomán összesen 12.7 millió euróval gazdagodik.

A Formula–1-es egyéni vb-címet a múlt vasárnapi Brazil Nagydíjon – sorozatban harmadszor – a Red Bull 25 éves német pilótája, Sebastian Vettel szerezte meg.

 

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
1 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
4 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik