nemzetisport.hu 2018.01.02 09:52 Frissítve: 2018.01.20 15:12

Az NB I-es csapatok 2018-as téli felkészülési programja

A labdarúgó NB I február 24-i folytatása előtt ezen a héten elkezdődik a külföldi edzőtáborozások időszaka. A Puskás Akadémia már el is utazott Spanyolországba, oda tart a Videoton is, míg a Diósgyőr Szlovákia felé veszi az irányt. A téli szünetben a Balmazújvárost és a Vasast leszámítva egyébként mindegyik NB I-es csapat utazik majd külföldi edzőtáborba. Tekintse meg az élvonalbeli együttesek téli felkészülési programját! Böngéssze a mérkőzések listáját, majd az eredményeket is! Az összeállítás még nem teljes, ahogy nyilvánosságra hozzák a klubok a további programjukat, bővítjük a listát.

 


A BALMAZÚJVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4. (orvosi vizsgálat),  január 8. (első edzés) 
Edzőtábor: –
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20., 11.00: Balmazújváros–Ceglédi VSE 1–1 (Zsiga)
Január 24., 13.00: Balmazújváros–Szeged 2011-GA
Január 24.: még egy meccs szervezés alatt
Január 27., 11.30: Balmazújváros–Kisvárda
Január 31., 11.30, ESMTK-pálya: Bp. Honvéd–Balmazújváros
Február 3., 11.00: Balmazújváros–Poli Timisoara (Temesvár, romániai)
Február 3., 14.00: Balmazújváros–1. FC Tatran Presov (Eperjes, szlovákiai)
Február 7.: szervezés alatt
Február 10., 13.00: Balmazújváros–Soroksár
Február 14., 11.00: Balmazújváros–Kazincbarcika
Február 17., 11.00: Balmazújváros–Cigánd

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 8. (átmozgató edzés)
Edzőtábor: február 5–15., Törökország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20. 10.00, ESMTK-pálya: Honvéd–Dorog 3–1 (Eppel, Lanzafame, Majer)
Január 20., 13.00, ESMTK-pálya: Honvéd–Csákvár
Január 27.: Vasas–Honvéd
Január 31., 11.30, ESMTK-pálya: Honvéd–Balmazújváros
Február 3.: MTK–Honvéd
Február 7., Side: Honvéd–KF Trepca 89 (koszovói)
Február 10., Belek: Honvéd–1. FC Slovácko (cseh)
Február 12., Side: Honvéd–SZKA Habarovszk (orosz)
Február 14., Side: Honvéd–FK Dinamo Breszt (fehérorosz)

A DEBRECEN TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 11. (állapotfelmérés)
Edzőtábor: február 5–15., Side (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 27., 12.00, Pallag: DVSC–Szeged
Február 3., 11.00, Pallag: DVSC–Kisvárda
Február 3., 13.00, Pallag: DVSC–Kisvárda
Február 7., Side: DVSC–1. FC Katowice (lengyel)
Február 11., Side: DVSC–Levadia Tallinn (észt)
Február 11., Side: DVSC–Karpati Lviv (ukrán)
Február 14., Side: DVSC–Sheriff Tiraspol (moldovai)
Február 17., Pallag: DVSC–Diósgyőr

A DIÓSGYŐR TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 14.
Edzőtábor: január 21–24., Magas-Tátra (Szlovákia); február 1–11., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 28., 11:00: Diósgyőr–MSK Rimavská Sobota (Rimaszombat, szlovákiai)
Február 17.: Diósgyőr–Debrecen

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 22–29., Portugália; február 5–12., Spanyolország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16.: Ferencváros–Dunaföldvár 16–0 (Böde 3, Ikaunieks 3, Lovrencsics B. 3, Hajnal 2 – az első 11-esből, Priskin 2, Csonka, Gorriarán, Rui Pedro)
Január 20., Szekszárd, műfüves pálya: Szekszárd–Ferencváros 0–4 (Gorriarán 2, Varga R., Szpirovszki)
(Edzőtábor): Ferencváros–HNK Rijeka (horvát)
(Edzőtábor): Ferencváros–Ulszan Hyundai FC (dél-koreai)

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 9.
Edzőtábor: január 26. – február 4., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK 
Január 17., 11.30: Soproni VSE–Haladás 2–4 (Halmosi, Williams – 11–esből, Tóth M., Németh Márió)
Január 20., 11.30: Szombathely, műfüves pálya: Haladás–Tatran Presov (Eperjes, szlovákiai) 4–1 (Grumics, Németh M., Medgyes., Williams)
Január 24., 14.00: Haladás–NK Maribor (szlovén)
Január 28., 15.00, Side: Haladás–Szlavija Szófia (bolgár)
Január 31., Antalya: Haladás–Rad Beograd (szerb)
Február 10., 14.00: Haladás–NK Lendava (Lendva, szlovéniai)
Február 16., 15.00: SC Wiener Neustadt (Bécsújhely, osztrák)–Haladás

A MEZŐKÖVESD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 8.
Edzőtábor: január 31. – február 9., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK 
Január 20., 11.00: Mezőkövesd–Kazincbarcika 2–3 (Novák 2)
Január 24., 13.00: Mezőkövesd–Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai)
Január 27., 12.00: Mezőkövesd–MTK Budapest
A törökországi edzőtábor alatt legalább négy meccset tervez a klub, de ezek programja még nem ismert.

A PAKS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10. (első edzés)
Edzőtábor: január 22–29. Telki; február 3–14., Törökország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20.: 11.00: Diósd: Budaörs–Paks 2–1 (Bertus)
Január 24., Telki: Paks–FC Ajka
Január 26., Telki: Paks–Ceglédi VSE
Január 31.: Paks–Soroksár
Február 5., Belek: Paks–Zeleziarne Podbrezová (Zólyombrézó, szlovákiai)
Február 7., Belek: Paks–Vorszkla Poltava (ukrán)
Február 10., Belek: Paks–Vejle Boldklub (dán)
Február 13., Belek: Paks–Olimpik Doneck (ukrán)

A PUSKÁS AKADÉMIA FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Edzőtábor: január 13–26.: Spanyolország, február 4–7.: Spanyolország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 17., 16.00: Málaga: Puskás Akadémia–Real Linense (spanyol) 4–0 (Radó 2 – az elsőt 11-esből, Molnár G., Prosser)
Január 20., 16.00: Málaga: Puskás Akadémia–Sanghaj Senhua (kínai)
A klub a részletes felkészülési programról még nem adott tájékoztatást.

AZ ÚJPEST FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 11.
Edzőtábor: január 27. – február 8., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Január 28., Belek: Újpest–Szeptemvri Szófia (bolgár)​
Január 31., Belek: Újpest–Slovan Bratislava (szlovák)
Február 3., Belek: Újpest–Crvena zvezda (szerb)
Február 7, Belek.: Újpest–Dukla Praha (cseh)

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 8.
Edzőtábor:
január 8–12., Mátraháza; január 31. – február 6., Telki
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK*
Január 13.: Vasas–Szekszárd 3–0 (Ádám – 11-esből, Burmeister, Vaskó)
Január 20., 10.00: Vasas–Vecsés 8–0 (Barczi 20., 69., Vaskó 38., Ádám M. 50., 73., Hangya 56., Vogyicska 60., James 89.)
Január 27., 10.00: Vasas–Honvéd
Február 01., 16.00, Telki: Vasas–Pénzügyőr
Február 04., 10.00, Telki: Vasas–THSE-Szabadkikötő
Február 07., 15.00, Telki: Vasas–Iváncsa
Február 10., 10.00: Vasas–III. kerületi TVE
Február 11., 11.00: Vasas–Putnok
Február 14., 17.00: Vasas–Monor
Február 17., 10.00, Soroksár: Soroksár–Vasas
*
Azokat a meccseket, melyeknél nem tüntettünk fel külön helyszínt, a Fáy utcai edzőpályán rendezik.

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 16–30., majd február 3–13., Spanyolország, Benidorm
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20., 15.30, Benidorm: Videoton–Pejcsing Zsenho (kínai)
Január 23., 16.00, Benidorm: Videoton–Wisla Kraków (lengyel)
Január 26., Benidorm: Videoton–Piast Gliwice (lengyel)*
*A Gliwice elleni meccsről a lengyel klub számolt be.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.19 23:34:31

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Az NB III-as Szekszárd már a 3. percben hátrányban volt. Az NB I éllovasa négy lesgólt is szerzett.

2018.01.16 13:54:16

Labdarúgó NB I HARMATH ÁKOS, PÓR KÁROLY

Az őszi produkciókat összefoglaló számok alapján megnéztük, mely csapatnak milyen poszton lenne szüksége erősítésre.

2018.01.17 23:26:22

Labdarúgó NB I SINKOVICS GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Elgondolkodtató, hogy végighaknizza a magyar fővárost…

2018.01.16 17:52:47

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Idei első felkészülési mérkőzésén a Ferencváros 16 gólt szerzett a Dunaföldvár ellen.

2018.01.15 15:46:47

Labdarúgó NB I M. G.

A mostani stadionokból és játékosokból nem sok ismerőse lesz a hosszú légióskodás után hazatérő szélsőnek.