A női pólócsapat legyőzte a franciákat, az olimpiai bajnok következik

2015.07.30. 11:03
Szűcs Gabrielláék a várt könnyed győzelmet aratták (Fotó: MTI)
A Kazanyban zajló női vízilabda-világbajnokságon két vereség után Franciaországgal játszott a magyar válogatott, és talán a vártnál is nagyobb különbséggel tizenöt góllal nyert. A győzelemhez továbbjutás is társult, a következő ellenfél pedig az Egyesült Államok lesz.

NŐI VÍZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
VIZES VB, KAZANY 2015
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 18–3 (5–1, 1–1, 7–0, 5–1)
Kazany, 372
néző. Vezette: Moller (argentin), Ivanovszki (montenegrói)
MAGYARORSZÁG:
GANGL – KESZTHELYI 5, Takács O., Szücs G., BUJKA 6, Menczinger K., Kisteleki D. 3. Csere: Garda, Tóth I. 2, Illés A. 1, Czigány D., Antal 1.
FRANCIAORSZÁG:
Derenty – Millot, GUILLET 2, Barbieux, Bachelier, Tardy, Sacre. Csere: Mahieu, Jaskova 1, Lesca, Deschampt.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 8/1
Kipontozódott: Sacre (25. p.)
MERÉSZ ANDRÁS: – Sikerült végig pörögni, ezt kértük a játékosoktól, hogy nagy iramú meccset játszanak. Nem azért, hogy a franciákat jól megverjük – ami azért sikerült –, hanem mert szombaton már az amerikaiakkal mérkőzünk, és egy könnyen vett, belepunnyadós találkozóval nem lehet arra a meccsre készülni. Borzasztó nehéz lett volna újra felpörögni, így ezzel most nem lett gond.
FILIPPOSZ SZAKELLISZ: – Szerettünk volna szorosabb mérkőzést játszani, még ha tudtuk is, hogy a magyarok a találkozó favoritjai. Sajnos már az elején elhúzott az ellenfél, rengetegszer lefordultak rólunk, igazából, semmi sem jött össze nekünk.

TOVÁBBI MENETREND
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT (augusztus 1., szombat)

Egyesült Államok–MAGYARORSZÁG
Brazília–Kína
Kanada–Görögország
Kazahsztán–Hollandia

Két vereség után feltüzelt magyar válogatott ugrott a medencébe Franciaország ellen, hiszen a továbbjutáshoz mindenképpen győzelemre volt szükség. Az természetesen nyilvánvaló volt, hogy a magyar csapat sokkal jobb ellenfelénél, de Merész András figyelmeztetett arra, hogy ezt a meccset is meg kell nyerni.

Sokúszásos játék mellett döntöttek a szakvezetők, hogy magas fordulatszámon pörögjön a csapat, ezzel amennyire lehet, felhozzuk magunkat a rendkívül erős Egyesült Államok ellen a legjobb nyolc közé jutásért.

Az első negyedben rögtön kiderült, hogy a franciák nem tudnak mit kezdeni a csapatunkkal, egy negyed után 5–1-re vezettünk. A második játékrészben kicsit leült a játék, nem jöttek be a lövések, kicsit álmos hangulata volt a meccsnek, döntetlenre hozták a franciák a negyedet.

A szünetben átbeszélték a játékosok a szakvezetéssel, hogy mit kell tenni, és nagy elánnal, szép gólokat lőve valósággal szétzilálták az egyre fáradó francia csapatot. Hét gólt dobtunk a harmadik negyedben, de több is lehetett volna.

A több a negyedik negyedben érkezett, és biztossá vált, hogy nagyon simán, 15 góllal nyerjük meg a meccset (18–3), amely továbbjutást ért, de csak bemelegítés volt az Egyesült Államok elleni csatára. Arra a meccsre, amelynek a célja a legjobb nyolc közé jutás lesz.

4. negyed:

32. perc: Vége a mérkőzésnek, nagyon simán nyert a magyar válogatott, jöhetnek az amerikaiak. 18–3
32. perc:
Labdát szereztünk, de a bírók visszaadták a labdát a franciáknak, sőt emberelőnybe is kerültek. A lövés viszont gyenge volt.
31. perc:
Tanácstalanok voltak a franciák, végül kapufát lőttek, ezzel megúszhatott Kisteleki, és szépen a jobb alsóba emelt. 18–3
31. perc: Emberhátrányba kerültünk, francia időkérés.
31. perc:
Gyors támadás végén Kisteleki lőtte ki a jobb alsót. 17–3
30. perc: Tardy
emeléssel kísérletezett, Gangl viszont odafigyelt, és védett.
30. perc: GÓL! Kisteleki
is akart egyet lőni, és meg is tette – szépen a bal alsóba. 16–3
30. perc:
Még sezrencséjük sincs... Guillet a lécet találta el.
29. perc: BUJKA MINDENHOL!
Ezúttal centerből, a vízről húzta a léc alá a labdát mesteri mozdulattal. 15–3
28. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Takács lövése azonban Derenty kezébe jutott.
28. perc: Magyar időkérés.
27. perc: Bujka
emelése rövid volt, támadhattak a franciák. Guillet a legveszélyesebb, jól is lőtt, Gangl viszont védett.
26. perc:
Emberhátrányba kerültünk, hosszú labdajáratás után Guillet játszotta tisztára magát, kapta is a labdát, amelyet szépen bevágott a kapunkba. 14–3
26. perc:
Hosszú idő után védett a francia kapus!
26. perc:
A francia támadás végén Jaskova került helyzetecskébe, de mellé lőtt.
25. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Bujka pedig ahogy a harmadik negyed végén, szinte lemásolta az előző gólját. 14–2
25. perc: Szépen elhoztuk a labdát, az utolsó negyed is magyar támadással indult.

3. negyed:

24. perc: Vége a harmadik negyednek, hengerel a csapat. 13–2
24. perc:
Gyors labdaszerzés után Keszthelyi lőtt kíméletlenül a francia kapuba. Ez volt az ötödik gólja! 13–2
24. perc:
Nem sokat teketóriáztunk, Bujka ezúttal nem centerből, hanem a jobb oldalról lőtt a bal fölsőbe. 12–2
24. perc: Millot
nem tudott erőt vinni a lövésébe, támadhattunk, Tóth pedig emberelőnyt harcolt ki. Időkérés nálunk.
23. perc: SZÉP GÓL! Tóth Ildikóra
rárontottak a védők, ő viszont lazán az üresen álló Illéshez játszott, aki néhány lóba után kegyetlenül bevarrta. 11–2
23. perc: Jaskova
gyenge lövése csemege volt Gangl Edinának.
22. perc: GÓL! Tóth Ildikó
pöccintett közelről szép átadás után a francia kapuba. 10–2
21. perc: Illés Anna lövését védte Derenty, a francia támadás azonban gyorsan véget ért.
21. perc:
Ezekben a percekben a franciák nem tudnak mit kezdeni velünk, Tóth azonban szabálytalan volt támadásban.
20. perc:
A francia támadás hamvába holt. Czigány megúszott a jobb oldalon, a kapu közepébe érve a másik oldalon érkező Antalhoz passzolt, aki kegyetlenül bevágta a labdát a kapu jobb oldalába. 9–2
19. perc: Guillet
lövését blokkoltuk, az ellentámadásból pedig Keszthelyi közelről húzta be a nyolcadik magyar gólt. 8–2
19. perc: Kistelekit
visszahúzták, Bujka próbálkozhatott, de négy ember ellen már neki sem volt ellenszere.
18. perc:
Kiállítás nálunk, Bachelier azonban víz alá vitte a labdát.
18. perc:
Kivédekezett francia támadás után mi sem mentünk sokra a lehetőségünkkel...
17. perc: Ez gyors volt! Bujka Barbara
megint centerből volt ellenállhatatlan. 7–2
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed.

2. negyed:

16. perc: Vége a második negyednek, egy gól itt, egy gól ott, maradt a négygólos különbség. 6–2
16. perc:
Az emberelőnyt ezúttal Takácsra játszottuk ki, de nagyon kiszámítható volt a dolog, Derenty oda is ért a jobb sarokra.
16. perc: Sacre-t
kiküldték a vízből, emberelőnybe kerültünk, de előtte időkérés nálunk.
15. perc: Bachelier
távoli ejtése Gangl segítségével nem jutott a kapunkba.
15. perc:
A támadásunk ezúttal sem volt eredményes, Czigány lövése a kapufán csattant.
14. perc:
Az emberhátrányt türelmesen játszották meg a franciák, de addig passzolgattak, amíg kiegészültünk, Sacre pedig hiába maradt nagyon egyedül, kicsúszott a kezéből a labda.
14. perc:
Már-már úgy tűnt, lejár a francia támadóidő, de az utolsó pillanatban kiállítás nálunk, erre francia időkérés náluk.
13. perc:
Régen dobtunk gólt, de most sem sikerült, mert ezúttal sok francia Bujkát győzött centerben.
13. perc:
Kontrát fújtak a bírók a támadásunknál, a franciák pedig egy irgalmatlanul nagy gólt dobtak Guillet révén. 6–2
12. perc:
Kiállítás nálunk, megjáratták a labdát a franciák, Millot nagy lövése a lécről pattant le.
10. perc: Bachelier
lövése nem volt helyezett, Gangl szépen védett.
10. perc:
Kapufa itt, kapufa ott, és jöhettek megint a franciák.
9. perc: Bujkával
egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a francia védők, nekünk pedig ez jót jelent, mert szépen lőtt a kapuba. 6–1
9. perc: Elkezdődött a második negyed, és ezúttal is mi hoztuk el a labdát.

1. negyed:

8. perc: Vége az első félidőnek, eddig sima ügy. 5–1
8. perc:
Emberhátrányba kerültünk, de megszólalt a duda.
8. perc:
Akármit is beszéltek meg a lányok az időkérés alatt, nem tudtuk meg, mi volt az, mert gyorsan elvesztettük a labdát.
8. perc: Bachelier
szabálytalankodott centerben, indulhattunk előre, Merész András pedig időt kért.
7. perc:
Előbb szabálytalankodtak Keszthelyivel, aki ezután nem sokat vacakolt, eldőlve kilőtte a bal alsót. 5–1
7. perc:
Szép emberelőnyös figura után Jaskova lőtte át a védekező kezeket. 4–1
7. perc:
Kaptunk egy kiállítást, Franciaország pedig időt kért.
6. perc: Tóth Ildikót
nem tudták feltartóztatni centerben, két védő között is könnyedén dobott gólt. 4–0
6. perc: Menczinger
lövését mentette Derety és a kapufa együttes erővel.
5. perc:
Ezúttal Mahieu lőtt, de ez sem okozott gondot Ganglnak.
5. perc: MEGVAN A HARMADIK!
A kétszázadik válogatott meccsét játszó Bujka Barbara kapta a labdát centerben, és két emberrel a nyakán is bedobta. 3–0
4. perc:
Türelmesen passzolgattak a franciák, végül Jaskova vállalta el, a labda a blokkról a kapufára pattant.
3. perc:
Nehezen találja a helyét a francia csapat támadásban, indulhattunk előre, de ezúttal nem figyeltünk, ellopták a labdát.
2. perc:
Megint emberelőnybe kerültünk, amelyet Keszthelyi pillanatok alatt kihasznált. 2–0
2. perc:
A francia támadóidő majdnem lejárt, amikor Sacre emelt messziről a lécre.
2. perc: GÓL!
Gyorsan megjárattuk a labdát, Keszthelyi pedig balról a jobb alsóba lőtt. 1–0
1. perc:
A franciáké sem volt hosszú, megszereztük a labdát, és még egy kiállítást is kiharcoltunk.
1. perc:
Centerben Bujkát választották el a labdától, nem tartott sokáig a támadásunk.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Kisteleki elhozta a labdát.

ELŐZMÉNYEK

A magyar válogatott előbb Kínától, majd Oroszországtól szenvedett vereséget úgy, hogy az utolsó negyedben még vezetett. Franciaország ellen ilyen nem várható, mert az erőviszonyok alapján szinte biztosra mondható a továbbjutásunk. A nyolc közé jutás azonban borzasztóan nehéz lesz, mert valószínűleg a világ egyik legjobb csapata, az Egyesült Államok lesz az ellenfél.

Merész András így látta az esélyeket az oroszok elleni vereség után: „Minden bizonnyal az amerikaiakkal játszunk a nyolc közé jutásért. Még ez sem tuti, mert a franciákat meg kell vernünk előbb, aztán készülhetünk az amerikaiakra. Továbbra is azt gondolom, hogy az olaszoktól elszenvedett vereségük dacára övék a legerősebb csapat a világbajnokságon. Ezért borzasztóan nehéz dolgunk lesz, de egy magyar válogatott sohasem adhatja fel. Amíg él a remény a nyolc közé jutásra, és ezzel együtt bármilyen más jó eredményre, addig küzdenünk, harcolnunk kell. Ezt a helyzetet magunknak okoztuk, nekünk is kell megoldanunk."