Ferrari: valószínű, hogy a McLaren profitált a titkos dokumentációból

2007.07.26. 13:36
A Nemzetközi Automobil-szövetséghez eljuttatott hivatalos beadványban a Ferrari annak a feltételezésének adott hangot, hogy a McLaren-Mercedes sokat hasznosíthatott a Mike Coughlan tulajdonába került titkos dokumentációból. A maranellói Formula-1-es csapat úgy véli, a nagy ellenfél éppen ennek köszönheti, hogy lépéselőnybe került a szezonkezdés után.
Ma folytatódik a Ferrari és McLaren pályán kívüli harca
www.autosport.com
Ma folytatódik a Ferrari és McLaren pályán kívüli harca
Ma folytatódik a Ferrari és McLaren pályán kívüli harca
www.autosport.com
Ma folytatódik a Ferrari és McLaren pályán kívüli harca

Erről a megbízható sportági portál, a www.autosport.com írt.

A kémügy újabb eseményeként ma kerül sor a Nemzetközi Automobil-szövetség motorsport Világtanácsa előtt a Mclaren meghallgatására.

"A két csapat között olyan minimális a különbség, hogy az előny valószínűleg onnan ered, hogy a McLaren főtervezője birtokolta a Ferrari dokumentumait - " - idézte a Guardian nevű londoni a Ferrari beadványát.

A maranellóiak úgy vélik, a McLaren sportszerűtlen módon került a Ferrari elé. Az olasz csapat 5,5 millió eurós veszteséggel számol a konstruktőri világbajnoki verseny elveszítése kapcsán. Ráadásul a Ferrari márkanevet is kár érte a kémbotrány miatt.

A Guardian szerint a beadvány öt olyan esetet sorolt fel, amikor a McLaren-vezetők titkos Ferrari-adatokhoz jutott. A wokingi istálló igazgatóját, Martin Whitmarsht név szerint is említi az FIA-hoz eljuttatott anyag. A maranellóiak szerint a rivális nem csak Nigel Stepney menesztett Ferrari-mérnöktől kapott információkat, de másoktól is. Ezek az adatok többek között az olaszok autójának fékrendszeréről és vezetőszárnyairól szolgáltattak fontos információt.

„A főtervező minden területen nagy hatással lehetett az autó teljesítményére, hiszen tagja annak a kulcsfontosságú, három-négy tagú csoportnak, amely az autó technikai előrelépéséért felel” – áll a Ferrari hivatalos beadványában.

Legfrissebb hírek

A Racing Bulls egyedi dizájnt használ a Japán Nagydíjon – képek

F1
22 órája

Azonnali hatállyal távozik az Audi csapatfőnöke – hivatalos

F1
2026.03.20. 16:31

Lapaj fent játszik tovább – Tóth Anita emlékezik Dávid Sándorra

Egyéb egyéni
2026.03.18. 11:17

Antonelli bravúrja – 87 éve nem látott ilyet a Grand Prix-versenyzés

F1
2026.03.17. 14:04

„Néha a frászt hozták rám” – Vassuer nem tartotta volna igazságosnak, ha leállítja Hamiltont és Leclerc-t

F1
2026.03.16. 13:02

Alonso egy kör alatt 5 helyet vesztett, integetett Péreznek, majd feladta a kínai versenyt

F1
2026.03.16. 12:27

„Verstappennek ez egy igazi horrorshow” – Wolff szerint nem az F1-gyel, hanem a Red Bull autójával van gond

F1
2026.03.15. 20:23

Dupla nulla a McLarennél – Norris és Piastri sem tudott elrajtolni Kínában

F1
2026.03.15. 19:11
Ezek is érdekelhetik