Felkészülés: védőgólokkal Vidi-siker az U21-es orosz válogatott ellen

2018.02.06. 18:48
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését Marbellában a Videoton FC: az NB I tavaszi idényére készülő fehérvári együttes 2–0-ra legyőzte az U21-es orosz válogatottat.

Marko Nikolics együttesében először lépett pályára a néhány nappal ezelőtt szerződtetett Sztefan Scsepovics, aki bátyja, Marko társaságában rohamozta az orosz kaput – mögöttük a harmadik szerb, Danko Lazovics osztogatott.

Az új szerzemények közül még BobanNikolov és Tomás Tujvel is ott volt a kezdőben, a vezetést azonban egy régebbi motoros, Loic Nego szerezte meg, aki Lazovics remek labdája után bombázott a bal alsóba a tizenhatosról.

A folytatásban is inkább a magyar csapat akarata érvényesült, a meccset egy másik védő, Vinícius találata döntötte el: a válogatott bekk Szabó Bence szögletét követően csúsztatott a bal sarokba.

A Videoton csütörtökön lép pályára legközelebb, az ellenfél az orosz FK Krasznodar lesz.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Videoton–Oroszország U21 2–0 (1–0)

Spanyolország, Marbella
Videoton: 1. félidő: Tujvel – Nego, Juhász R., Fiola, Stopira – Nikolov, A. Hadzic, Kovács I. – Lazovics – M. Scsepovics, Sz. Scsepovics. 2. félidő: Kovácsik – Bolla, Vinícius, Tóth B., Tamás – Varga J., Réti, Pátkai – Szabó Bence, E. Hadzic, Szabó Bálint. Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző: Nego (22.), Vinícius (81.)

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 16–30., Benidorm (Spanyolország); február 3–13., Marbella (Spanyolország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20., Benidorm: Videoton–Peking Zsenho (kínai) 1–1 (Kovács I. – 11-esből)
Január 23., Benidorm: Videoton–Wisla Kraków (lengyel) 0–1
Január 26., Benidorm: Videoton–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 0–3
Január 29., Benidorm: Videoton–Wuppertaler SV (német IV.) 2–0 (Kovács I., Stopira)
Február 6., Marbella, 16.30: Videoton–Oroszország U21 2–0 (Nego, Vinícius)
Február 8., Marbella, 16.00: Videoton–FK Krasznodar (orosz)
Február 10., Marbella, 16.00: Videoton–Dinamo Kijev (ukrán)
Február 12., Marbella, 16.00: Videoton–Tiencsin Teda (kínai)