Vizes vb: Cseh országos csúcsa, ő és Hosszú is a legjobb időt úszta

2015.08.07. 10:30
Cseh László elindult az országos rekord megdöntése felé (Fotó: Reuters)
A kazanyi vizes világbajnokság pénteki versenynapján vb-érmeseink közül Cseh László, Hosszú Katinka és Kapás Boglárka is ismét úszik, a délutáni programban pedig az aranyért száll vízbe Gyurta Dániel – kövesse a nap eseményeit a Nemzeti Sport Online-on!

VIZES VB PERCRŐL PERCRE – ÉLŐ!

VIZES VB, KAZANY

FÉRFI 50 MÉTER GYORS, ELŐFUTAMOK

Férfi 50 méteres gyorsúszásban népes mezőny gyűjt össze, összesen 12 előfutamra került sor. Takács Krisztián futamában a harmadik lett 22.21-gyel. Ez a nyolcadik legjobb idő volt összesítésben, tehát simán bejutott a középdöntőbe.

Takács Krisztián nyilatkozata az M4-nek: „Ahogy terveztem, 35 méternél vettem egy levegőt. Kicsit korán úsztunk, ez a szervezetnek nem igazán jó, ez látszik az időn is. Délután sokkal jobb lesz.”

NŐI 50 MÉTER PILLANGÓ, ELŐFUTAMOK

Szilágyi Liliána nem indult el az 50 méter pillangó előfutamaiban, nem érezte jól magát.

FÉRFI 100 MÉTER PILLANGÓ, ELŐFUTAMOK

Cseh László már a 200 méteres pillangón szerzett aranyérmével bizonyította, hogy kiváló formában érkezett Kazanyba. Péntek délelőtt a 100 pillangó előfutamaiban újfent alátámasztotta ezt, hiszen megnyerte a futamát, és 50.91-gyel országos csúcsot úszott!

Senki más nem tudta megelőzni Cseht, a legjobb idővel jutott a középdöntőbe!

„Az a helyzet, hogy a kezdés elég jó lett, a második ötvenet pedig egyébként is nyomni kell százon, úgyhogy így sikerült. Még csak fárasztónak sem éreztem, azaz úgy gondolom, lehet még ennél jobb is délután. Most kis levezetés, pihi, aztán jövök megint úszni egy jót.” – értékelt Cseh a Magyar Úszószövetség Facebook-oldalának.

NŐI 200 MÉTER HÁT, ELŐFUTAMOK

Hosszú Katinka
magabiztosan megnyerte futamát 2:07.17-tel, s később sem tudtak nála jobb időt úszni, így első helyen jutott a középdöntőbe. Még egy magyar indult ebben a számban, Burián Katalin a 24. helyen zárt 2:12.96-tal.

„Elégedett vagyok, bár szerettem volna 2:07 alatt úszni – mondta a futam után az M4-nek Hosszú Katinka. – Mindenesetre könnyedén úsztam, ez jó jel. Hogy megdöntöm-e Egerszegi Krisztina 24 éve úszott 2:06.62-es országos csúcsát? Ha sikerül is, ez mindig nagy idő marad.”

NŐI 800 MÉTER GYORS, ELŐFUTAMOK

Kapás Boglárka a negyedik lett a futamában 8:26.96-tal. Éppen becsúszott a döntőbe a nyolcadik helyen, de a lényeg, hogy sikerült! Katie Ledecky nem úszott világcsúcsot, de vissza is vett a tempóból a táv második felében.

„Tényleg elég necces volt – mondta Kapás. – Örülök, hogy benn vagyok a döntőben. Kicsit fájt az úszás, eléggé elfáradtam. A mezőny sokkal erősebb, mint 1500-on. Kemény döntőnek nézünk elébe, de ígérem, mindent kiadok magamból.”

TÖRÖS KÁROLY EDZŐ ÉRTÉKELÉSE A MAGYAR ÚSZÓKRÓL (M4)
Burián Katának a kétszáz hát volt az első nagy nemzetközi megméretése. Soha nem úszott hasonló környezetben. Elmaradt ugyan a legjobb idejétől, de reggel még soha nem ment ilyen jól. Január óta foglalkozom vele. A stílusán kellett javítani. A bal karja gyengébb, ezért úszott kicsit másképpen. Ezen dolgoztuk, tud még javulni.”

Hosszú Katinkában van annyi, hogy világcsúcsot úszhat, vagy annak közelében lehet kétszáz háton. Okosan kihagyta a száz gyorsot, így rendesen készülhetett. Nagy időt várok tőle.”

Gyurta Dániel nagyon jól úszott eddig. A kétszáz mell előfutamában 2:09-es, a középdöntőben 2:08-as időt teljesített, a döntőben 2:06 és 2:07 közötti időt várok. Szerintem megnyeri!”

16.30 középdöntők, döntők.

16.32 Női 100 m gyors döntő, 16.40 férfi 200 m hát döntő, 16.49 női 200 m hát középdöntő (Hosszú Katinka), 17.09 férfi 50 m gyors középdöntő (Takács Krisztián), 17.25 női 200 m mell döntő, 17.35 férfi 100 m pillangó középdöntő (Cseh László), 17.45 női 50 m pillangó középdöntő, 17.55 férfi 200 m mell döntő (Gyurta Dániel), 18.11 férfi 4x200 m gyorsváltó döntő (Tv: M4, Eurosport)