NHL: négyből négy vendégsiker – továbbjutott a Sharks

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2016.04.23. 07:42
A Los Angeles Kings számára befejeződött a szezon (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának legutóbbi játéknapján mind a négy mérkőzésen a vendégcsapat győzött. Ez azt is jelenti, hogy a San Jose Sharks 4–1-gyel le is zárta a Los Angeles Kings elleni párharcot, bejutott a következő körbe.

Kiesett a 2012-ben és 2014-ben Stanley Kupa-győztes Los Angeles Kings, miután az NHL rájátszásának első körében negyedszer is kikapott a San Jose Sharkstól.

A pénteki mérkőzésen a kétszeres bajnok 6–3-ra kapott ki hazai jégen. A vendégek már az első harmadban 2–0-ra elhúztak, de a következő játékrész után 3–3 állt az eredményjelzőn. A harmadik harmadban azonban a Sharks három gólt ütött, Joonas Donskoi két góllal vette ki a részét a sikerből.

A nap másik három találkozóján is a vendégek diadalmaskodtak, így a Philadelphia Flyers és a Minnesota Wild is játékban maradt, míg a New York Islanders kétszeri hosszabbítás után győzött Floridában, így összesítésben 3–2-re vezet.

A Flyers egymás után másodjára verte meg az alapszakelső Washington Capitalst, ezúttal 2–0-ra. A Wild remek mérkőzésen, hosszabbítás után győzött Dallasban 5–4-re, a meccs hőse a vendégek finn klasszisa, Mikko Koivu volt, aki két gólt is szerzett, ő jegyezte a ráadásban a mérkőzést eldöntő találatot is.

Los Angeles Kings–San Jose Sharks3–6
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4–1 a Sharks javára