Férfi pólóban kivágtuk a huszonegyet Argentína ellen

2015.07.31. 09:45
Madarasék edzettek egyet az argentinok ellen (Fotó: MTI)
Nem vette félvállról a meccset Argentína ellen sem a magyar férfi vízilabda-válogatott, és jó játékkal, nagy különbséggel verte meg szerény képességű riválisát. Ezzel csupa győzelemmel kerültünk a legjobb nyolc közé, és várhatjuk ellenfelünket.

VIZES VB, KAZANY
FÉRFI VÍZILABDA, C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ARGENTÍNA 21–4 (6–2, 3–1, 6–1, 6–0)
Kazany,
1065 néző. Vezette: Naumov (orosz), De Jong (holland)
Magyarország: Nagy V. – VARGA DÉNES 5, Szivós M. 3, Gór-Nagy, Hárai 1, Varga Dániel 1, Madaras 1. Csere: Bedő 1, Erdélyi 2, Hosnyánszky 2, VÁMOS 4, Angyal 1
Argentína: Malnero – Carabantes, Yanez 1, Veich, E. López 2, Bulgheroni, Demarchi. Csere: Monutti, Corsi, Daszczyk 1, Galimberti, Montane
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 4/0
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Monutti (19. p.)
BENEDEK TIBOR,
a magyar válogatott szövetségi kapitánya: „Hosszú volt a csoportkör, viszont jól is sikerült. Nem panaszkodom, amit megtehettük ezen a három mérkőzésen, azt megtettük. Fontosnak tartom azonban a következő két edzőmérkőzést is a horvátok és a görögök ellen, hogy olyan állapotba kerüljünk a negyeddöntőre, amilyenben szeretnénk lenni. Ez egy másik vízilabda volt idáig. A kazahokat erősebbnek gondoltuk, de fegyelmezetten, határozottan kezdtünk, így nagyjából hasonlóan alakult, mint a másik két mérkőzés. Sokat nem lehetet gyakorolni ezek a riválisok ellen, kialakult már a játékunk, tudjuk, mit kell játszani."
NAHUEL ALFONSO, az argentin válogatott szövetségi kapitánya: „Mit lehet mondani egy ilyen meccset követően? Nekünk már az is nagy dolog, hogy itt vagyunk a világbajnokságon, az pedig főleg, hogy a címvédő magyarok ellen játszhattunk. Ráadásul még a vezetést is mi szereztük meg. Utána meg az történt, amire számítani lehetett előzetesen is."

4.Argentína3317–460

Nagyon nehéz volt a meccs Argentína ellen, hiszen olyan gyenge játékerőt képviselt a dél-amerikai gárda, hogy ez még felkészülésnek sem volt hasznos.

Az első két negyedben még vitézkedtek az argentinok, de ez sem volt sok tőlük, néhány szép gólt mutattak, mást nem. A magyar csapat viszont kellőképpen felpörgött a lehetőségekhez képest, és szép gólokkal örvendeztették meg a nézőtéren fázó közönséget.

A harmadik és a negyedik negyedben alaposan kinyílt a gólzsák, huszonegyig jutottunk el. A vége 21–4 lett, jönnek az edzések, és a horvátokkal, majd a görögökkel vívott edzőmeccsen kell majd az „üzemi hőmérsékletet” felvenni.

Az ellenfél egyelőre nem ismert, az viszont igen, hogy Kazahsztán 14–3-ra legyőzte Dél-Afrikát a csoport másik mai meccsén, ezzel másodikként zárta a csoportot. Az afrikaiak is a negyeddöntőért játszhatnak harmadikként.

4. negyed:

32. perc: Vége a mérkőzésnek, alaposan megszórtuk az argentinokat. 21–4
32. perc: HUSZONEGY! Varga Dénes
úszott meg egy szép indítással, bevitte a kapu elé, majd könnyen váltotta gólra a lehetőséget. 21–4
32. perc: HÚSZ! Varga Dénes
kapott szép átadást, és közelről belőtte. 20–4
32. perc:
Megszereztük a labdát, jöhettünk előre a huszadikért.
31. perc: DE SZÉP VOLT! Varga Dénes
emelt védhetetlenül a kapuba. 19–4
30. perc: Vámosról
megfeledkeztek a jobb oldalon, ő pedig kihasználta a lehetőséget. 18˜–4
30. perc: Veich
lökete halt el kapusunk kezében.
29. perc: Yanez
lövését Nagy Viktor védte, majd Bedő labdája nem tudott átvánszorogni a gólvonalon.
29. perc:
Argentin időkérés.
28. perc: Malnero
megtáltosodott, megint szépen védett, de a támadásuk mit sem ért.
27. perc: Yanez
emelt, de ilyesmivel nem lehet a kapusunkat meglepni...
27. perc:
Az utóbbi időben már lövésig sem jutottak el az argentinok, nem úgy Szivós, aki nagyot lőtt, Malnero viszont védett.
26. perc:
Az argentinok megint labdát vesztettek, Vámos pedig egyéni akció végén lőtt pattintva a hálóba. 17–4
25. perc:
Gyors támadás végén Varga Dénes lőtt közelről szép gólt. 16–4
25. perc:
Elrontottuk a támadásunkat, de az argentinok is labdát vesztettek.
25. perc: Elkezdődött az utolsó negyed.

3. negyed:

24. perc: Vége a harmadik negyednek, szépen hízik a különbség. 15–4
24. perc:
Magyar időkérés után emberelőnybe kerültünk, az emberelőnyt pedig végtelenül kijátszott szituáció végén Erdélyi használta ki. 15–4
23. perc:
Nem tudtak mit kezdeni a támadásukkal az argentinok, jöhettünk előre, Bedő ejtését viszont védte Malnero.
22. perc: Angyal
elkapta az egyik átadást, de nem úsztunk meg, hanem lassan szövögettük az akciónkat. Ez is jó volt, mert Hosnyánszky távolról, kapásból nagy gólt lőtt. 14–4
22. perc:
Kiállítást harcoltak ki az argentinok, ez jó ürügy volt arra, hogy időt kérjen az argentin kapitány.
21. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de elvesztettük a labdát.
21. perc: Veichnek
nagyon elsült a keze, de a kapufa megmentett bennünket.
20. perc: Varga Dániel
egészen távolról rendkívül precízen lőtt a jobb felső sarokba. Malnero csak szemmel követte a labdát. 13–4
20. perc:
Páros kiállítást ítéltek egy kakaskodás után, az argentinok távoli lövése mellé szállt.
19. perc:
Az argentin támadás nem hozott eredményt, mi viszont emberelőnybe kerültünk. Alaposan megjárattuk a labdát, Vámos pedig legalább nyolc lóbálás után lőtt a rövid sarokba. 12–4
18. perc: EZ A CSAVAR MÁR BENT VAN! Hárai
centerből, csavarásból lőtt a jobb alsóba. 11–4
18. perc:
Labdát szereztünk, Madaras lövése azonban gyenge volt, fordulhattak az argentinok, López pedig centerből szépen lőtt a kapuba. A védelem lemaradt. 10–4
17. perc: A TIZEDIK! Varga Dénes
ezúttal nem passzolt, inkább bezúdította a jobb felsőbe a labdát. 10–3
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, elhoztuk a labdát.

2. negyed:

16. perc: Vége a második negyednek, megy a fürdés… 9–3
16. perc:
Az utolsó pillanatban Varga Dénes csavart egyet, Malnero viszont kivédte.

16. perc: HÚ! Nem figyeltünk oda Yanezra, akit egyedül hagytunk, és kegyetlenül bevágta a harmadik argentin gólt. 9–3
16. perc: Bedő
harcolt ki ötméterest, Vámos pedig magabiztosan értékesítette. 9–2
15. perc:
Támadtak az argentinok, jó darabig tanácstalanul, végül messziről ellőtte Carabantes, Nagy Viktor két kézzel húzta le.
15. perc:
Az időkérés után óriási, szemet gyönyörködtető kombináció végén Szivós emelkedett ki kötésig, és szépen lőtt a bal alsóba. 8–2
14. perc:
Az argentinok elpuskázták a lehetőségüket, Hárai centerben szinte felforralta a vizet maga körül, az argentin védőt ki is állították. Magyar időkérés.
14. perc:
Emberelőnybe kerültünk, számos passz után egyszerűen letelt a támadóidőnk…
13. perc:
Türelmesen játszották meg az előnyt az argentinok, de Carabantes lövését blokkoltuk.
13. perc: Erdélyit
kiállították, az argentinok időt kértek.
12. perc: A HETEDIK! Szivós
úszott be centerbe, és szépen tette el a labdát a kapus mellett. 7–2
12. perc:
Eltékozoltunk egy emberelőnyt, megúszott Yanez, de a kacsázó lövést Nagy Viktor védte.
11. perc: Bedőt látták szabálytalannak centerben, jöhettek előre az argentinok. Carabantes rendkívül messziről próbált gólt szerezni, de Nagy Viktor megfogta.
10. perc: A támadásunk rossz volt, cserébe kontrát fújtak Lópeznél is.
10. perc:
Már-már lejárt az argentin támadóidő, Veich ellőtte, lövése a kapufán csattant.
9. perc: Varga Dániel
bombáját védte a kapus, de nálunk maradt a labda, Bedőt viszont könnyen szerelték centerben.
9. perc: Elhoztuk a labdát a ráúszásnál.

1. negyed:

8. perc: Vége az első negyednek, ezt vártuk. 6–2
8. perc:
Az időkérés után emberelőnybe kerültünk, Hosnyánszky pedig átlövésből a jobb alsóba talált 6–2
8. perc:
Az argentin támadás hamvába holt, Benedek Tibor is időt kért.
7. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de nem tudtuk lövésig vinni az akciót. Argentin időkérés.
7. perc:
A támadásunkat elrontottuk, és góllal büntettek az argentinok. Demarchi lőtt közelről a jobb alsóba. 5–2
6. perc:
Emberhátrányba kerültünk, Corsi került helyzetbe, de csak a kapufát találta el.
5. perc: Carabantes
lövése gyenge volt, Bedő beforgatta a védőjét, kiállítást kaptuk, amelyet pillanatok alatt gólra váltott Angyal, aki nagyon szépen lőtt a bal alsóba. 5–1
5. perc: Erdélyi
megúszott, majd közelről a hálóba lőtt. 4–1
4. perc: Bulgheroni
mellé pattintott, jöhettünk előre, kiállítás árán szereltek bennünket. Szépen megjáratott labda után Madaras lőtt a kapuba. 3–1
3. perc: Veich
fölé lőtt, gyorsan indítottunk, Hárai pedig a bal alsóba pattintott. 2–1
2. perc: MEGVAN A GÓL!
Sokáig nem tartott... Szivós kapta a labdát, és szépen odarajzolta a jobb felsőbe az egyenlítő gólt. 1–1
2. perc:
A támadást elrontottuk, megúsztak az argentinok, de sikerült Yanezt szerelni.
1. perc:
Rögtön kaptunk egy kiállítást. Lópezt nagyon egyedül hagytuk, ő pedig szépen húzta be a labdát a kapunkba. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ráúszásnál hagytuk, hogy az argentinok elhozzák a labdát.