Hegymászás: a Cso Ojun már csak a magyar expedíció tart ki

2010.09.30. 09:06
null
Mécs László a csúcs elérését követően lesíelne a 8201 méteres magasságból
Címkék
A rossz időjárás miatt szinte minden expedíció lemondott a Cso Oju meghódításáról, csak a magyar expedíció tart ki, és vág neki komoly szándékkal a hegynek.

2010. augusztus 29-én indult Budapestről a Magyarok a világ nyolcezresein idei expedíciója, amelynek célja a világ hatodik legmagasabb csúcsának, a Nepál és Tibet határán fekvő Cso Ojunak a meghódítása, amely légvonalban 20 kilométerre nyugatra fekszik a Mount Everesttől. Az expedíciót Kollár Lajos vezeti, és a csoport tagja a lábamputációból visszatérő Erőss Zsolt, Magyarország legeredményesebb magashegyi hegymászója is.

Az elmúlt egy hónapban a hegymászók elérték a 4910 méter magasan fekvő alaptábort, majd az 5720 méter magasan álló előretolt alaptábort. Az akklimatizációt követően a csapat tagjai megkezdték a magashegyi táborok kiépítését, jelenleg 6800 és 7100 méteren áll az egyes és a kettes.

A tervek szerint a hét elején kezdődött volna a csúcstámadás, ám az időjárás nem alakult kedvezően: folyamatos havazás erős szél tette lehetetlenné a feljutást, és több lavina is lezúdult a napokban, sohasem voltak ilyen rossz hóviszonyok a Cso Ojun. A hegyen lévő 50-60 expedíció (kb. 400 hegymászó) a visszavonulás mellett döntött, a magyar expedíció az egyetlen, amely kitart, és komoly szándékkal nekivág a hegynek.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: két meccs az NB I-ben; magyarok döntőznek az atlétikai és a vizes Eb-n

Minden más foci
1 órája

Bognár István: El akarom érni a száz gólpasszt az NB I-ben; Gróf Dávid: Szeretnék még az NB I-ben védeni

E-újság
1 órája

Rg-vb: továbbra is Varfolomeev a trónon, Pigniczki Fanni lemaradt a döntőről

Egyéb egyéni
2 órája

Vissza az örömöt! – Moncz Attila publicisztikája

Minden más foci
2 órája

Meghálálta – Bodnár Zalán jegyzete

Európa-liga
2 órája

A Girondins Bordeaux megint egy lépéssel közelebb a csődhöz

Francia labdarúgás
2 órája

A Nyírbátor és a Veszprém győzelmével indult a futsal NB I 2026–2027-es idénye

Labdarúgó NB I
2 órája

Kriszt Sarolta 16 pontra a legjobb tíztől hétpróbában

Atlétika
3 órája