Az oroszok ellen is a hajrában omlott össze a női pólóválogatott

2015.07.28. 17:44
Bujka Barbaráék ezúttal sem tudták megtartani előnyüket (Fotó: MTI)
A Kazanyban zajló női vízilabda-világbajnokságon hiába játszott három negyeden át kiválóan a magyar csapat, az utolsó negyedben négy góllal kikaptunk, így a hazaiak simán nyertek. Újabb bosszantó vereség a D-csoportban.

NŐI VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
VIZES VB, KAZANY 2015
D-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OROSZORSZÁG 11–13 (3–1, 3–4, 4–3, 1–5)
Kazany,
2123 néző. Vezette: Peris (horvát), Peila (amerikai)
Oroszország: Karnauh – PROKOFJEVA 1, Liszunova 3, KARIMOVA 2, Tyimofejeva 1, IVANOVA 2, Jarondajkina 1. Csere: Tankejeva, Abdrizjakova 2, Szimanovics 1, Zubkova, Zubacseva
Magyarország: Bolonyai – KESZTHELYI 3, Antal 1, Szücs G., BUJKA 2, Garda, Kisteleki D. 1. Csere: Menczinger K., Illés A., Takács O. 1, Tóth I. 1, CZIGÁNY D. 2.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 11/2Ú
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Szücs G. (28. p.), Abdrizjakova (29. p.), Tyimofejeva (32. p.)

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN:
KÍNA–FRANCIAORSZÁG 13–4

1. Oroszország 2 2 29–16 6
2. Kína 2 2 22–12 6
3. MAGYARORSZÁG 2 2 19–22 0
4. Franciaország 2 2 9–29 0

A meccs nagy kérdése az volt, hogyan tudja magát összeszedni a magyar csapat a Kína elleni vereség után. Egyértelműen a legnehezebb feladatnak tűnt Oroszország, hiszen hazai pályán játszott.

Ehhez képest remekül kezdett együttesünk, koncentrált, jó játékkal 3–1-re hoztuk az első negyedet, kiválóan használtuk ki az emberelőnyöket, és a védekezés is jól összeállt.

Az oroszok nem nagyon tudtak mit kezdeni a mieinkkel, sem közelről, sem távolról nem találtak be. A második negyedben valamelyest följöttek, egy gólra meg is közelítettek bennünket, de szemmel láthatóan jobb volt a magyar válogatott.

Amikor úgy tűnt, hogy talán feljönnek az oroszok, a harmadik negyedben megráztuk magunkat, és újra kiváló teljesítményt nyújtott a csapat, amelyben Bolonyai nagyszerűen védett. 10–7-re vezettünk a harmadik negyed vége előtt, amikor az oroszok visszahozták magukat a meccsbe, így az utolsó negyedre kétgólos előnnyel fordultunk.

Ekkor azonban valami megváltozott. Az addig jól működő emberelőnyös helyzeteinket sorra kihagytuk, az oroszok úgy védekeztek, hogy egyszerűen nem volt rés, ahol el lehetett volna lőni a labdát. A magyar csapat védekezése viszont megbomlott, közelről és távolról egyaránt gólt értek el az oroszok, utolértek bennünket, majd elhagytak, és két góllal nyertek. 11–13

Rendkívül nagy kár volt ezért a meccsért, mert ezt meg lehetett volna nyerni. De akárcsak Kína ellen, ezúttal is jött az utolsó negyedben a leblokkolás, amelynek megint csak vereség a vége.

Következik Franciaország, amely ellen biztosan kell nyerni, és utána valószínűleg az Egyesült Államok a kieséses szakaszban. Az nem lesz egyszerű móka…

MIHAIL NAKORJAKOV,
az orosz válogatott szövetségi kapitánya: „Rengeteg számított, hogy a közönség végig mellettünk állt és biztatott minket, mi pedig egy pillanatra sem adtuk fel, még ha a magyarok többször is vezettek három góllal. Az utolsó negyedben fantasztikusak voltak a lányok, remek győzelmet arattunk."

MERÉSZ ANDRÁS, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: „Nagy részben az történt, amit elterveztünk, és hogy aztán milyen okok miatt kaptunk ki a végén, azt majd visszanézzük. Sok pontatlanságot követtünk el a meccs végén, amelyeket az elején nem, és akkor még sikerült is sokáig vezetnünk. Nem szórtuk el a labdákat, szépen végigjátszottuk az akciókat, azokat a figurákat játszottuk, amelyeket megbeszéltünk. Amíg ez működött, addig a játék is. Szerintem a szívük elvitte a játékosokat, mindenki egyedül akart mindent megoldani, és egy ilyen csapat ellen, mint az orosz, ez borzasztóan veszélyes, jöttek, mint a mérgezett egér."

„Minden bizonnyal az amerikaiakkal játszunk a nyolc közé jutásért. Még ez sem tuti, mert a franciákat meg kell vernünk előbb, aztán készülhetünk az amerikaiakra. Továbbra is azt gondolom, hogy az olaszoktól elszenvedett vereségük dacára övék a legerősebb csapat a világbajnokságon. Ezért borzasztóan nehéz dolgunk lesz, de egy magyar válogatott sohasem adhatja fel. Amíg él a remény a nyolc közé jutásra, és ezzel együtt bármilyen más jó eredményre, addig küzdenünk, harcolnunk kell. Ezt a helyzetet magunknak okoztuk, nekünk is kell megoldanunk."