PL: simán indult, de a Villa megnehezítette a City dolgát

K. T. I.K. T. I.
2021.12.01. 23:10
Dias góljával szerzett vezetést a City (Fotó: AFP)
A Manchester City 2–1-re nyert az Aston Villa otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában. Pep Guardiola együttese ezzel továbbra is tapad az élen álló Chelsea-re, miközben Steven Gerrard először szenvedett vereséget a birminghami együttes menedzsereként.

Az ég kék, Pep Guardiola pedig újabb Premier League-rekordot adott át a múltnak – az „égszínkékek” kispadján.

A Manchester City Rúben Dias góljával szerzett vezetést az Aston Villa ellen – Steven Gerrarddal először esett meg a birminghamiek kispadján, hogy csapata hátrányba került… ráadásul már az első félidőben. A folytatásban is a vendégegyüttes dominált, hiába próbálta a Villa fegyelmezetten szűkíteni a területeket és esélyt sem adni a City játékosainak arra, hogy a hazai térfélen lendületből törhessenek kapura, a Gabriel Jesus, Bernardo Silva kettős megtalálta a labda útját Martínez kapujába – a jobbról érkező centerezést 12 méterről, kapásból lőtte a kapuba a portugál (0–2). Silva a legutóbbi hét meccsén már negyedszer volt eredményes – a korábbi 55 PL-meccsén is pont négy gólja volt.

A tabella 13. helyén álló Villa nem tört meg és a második félidő elején egy szöglet utáni szituációból szépíteni tudott – a nagyok ellen igazán eredményes Ollie Watkins mattolta Edersont. A 25 éves középpályás már az ötödik gólját szerezte regnáló angol bajnok ellen – mindössze a harmadik ilyen meccsén! (1–2).

A második félidőben is a City birtokolta jóval többet a labdát, ám a kapu előtt már nyoma sem volt a Guardiola-legénység mezőnyfölényének. Sőt, az Aston Villának akadtak a nagyobb lehetőségei! A 75. percben Chukwuemeka hibázta el a birminghamiek „pontlabdáját” – a manchesteriek brazil kapusa bravúrral védett.

A hajrában Mingsnek akadt két fejese, ám egyik sem találta el a kaput. A Manchester City nyert és továbbra is csak egy pont választja el a listavezető Chelsea-től a Premier League tabellájának élmezőnyében.

Pep Guardiola a 204. PL-meccsén a 150. sikerét érte el – ezzel, ha már ég és kék, messze túlszárnyalva a korábbi csúcstartó Sir Alex Fergusont: a skót legendának 247 meccs kellett a Manchester United kispadján 1992 őszétől a 150. győzelemhez.