Oktatójáték férfi vízilabdában a „csoportrangadón” a kazahok ellen

2015.07.27. 16:29
Szivósék könnyed bemelegítést tartottak a kazahok ellen (Fotó: MTI)
Megkezdte szereplését a kazanyi világbajnokságon a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely az első mérkőzésén mindjárt a csoport második legjobb csapatával, Kazahsztánnal mérkőzött. Az első két negyedben már 7–0-ra vezettünk, és kiváló játékkal, jó teljesítménnyel hoztuk a kötelezőt. Ennél már csak két könnyebb meccs vár a csapatra a csoportban.

VIZES VB, KAZANY
FÉRFI VÍZILABDA, C-CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–KAZAHSZTÁN 14–5 (4–0, 3–0, 5–2, 2–3)
Kazany, 400
néző. Vezette: Peila (amerikai), Williams (új-zélandi)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Szivós M. 1, VARGA DÉNES 3, Varga Dániel 1, HÁRAI 4, Madaras, Gór-Nagy. Csere: Angyal 1, Erdélyi, Vámos, Bedő 2, Hosnyánszky 2
KAZAHSZTÁN: Fedorov – Smider, USAKOV 2, Akszenov 1, Pekovics, Kolojgyenko, Gubarev 1. Csere: Pilipenko, Ukumanov 1, Manafov, Sakenov, Medvegyev
Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 12/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Erdélyi (26. p.), Gór-Nagy (30. p.), Akszenov (31. p.)

KORÁBBAN
Dél-Afrika–Argentína 10–6 (6–2, 1–2, 1–1, 2–1)

Ausztrália–Japán 10–4

Mindenki úgy számított, hogy a rendkívül könnyű C-csoportban három győzelemmel kell továbbjutni. Az is biztos volt, hogy Kazahsztán lesz a három közül a legnehezebb ellenfél, de az korántsem volt biztos, hogy könnyű lesz ellenük a nyitó meccsen játszani. Mégis könnyű volt, mert a Benedek-csapat jó teljesítményt nyújtott..

A magyar csapat az első pillanattól kezdve koncentráltan, nagy odafigyeléssel vetette magát a küzdelembe, és remek védekezéssel a csírájában fojtotta el a kazahok próbálkozásait.

Olyannyira, hogy az első két negyedben egyetlen gólt sem kaptunk, viszont szép gólokkal 7–0-s előnyre tettünk szert.

A kazahok elég sok emberelőnyt kaptak, de sokszor még a kapura lövésig sem jutottak el, ha pedig mégis, akkor ott volt Nagy Viktor, aki hatástalanította a próbálkozásokat.

A második félidőben már 11–0-ra is vezettünk, amikor a kazahok ötméteresből szépíteni tudtak, ami óriási üdvrivalgást váltott ki a közönségből.

Az utolsó negyedben már nem nagyon erőltettük a támadásokat, ráadásul a nap is a magyarok szemébe sütött. Ez roppant zavaró volt, de annyira nem, hogy veszélybe kerüljön a biztos győzelem. 14–5

Végül kilenc lett közte, de több is lehetett volna. A cél azonban távol van, ahogy Benedek Tibor mondta, edzésnek használjuk fel a csoportmeccseket. Ezért pörögtek három negyeden át maximális fordulatszámon a játékosok.

Ennél már csak könnyebb lesz a csoportban, a mai oktatójáték után újabbak várhatóak az argentinok és a dél-afrikaiak ellen.

BENEDEK TIBOR, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
– Nagyon lelkes volt a csapat. Úgy vettük ezt a mérkőzést, hogy a három csoportmeccsünk közül ez lesz a legnehezebb, ezt kell a legkomolyabban venni, mert ez hasonlít majd a legjobban ahhoz, ami egy hét múlva lesz a negyeddöntőben. Jó centerük volt a kazahoknak, és nem úszkálós, összevissza játékot mutattak. Rendben van a játékunk minden szempontból. Az, hogy a helyzeteket belőjük-e, vagy sem, az a napi forma kérdése, de azért nagyon tetszett, hogy mennyire rendezettek voltunk.
SZERGEJ DROZDOV, a kazah válogatott szövetségi kapitánya: – Kicsit szorosabb mérkőzésre számítottam. Főleg az első félidőben játszottunk rosszul, illetve a magyarok esélyt sem adtak nekünk. Utána már javultunk, az utolsó negyedet sikerült is megnyernünk. Szeretnénk megszerezni a csoport második helyét.

4. negyed

32. perc: Vége a meccsnek, simán nyertünk, a csoportban ennél nehezebb már nem lesz. 14–5
32. perc:
Kivédekeztük a kazah támadást, az utolsó másodpercre is jutott egy Hosnyánszky-lövés, de kapufa lett belőle.
32. perc:
Egy kivédekezett kazah támadás után végre megszületett az újabb gól! Varga Dénes szenzációsan pókhálózta ki a bal felsőt. 14–5
31. perc: Akszjonov
kiállítása után emberelőnybe kerültünk. Régen lőttünk már gólt... Hosnyánszky a kapufát találta el.
30. perc: Vámos
hatalmas bombáját Fjodorov hárította.
30. perc: Gór-Nagy kipontozódott, Usakov
góljával pedig feljött nyolc gólra Kazahsztán. 13–5
29. perc: Madaras
nem túl erős, nem túl helyezett lövését védte könnyedén Fjodorov.
29. perc:
Az emberhátrányt jól játszották meg a kazahok, Akszjonov pedig betalált. 13–4
28. perc:
Már-már lejárt a kazah emberelőny, de Koljegyenko még lőtt, így náluk maradt a labda. Varga Dánielt kiállították, Kazahsztán időt kért.
27. perc: GÓÓÓL!
Hosszú labdajáratás után Hárai lőtt húzásból szép gólt. 13–3
27. perc.
Emberelőnybe kerültünk, ezzel pedig együtt járt egy időkérés is.
27. perc:
Labdát vesztettünk, megúszhattak volna a kazahok, de szabálytalankodtunk egy kiállításért. Jó volt a védekezésünk, Pekovics lövése fölé szállt.
26. perc:
Emberhátrányba kerültünk, és ezúttal utat talált a labda a hálónkba, Gubarjev volt eredményes. 12–3
26. perc: Hosnyánszky
újabb távolija a kapufán csattant.
25. perc: Usakov
jutott lövéshez jó messziről, Nagy Viktor azonban kitolta a labdát.
25. perc: Ezúttal is elhoztuk a labdát. Négyből négy. A lövésünk ezúttal nem volt jó.

3. negyed

24. perc: Vége a harmadik negyednek. 12–2
24. perc:
Kontrát ítéltek Hárai ellen, Akszjonov vette észre a helyzetet, és emberelőnyt harcolt ki. Smiderre játszották ki a figurát, de Nagy Viktor védett.
24. perc:
A kazahok eltékozolták a lehetőségüket, támadhattunk az utolsó fél percben.
23. perc: Hosnyánszky
egészen távolról nagy erővel lőtt a kapuba! 12–2
23. perc:
Gyorsan megindultak a kazahok, Usakov pedig gyönyörű emeléssel lőtte be a második kazah gólt. 11–2
24. perc:
Az emberelőnyből Varga Dénes a kapufát döngette meg.
23. perc: Bedő
próbálkozását tolta ki Fjodorov. A sarokdobás után emberelőnybe kerültünk. Időkérés.
22. perc: Ukumanov
ötöse bent van, ezzel óriási üdvrivalgás tört ki a lelátón. 11–1
22. perc:
Óriási kazah lehetőség, mert ötmétereshez jutottak.
21. perc:
Biztosan unják már a kazahok, de így nehéz lesz gólt lőniük... Ukumanov lőtt ezúttal is, Nagy Viktor azonban védett.
20. perc: AZ IS BENT VAN! Varga Dánielre
nem vigyáztak kellőképpen, ő meg a ziccereket be szokta lőni... 11–0
20. perc: Egy támadást mi is elronthatunk... megúszhattak a kazahok, de visszaértünk, Usakov lövése pedig hasba találta Nagy Viktort.
19. perc:
Újfent emberelőnybe kerültek a kazahok, de a lövés gyenge volt, a blokk viszont jó.
19. perc: OTT A TIZEDIK! Akszjonov
kiállt, az emberelőnyben pedig a tizedik gólért támadhattunk. Méghozzá eredményesen, mert Hosnyánszky a bal szélről a kapuba lőtt. 10–0
18. perc:
Szegény kazahok nem tudtak mit kezdeni a támadásukkal, lejárt a támadóidő, mi pedig jöhettünk előre.
18. perc: GÓÓÓL! Madaras
kiváló indítását Hárai dobta be közvetlen közelről. 9–0
17. perc: Pekovics
csavart, Nagy Viktor védett.
17. perc: Ezúttal is elhoztuk a labdát,
majd emberelőnybe kerültünk, és a szabadon hagyott Hárai Balázs szép gólt lőtt. 8–0

2. negyed:

16. perc: Vége a második negyednek, még mindig nem kaptunk gólt. 7–0
16. perc:
Egy újabb kazah emberelőny, de ezzel sem mentek sokra. Amikor kiegészültünk, Usakov akkor lőtte el, de a léc mentett...
15. perc:
Meg is volt az eredménye, mert emberelőnybe kerültünk. Szivós nem sokat teketóriázott, gyorsan bevágta a jobb alsóba a hetedik magyar gólt. 7–0
15. perc: Benedek Tibor
időt kért.
15. perc:
Tanácstalanok voltak a kazah támadók, végül Usakov lőtte el az egyetlen apró résen, amely előtte „tátongott”. Csakhogy azt a rést meg Nagy Viktor fedte le...
15. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de elszórakoztuk a lehetőséget.
14. perc: Erdélyi
lövését viszont Akszjonov hárította!
14. perc: Gubarjev
megúszott, egyedül tört a magyar kapura, Nagy Viktor viszont kivédte a ziccert.
nagy lövését védte Fjodorov.
13. perc:
Megint emberhátrányba kerültünk, de még lövésig sem jutottak a kazahok, majd elvesztették a labdát.
12. perc: ÚJABB GÓL!
Emberelőnybe kerültünk, és végletekig kijátszott figura végén Bedő Krisztián könnyedén pattinthatott közelről a kapuba. 6–0
12. perc:
Elrontottuk a támadást, de a kazaok is így tettek a sajátjukkal.
11. perc: Erdélyit
kiállították két percre, mi pedig gyakorolhattuk a védekezést. Olyan jól tettük, hogy Akszjonov lövését Nagy Viktor védte.
1
0. perc: Varga Dénes
úszott meg a bal oldalon, majd amikor látta, hogy senki sem zavarja, közelről bevágta az ötödik magyar gólt. 5–0
10. perc: Ukumanov
távoli ejtése csemege volt Nagy Viktornak.
9. perc:
Kiállítást kaptunk, Madaras lövését Pekovics blokkolta, de a labda nálunk maradt. Varga Dénes próbálkozott közelről, de a kapus résen volt.
9. perc: A második negyedben is mi hoztuk el a labdát.

1. negyed:

8. perc: Vége az első negyednek, eddig sima, ahogy azt vártuk is. 4–0
8. perc:
Az utolsó másodpercekben támadhattak a kazahok, de csúnyán fölé lőttek. Benedek Tibor időt kért 9 másodperccel a negyed vége előtt.
8. perc: Gór-Nagy
emelését tolta a kapufára Fjodorov, onnan pedig kiperdült a labda. Sarokdobás után jöhettünk előre, de elvesztettük a labdát.
7. perc:
Hiába beszélték meg a kazahok, hogy mit kell tenni, Usakov hosszú labdajáratás után a kapufát találta el.
7. perc:
Emberhátrányba kerültünk, Hosnyánszky ment ki. A kazah csapat időt kért.
6. perc: GÓL!
Emberelőnybe kerültünk, majd szép figura végén Bedő húzta be közelről a labdát a kazah kapuba. 4–0
5. perc:
Egyelőre a kazahok csak fuldokolnak a magyar védők szorításában, kintről kell próbálkozniuk, de hibáa. Smider lőtt mellé.
5. perc: BENT VAN A HARMADIK! Angyal
kapott labdát a bal oldalon, és éles szögből a hosszú sarokba vágta a labdát. 3–0
5. perc:
Kiegészültünk, tovább támadhattak a kazahok, de jó volt a blokk.
4. perc:
Megint hátrányba kerültünk, de a húzásra betett labdát Nagy Viktor védte.
4. perc: Mit sem ért a kazah támadás, megint mi jöhettünk előre, de egy kontra miatt Bedő ellen ítéltek.
3. perc: MEKKORA GÓL! Varga Dénes
egészen messzíről óriási gólt dobott a jobb alsóba. 2–0
3. perc:
Emberhátrányba kerültünk, sokáig járatták a labdát a kazahok, végül Akszjonov vágta a blokkba.
2. perc: GÓL!
Megint emberelőnybe kerültünk, Hárai pedig a jobb alsóba vágta a labdát. 1–0
1. perc: Gyenge volt a kazah támadás, megszereztük a labdát.
1. perc:
Mindjárt kaptunk egy kiállítást centerből, az emberelőnyt megjárattuk, Varga Dénes a kapufát találta el, majd Gór-Nagy dobta hasba a kapust.
1. perc: Elkezdődött a világbajnokság a férfi válogatottnak is, és rögtön el is hoztuk a labdát.