Elutasította a francia bíróság a Ferrari keresetét, amelyben az olasz Formula–1-es istálló a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) fizetési sapkát bevezető rendelkezése ellen emelt panaszt. A párizsi Tribunal de Grande Instance írásos közleményben tudatta az elutasítás tényét.

Fotó: Action Images
Domenicali és a Ferrari egy vesztes csatán már túl van: a bíróság elutasította keresetüket

Fotó: Action Images
Domenicali és a Ferrari egy vesztes csatán már túl van: a bíróság elutasította keresetüket
MOSLEY REAKCIÓJA
„Egyetlen csapatnak és versenyzőnek sem szabadna a felsővezetők döntéseivel foglalkozni – reagált Max Mosley, a FIA elnöke. – A FIA, az istállók, és a kereskedelmi partnereink folytathatják a munkát annak érdekében, hogy biztosítsák a Forma-1 anyagi biztonságát 2010-re és a további jövőre nézve.” MTI
A francia jogászok egyórás meghallgatáson tárgyalták meg az ügyet Párizsban, és végül az FIA mellé álltak. Mint ismeretes, a Ferrari, a Renault, a Toyota, illetve a Red Bull-Toro Rosso duó már kivonulással fenyegetőzött a 2010-es szabályváltoztatások miatt.
A Ferrari beadványában azt állította, hogy az FIA megsértette a csapattal kötött, szerződésbe is foglalt megállapodást azzal, hogy radikálisan megváltoztatta a szabályokat.
A maranellóiak „mellékfrontként” támadást indítottak a Formula–1-es indulást tervező csapatok ellen egy igen gunyoros hangú közleményben.
„A Ferrari dolgozói alig hittek a szemüknek, amikor látták, hogy kik szállhatnak be a Formula–1-be. Vajon ugyanaz lesz-e a küzdelemsorozat értéke, mint most, amikor a sport történetét író csapatok versenyeznek benne? Nem lehet, hogy a bővített mezőnyt inkább Formula GP3-nak kellene nevezni?” – írták a csapat hivatalos honlapján.
A FERRARI FENYEGET
A maranellói alakulat honlapján megjelent sajtóközlemény szerint a csapat további jogi lépéseket mérlegel annak érdekében, hogy a szabályváltoztatásokat ne vezessék be. „A Ferrari nagyon reméli, hogy létrejöhet egy, az összes fél számára elfogadható megegyezés” - olvasható az írásban. Amennyiben ez mégsem sikerülne, az olasz csapat nem nevez a 2010-es világbajnokságra – szögezi le a közlemény. MTI
Legfrissebb hírek

Lando Norris Taskentben átvette az F1-es világbajnoki trófeát
F1
2025.12.12. 20:30

F1: a Honda győzelemre tör az Astonnal
F1
2025.12.12. 09:42

F1: Helmut Marko az év végén távozik a Red Bulltól – hivatalos
F1
2025.12.09. 16:05

Íme, Lando Norris – 35 tény az F1 35. világbajnokáról
F1
2025.12.08. 16:20

F1: Lando a dicsőségért száguldott – nemzetközi sajtóvisszhang
F1
2025.12.08. 09:32
Ezek is érdekelhetik


