Felkészülés: a cserecsatár triplájával DVTK-kiütés

2018.01.28. 13:46
A DVTK labdarúgócsapata idei első felkészülési meccsén 5–0-ra győzött a szlovák másodosztályban szereplő, MSK Rimavská Sobotá (Rimaszombat) ellen.

A DVTK a 43. percben kezdte a gólgyártást idei első találkozóján, utána viszont nagyon megindult a szekér. Előbb az első téli szerzemény, a kezdőként pályára lépő Szerhij Sesztakov bal oldali beadásából a középen érkező Makrai Gábor lőtt gólt, majd a 2. félidő első percében a szünetben csereként beállt görög Nikolaosz Joannidisz váltotta gólra a Bacsa Patrikkal szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt – derül ki a dvtk.eu tudósításából.

Joannidisz a folytatásban igazi vezére lett a DVTK-nak. Az 59. percben Diego Velának gólpasszt adott, majd az utolsó húsz percben ő maga lőtt újabb két gólt. Előbb a tizenhatost elérve lőtt a bal alsóba, majd egy szóló végén, miután a kapust is kicselezte, lőtt az üres kapuba.

Az 5–0-s DVTK-győzelemből a próbajátékon szereplő Hursán György csereként vette ki a részét a második félidőben, akárcsak a Sesztakovhoz hasonlóan új szerzemény, Dusan Brkovics.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVTK–Rimavská Sobota 5–0

DVTK Edzőközpont, 2. műfüves pálya, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Márkus Péter).
DVTK 1. félidő:Rados (Bukrán, 32.) – Nagy T., Lipták, Karan, Forgács – Sesztakov, Busai, Tóth B., Ugrai – Szarka, Makrai. Vezetőedző: Bódog Tamás
DVTK 2. félidő:Bukrán (Antal, 60.) – Eperjesi, Brkovics, Tucsa (Ivánka, 76.), Tamás – Vela, Hursán, Kocsis (Szabó II B., 79.), Óvári – Bacsa, Joannidisz
MŠK Rimavska Sobota:Prosovsky (Paris, 60.) –Vasilko,Petráň, Zvara,Kocijasevic (Vasconselos, 46.) –Lovinyuk -Fajcík (Kalmár, 46.),Gupták (Jankovic, 46.),Hrnčiar,Vargic (Ulicny, 46.) –Jass
Sárga lap: Tóth B. a 44., Vasconselos a 65. percben
Gólszerző: Makrai (1–0) a 43., Joannidisz (2–0, 11-esből) a 46., Vela (3–0) az 59., Joannidisz (4–0) a 73., Joannidisz (5–0) a 82. percben

A DIÓSGYŐR TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 14.
Edzőtábor: január 21–24., Magas-Tátra (Szlovákia); február 1–11., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 28. Diósgyőr–MSK Rimavská Sobota (Rimaszombat, szlovákiai) 5–0 (Joannidisz 3, Makrai, Vela)
Február 3., 15.00: Belek: Diósgyőr–FC Pristhina (koszovói)
Február 6., 10.00: Belek: Diósgyőr–Rubin Kazany (orosz)
Február 10., Belek: Diósgyőr–?
Február 17.: Diósgyőr–Debrecen

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A DIÓSGYŐRI VTK-NÁL
Érkezők:
Dusan Brkovics (szerb, FC Riga – Lettország), Szerhij Sesztakov (ukrán, Olimpik Doneck – Ukrajna)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Iago Borges (argentin, Club Atlético Douglas Haig – Argentína, próbajáték), Hursán György (1860 München – Németország, próbajáték)
Távozók: Kitl Miklós (Dorogi FC), Nemes Milán (BFC Siófok), Oláh Bálint (Mezőkövesd)