Megszületett a megállapodás, a Liverpool angol futballklub részvényesei eladják értékpapírjaikat a George Gillett, Tom Hicks amerikai milliárdos befektetőpárosnak – adta hírül weboldalán a BBC brit közszolgálati adó, majd később több más forrás. Ezzel a Liverpool a Manchester United után a második angol óriásklub, amelyet egyesült államokbeli üzletemberek vásárolnak fel. A két „gigászon” kívül az Aston Villának van amerikai gazdája.

Reuters
A kezükben tartott mezek felirata alapján nyilvánvaló, melyik úr kicsoda

Reuters
A kezükben tartott mezek felirata alapján nyilvánvaló, melyik úr kicsoda
A LIVERPOOL KÖZLEMÉNYE
„A Liverpool FC bejelenti, hogy az elnökség megállapodott George Gillett és Tom Hicks urakkal az ajánlatukról. A vezetőség egységesen azt javasolja a klub részvényeseinek, hogy fogadják el az ajánlatot.”
A két amerikai krőzus, George Gillett és Tom Hicks – csak a vételárat nézve – 218,9 millió fontért (181 milliárd forint, részvényenként 5 000 font) szerzi meg a Mersey-parti patinás egyesületet. A pénzemberek 174,1 milliót fizetnek a Liverpool többségi tulajdonrészéért, 44,8 millióból rendezik az adósságokat, és a jól értesültek szerint garantáltan 200 milliót költenek az új stadionra, ám ezt nem kívánták kommentálni.
Hicks, akinek a Dallas Stars hokiklub mellett a Texas Rangers baseballcsapata is a tulajdonában van, a múlt héten szállt be a versenybe a Montreal Canadiens gazdája, Gillett mellett, hogy az utolsó pillanatban rálicitálhassanak a dubai konzorcium ajánlatára.
DAVID MOORES, A LIVERPOOL ELNÖKE
„Nagy előrelépés ez a részvényesek és a szurkolóink számára. Ez a klub a szenvedélyem, és szinte kitölti az életemet. Nagyon alapos mérlegelés után úgy döntöttem, hogy eladom a részemet, hogy ezzel is segítsem azt a befektetést, amelyre az új stadion és a csapat érdekében a Liverpoolnak szüksége van.”
„Arra buzdítom a tulajdonostársaimat, hogy ők is ugyanezt tegyék, és álljanak az ajánlattevők mellé. Ha ezt tesszük, azzal a Liverpool sikeres jövőjét támogatjuk.”
„Örömmel fogadtam el a Gillett és a Hicks család felkérését, hogy a jövőben örökös tiszteletbeli elnökként vegyek részt a klub életében.”
„Arra buzdítom a tulajdonostársaimat, hogy ők is ugyanezt tegyék, és álljanak az ajánlattevők mellé. Ha ezt tesszük, azzal a Liverpool sikeres jövőjét támogatjuk.”
„Örömmel fogadtam el a Gillett és a Hicks család felkérését, hogy a jövőben örökös tiszteletbeli elnökként vegyek részt a klub életében.”
A 60 esztendős Hicks beszállásával az is biztossá vált, hogy a Liverpoolnak nem kell majd osztoznia az új stadionon a helyi rivális Evetonnal. Amíg Gillett egyedül pályázott, azt mondta: a Stanley Park felépülése után a költségek minimalizálása és a bevétel növelése érdekében bérbe adja az Evertonnak is a pályát.
Gillett és Hicks korábban együtt vezették a tengerentúlon az Egyesült Államok legnagyobb élelmiszer-előállító és -feldolgozó vállalkozását. A mostani társulás ötlete akkor született meg, amikor a múlt héten találkoztak az NHL hagyományos All-Star-gáláján.
A BBC megjegyzi, hogy az új tulajdonosjelöltek várhatóan hamarosan hivatalosan is bejelentik az üzlet megkötését a londoni értéktőzsdén.
A leggazdagabb angol klub, a Manchester United irányítási jogot jelentő részvénycsomagjáért a becslések szerint 800 millió fontot fizetett a szintén amerikai illetőségű Malcolm Glazer.
JÓL KERESTEK
Az alábbi táblázatból látható, hogy az utóbbi években gazdát cserélő klubok főbb részvényesei bizony megsokszorozták magánvagyonukat a részvények eladásával (forrás: BBC).
* Részben örökölte
| Ennyiért vásárolta (brit font) | Ennyiért adta el (brit font) | |
| Ken Bates (Chelsea) | 1 | 17 000 000 |
| Martin Edwards (Man United) | 100 000* | 90 000 000 |
| Milan Mandarics (Portsmouth) | 5 000 000 | 32 000 000 |
| Doug Ellis (Aston Villa) | 500 000 | 23 000 000 |
| Terry Brown (West Ham) | 2 000 000 | 33 400 000 |
| David Moores (Liverpool) | 8 000 000* | 89 600 000 |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







