nemzetisport.hu 2015.07.22 13:42 Frissítve: 2015.08.09 21:01

VIZES VB 2015: eredmények, összefoglalók

Minden sportágat figyelembe véve Kína végzett az élen a kazanyi vizes világbajnokság éremtáblázatán, csak az úszókat számolva az Egyesült Államok lett az első. Magyarország tíz érmével utóbbi kategóriában a hatodik lett, míg összesítésben a nyolcadik.

 



 

A KAZANYI VIZES VB (MINDEN SPORTÁG) ÉREMTÁBLÁZATA
Kína
15
10
10
Egyesült Államok 13 14 6
Oroszország 9 4 4
Ausztrália 7 3 8
Nagy-Britannia 7 1 6
Franciaország 5 1 1
Olaszország 3 3 8
MAGYARORSZÁG 3 3 4
Svédország 3 2 1
Japán 3 1 4
Dél-Afrika 2 3
Németország 2 1 4
Brazília 1 4 2
Észak-Korea 1 1
Szerbia 1
Hollandia 8
Kanada 4 4
Dánia 2 2
Ukrajna 2 1
Mexikó 2
Új-Zéland 2
Görögország 1 2
Lengyelország 1 2
Spanyolország 1 2
Jamaica 1 1
Horvátország 1
Litvánia 1
Argentína 1
Malajzia 1
Szingapúr 1
Fehéroroszország 1

 

 JELMAGYARÁZAT
 MŰUGRÁS
 ÚSZÁS
SZUPERTORONYUGRÁS
SZINKRONÚSZÁS 
NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
VÍZILABDA

 


AZ ÚSZÓ VB ÉREMTÁBLÁZATA – ÉLMEZŐNY
Egyesült Államok 8 10 5
Ausztrália 7 3 6
Kína 5 1 7
Nagy-Britannia 5 1 3
Franciaország 4 1 1
MAGYARORSZÁG 3 2 4
Svédország 3 2 1
Japán 3 1
Olaszország 1 3 1
Dél-Afrika 1 3
Oroszország 1 1 2
Németország 1 2
 AZ ÚSZÓK MENETRENDJE
A délelőtti program (benne az előfutamokkal) magyar idő szerint 8.30 órakor kezdődik – és a versenyszámok függvényében tart 11.15-12.20-ig –, a délutáni pedig 16.30 órától indul, benne a középdöntőkkel és a finálékkal.
 A DÖNTŐK NAPI LEBONTÁSA
8. 2. (vasárnap)A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
férfi 400 m gyors, női 400 m gyors, női 4x100 m gyorsváltó, férfi 4x100 m gyorsváltó
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Bernek Péter 5., Kapás Boglárka 8.
8. 3. (hétfő)
A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
férfi 100 m mell, női 100 m pillangó, férfi 50 m pillangó, női 200 m vegyes
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Hosszú Katinka 1., Cseh László 3.
8. 4. (kedd)

A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

férfi 200 m gyors, női 100 m hát, női 1500 gyors, férfi 100 m hát, női 100 m mell
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Kapás Boglárka 3.

8. 5. (szerda)
A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
férfi 200 m pillangó, női 200 m gyors, férfi 50 m mell, férfi 800 m gyors, mix 4x100 m vegyes váltó
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Cseh László 1., Hosszú Katinka 5.
8. 6. (csütörtök)
A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
férfi 200 m vegyes, férfi 100 m gyors, női 200 m pillangó, női 50 m hát, női 4x200 m gyors váltó
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Szilágyi Liliána 7.
8. 7. (péntek)
A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
női 100 m gyors, férfi 200 m hát, női 200 m mell, férfi 200 m mell, férfi 4x200 m gyors váltó
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Gyurta Dániel 3.
8. 8. (szombat)
A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
női 50 m pillangó, férfi 50 m gyors, női 200 m hát, férfi 100 m pillangó, női 800 m gyors, mix 4x100 m gyors váltó
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Cseh László 2., Hosszú Katinka 3., Kapás Boglárka 6.
8. 9. (vasárnap)
A DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
férfi 50 m hát, női 50 m mell, férfi 400m vegyes, női 50 m gyors, férfi 1500 m gyors, női 400 m vegyes, férfi 4x100 m vegyes váltó, női 4x100 m vegyes váltó
A DÉLUTÁNI ÖSSZEFOGLALÓ ITT! Hosszú Katinka 1., Verrasztó Dávid 2.

 A MŰUGRÓK MENETRENDJE
7. 24. (péntek) férfi 1 m műugrás (selejtező)
7. 25. (szombat) női 3 m szinkronműugrás (selejtező, döntő) – Gondos Flóra, Kormos Villő 17. – nem jutottak döntőbe; vegyes szinkrontoronyugrás (döntő)
7. 26. (vasárnap) férfi szinkrontoronyugrás (döntő); női 1 m műugrás (selejtező, elődöntő)
7. 27. (hétfő) női szinkrontoronyugrás (selejtező, döntő) – Kormos Villő, Reisinger Zsófia 13. – nem jutottak a döntőbe; férfi 1 m műugrás (döntő)
7. 28. (kedd) férfi 3 m szinkronműugrás (döntő); női 1 m műugrás (döntő)
7. 29. (szerda) női toronyugrás (selejtező, elődöntő) – Kormos Villő 30., Reisinger Zsófia 36. – nem jutottak a döntőbe; 3 m műugrás/toronyugrás csapat (döntő)
7. 30. (csütörtök) férfi 3 m műugrás (selejtező, elődöntő) – Bóta Botond 54. – nem jutott tovább; női toronyugrás (döntő)
7. 31. (péntek) női 3 m műugrás (selejtező, elődöntő) – Gondos Flóra 29. – nem jutott tovább; férfi 3 m műugrás (döntő)
8. 1. (szombat) férfi toronyugrás (selejtező, elődöntő); női 3 m műugrás (döntő)
8. 2. (vasárnap) 3 m vegyes szinkronműugrás (döntő); férfi toronyugrás (döntő)
A NYÍLT VÍZI ÚSZÓK MENETRENDJE 
7. 25. (szombat) 9 óra: női 5 km (Risztov Éva 12., Olasz Anna 13.); 12 óra: férfi 5 km (Papp Márk 13., Székelyi Dániel 19.)
7. 27. (hétfő) 11 óra: férfi 10 km (Gyurta Gergely 13., Papp Márk 36.)
7. 28. (kedd) 11 óra: női 10 km (Risztov Éva 10., Olasz Anna 11.)
7. 30. (csütörtök) 11 óra: 5 km-es csapatverseny (MAGYARORSZÁG, GYURTA GERGELY, SZÉKELYI DÁNIEL, RISZTOV ÉVA – 7.)
8. 1., (szombat) 7 óra: férfi 25 km (Székelyi Dániel 20.); 7.15 óra: női 25 km (Olasz Anna 2., Kiss Nikoletta 14.)
(Az időpontok magyar idő szerint értendőek.)

FÉRFI VÍZILABDA TORNA
augusztus 2., vasárnap
 
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
 
Kanada–Olaszország
2–8
Brazília–Egyesült Államok3–7
Kazahsztán–Montenegró
8–12
Ausztrália–Dél-Afrika17–1
A 13–16. HELYÉRT
 
Kína–Oroszország11–14 - ötméteresekkel
Argentína–Japán 6–14
augusztus 4., kedd
 
A 15. HELYÉRT
 
Kína–Argentína 16–9
A 13. HELYÉRT 
Oroszország–Japán
9–13
A 9–12. HELYÉRT
 
Kanada–Kazahsztán9–7
Brazília–Dél-Afrika
16–5
NEGYEDDÖNTŐ 
Horvátország–Montenegró 10–4
Görögország–Ausztrália
7–7 – ötméteresekkel 5–4
Magyarország–Olaszország7–8

Szerbia–Egyesült Államok

12–7
augusztus 6., csütörtök
 
A 11. HELYÉRT
 
Kazahsztán–Dél-Afrika 11–7
A 9. HELYÉRT 
Kanada–Brazília12–10
AZ 5–8. HELYÉRT
 
Montenegró–Ausztrália
11–8
Magyarország–Egyesült Államok
13–9
ELŐDÖNTŐ
 
Horvátország–Görögország 10–10 – ötméteresekkel: 5–3
Olaszország–Szerbia 6–10
augusztus 8., szombat 
A 7. HELYÉRT
 
Ausztrália–Egyesült Államok
6–10
AZ 5. HELYÉRT
 
Montenegró–Magyarország
10–9
A 3. HELYÉRT
 
Olaszország–Görögország
7–7 – ötméteresekkel 2–4
DÖNTŐ 
Szerbia–Horvátország11–4

 CSOPORTMECCSEK
C-CSOPORT 
DÉL-AFRIKA MAGYARORSZÁG
ARGENTÍNA KAZAHSZTÁN
A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
 
Kapusok: Decker Attila, Nagy Viktor
 
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel, Bedő Krisztián, Erdélyi Balázs, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Madaras Norbert, Szivós Márton, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes
  
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 27., hétfő)  
Magyarország–Kazahsztán 14–5
Dél-afrikai Köztársaság–Argentína 10–6
2. FORDULÓ (július 29., szerda)  
Kazahsztán–Argentína 15–7
Dél-afrikai Köztársaság–Magyarország 4–17
3. FORDULÓ (július 31., péntek)  
Dél-afrikai Köztársaság–Kazahsztán 14–3
Magyarország–Argentína 21–4
   
A-CSOPORT 
HORVÁTORSZÁG BRAZÍLIA
KANADA KÍNA
   
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 27., hétfő)  
Horvátország–Kanada  12–7
Brazília–Kína 9–9
2. FORDULÓ (július 29., szerda)  
Kína–Kanada 2–8
Horvátország–Brazília 10–9
3. FORDULÓ (július 31., péntek)  
Horvátország–Kína  17–1
Brazília–Kanada 6–10
   
B-CSOPORT 
GÖRÖGORSZÁG EGYESÜLT ÁLLAMOK
OLASZORSZÁG OROSZORSZÁG  
   
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 27., hétfő)  
Görögország–Olaszország 11–10
Egyesült Államok–Oroszország   7–6
2. FORDULÓ (július 29., szerda)  
Görögország–Egyesült Államok 11–10
Oroszország–Olaszország 6–9
3. FORDULÓ (július 31., péntek)  
Görögország–Oroszország 15–11
Egyesült Államok–Olaszország 11–9
   
D-CSOPORT 
SZERBIA JAPÁN
MONTENEGRÓ AUSZTRÁLIA
   
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 27., hétfő)  
Szerbia–Montenegró 11–8
Ausztrália–Japán 10–4
2. FORDULÓ (július 29., szerda)  
Ausztrália–Montenegró 5–5
Szerbia–Japán 19–9
3. FORDULÓ (július 31., péntek)  
Szerbia–Ausztrália 10–9
Japán–Montenegró 10–16

NŐI VÍZILABDA TORNA
augusztus 1., szombat
 
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
 
Egyesült Államok–MAGYARORSZÁG
12–7
Brazília–Kína8–10
Kanada–Görögország
5–8
Kazahsztán–Hollandia1–22
A 13–16. HELYÉRT
 
Új-Zéland–Dél-Afrika11–3
Japán–Franciaország6–9
augusztus 3., hétfő
 
A 15. HELYÉRT
 
Dél-Afrika–Japán7–15
A 13. HELYÉRT 
Új-Zéland–Franciaország7–6
A 9–12. HELYÉRT
 
Kanada–MAGYARORSZÁG7–10
Kazahsztán–Brazília5–10
NEGYEDDÖNTŐ 
Spanyolország–Egyesült Államok5–8
Ausztrália–Kína12–10 – ötméteresekkel
Olaszország–Görögország9–6

Oroszország–Hollandia

9–10
augusztus 5., szerda
 
A 11. HELYÉRT
 
Kanada–Kazahsztán
20–4
A 9. HELYÉRT 
MAGYARORSZÁG–Brazília
22–7
AZ 5–8. HELYÉRT
 
Spanyolország–Kína9–10
Görögország–Oroszország16–15 – ötméteresekkel
ELŐDÖNTŐ
 
Egyesült Államok–Ausztrália 8–6
Olaszország–Hollandia 9–10
augusztus 7., péntek 
A 7. HELYÉRT
 
Spanyolország–Oroszország
15–10
AZ 5. HELYÉRT
 
Kína–Görögország13–12 – ötméteresekkel
A 3. HELYÉRT
 
Ausztrália–Olaszország
12–10 – ötméteresekkel
DÖNTŐ 
Egyesült Államok–Hollandia5–4
CSOPORTMECCSEK
D-CSOPORT
KÍNA MAGYARORSZÁG
OROSZORSZÁG FRANCIAORSZÁG 
A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
 
Kapusok: Bolonyai Flóra, Gangl Edina 
Mezőnyjátékosok:  Antal Dóra, Bujka Barbara, Czigány Dóra, Garda Krisztina, Illés Anna, Keszthelyi Rita, Kisteleki Dóra, Menczinger Kata, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó –
   
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 26., vasárnap)  
Oroszország–Franciaország 16–5
Magyarország–Kína 8–9
2. FORDULÓ (július 28., kedd)  
Franciaország–Kína4–13
Magyarország–Oroszország 11–13
3. FORDULÓ (július 30., csütörtök)  
Magyarország–Franciaország 18–3
Oroszország–Kína9–9
   
A-CSOPORT
KANADA KAZAHSZTÁN
ÚJ-ZÉLAND SPANYOLORSZÁG
   
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 26., vasárnap)  
Kanada–Új-Zéland 15–6
Kazahsztán–Spanyolország 7–14
2. FORDULÓ (július 28., kedd)  
Spanyolország–Új-Zéland 23–2
Kanada–Kazahsztán 17–4
3. FORDULÓ (július 30., csütörtök)  
Kanada–Spanyolország 6–12
Kazahsztán–Új-Zéland 14–4
   
B-CSOPORT 
AUSZTRÁLIA DÉL-AFRIKA
GÖRÖGORSZÁG HOLLANDIA 
   
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 26., vasárnap)  
Ausztrália–Görögország 8–7
Dél-Afrika–Hollandia  1–22
2. FORDULÓ (július 28., kedd)  
Hollandia–Görögország  10–9
Ausztrália–Dél-Afrika 19–1
3. FORDULÓ (július 30., csütörtök)  
Ausztrália–Hollandia 8–6
Dél-Afrika–Görögország 4–20
   
C-CSOPORT 
BRAZÍLIA JAPÁN
EGYESÜLT ÁLLAMOK OLASZORSZÁG
   
EREDMÉNYEK  
1. FORDULÓ (július 26., vasárnap)  
Brazília–Egyesült Államok 2–13
Japán–Olaszország 3–15
2. FORDULÓ (július 28., kedd)  
Olaszország–Egyesült Államok 10–9
Brazília–Japán 11–8
3. FORDULÓ (július 30., csütörtök)  
Brazília–Olaszország 6–15
Japán–Egyesült Államok 2–17

2015.08.09 15:51:16

Vizes vb 2015 nemzetisport.hu

Magyarország 10 éremmel (3 arany, 3 ezüst, 4 bronz) zárta a világbajnokságot.

2015.08.08 20:12:06

Vizes vb 2015 nemzetisport.hu

A horvátok a 7. percben még 2–0-ra vezettek, ám végül hét góllal elbukták a döntőt.

2015.08.08 16:15:58

Vizes vb 2015 NSO/MTI

Kapás Boglárka hatodik lett 800 méter gyorson, amelyet Katie Ledecky világcsúccsal nyert meg.

2015.08.08 13:44:45

Vizes vb 2015 nemzetisport.hu

Nem sikerült a szép búcsú: a két csalódott csapat mérkőzését Montenegró nyerte meg 10–9-re.

2015.08.07 16:25:32

Vizes vb 2015 NSO/MTI

Cseh László holtversenyben a legjobb idővel döntős 100 pillangón; Takács Krisztián lemaradt a fináléról.