Felkészülés: ukrán próbázó talált be a Haladásban

2018.02.10. 14:58
A Haladás NB I-es labdarúgócsapata 3–2-re nyert a szlovén másodosztályú NK Lendava ellen. A Balmazújváros 1–1-es döntetlent játszott a Soroksár vendégeként, a Paks 0–0-ra végzett a dán Vejlével Törökországban.

A Haladás 3–2-re legyőzte szlovén másodosztályú ellenfelét. A szombathelyieknél betalált a próbajátékon lévő ukrán Anton Sinder. A 30 esztendős csatár kétszer szerepelt az ukrán válogatottban, nyár óta szabadon igazolható. A 2016–2017-es idényben az orosz Amkar Perm színeiben nyolc élvonalbeli bajnokin lépett pályára, ám gólt nem szerzett. Pályafutása során 116 ukrán első osztályú találkozón összesen harmincszor talált be. A szakmai stáb később dönt arról, szerződteti-e Sindert.

Haladás–NK Lendava (szlovén) 3–2 (2–1)
Szombathely, Kenderesi utcai műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Pintér
Haladás: Gyurján (Lévay, a szünetben) – Schimmer (Polgár, 55.), Wils (Jancsó, a szünetben), Németh Milán, Bosnjak (Petró, a szünetben) – Jagodics M. (Medgyes, a szünetben), Kovács L. (Németh Márió, a szünetben) – Pinte (Williams, a szünetben), Rácz B. (Kiss T., 55.), Halmosi (Petró, a szünetben) – Ramos (Sinder, a szünetben). Vezetőedző: Michal Hipp
A Haladás gólszerzői: Pinte (2.), Kovács L. (14.), Sinder (51.)
Forrás: haladas.huAnton Sinder. A 30 esztendős csatár kétszer szerepelt az ukrán válogatottban, nyár óta szabadon igazolható. A 2016–2017-es idényben az orosz Amkar Perm színeiben nyolc élvonalbeli bajnokin lépett pályára, ám gólt nem szerzett. Pályafutása során 116 ukrán első osztályú találkozón összesen harmincszor talált be. A szakmai stáb később dönt arról, szerződteti-e Sindert.

Forrás: haladas.hu

A HALADÁS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 9.
Edzőtábor: január 26. – február 4., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 17., Soproni VSE–Haladás 2–4 (Halmosi, Williams – 11–esből, Tóth M., Németh Márió)
Január 20., Szombathely, műfüves pálya: Haladás–Tatran Presov (Eperjes, szlovákiai) 4–1 (Grumics, Németh Márió, Medgyes., Williams)
Január 24., NK Maribor (szlovén)–Haladás 1–1 (Ramos)
Január 28., Side: Haladás–Szlavija Szófia (bolgár) 1–0 (Kolcák)
Január 31., Belek: Haladás–Rad Beograd (szerb) 1–0 (Kiss. T.)
Február 3., Belek: Haladás–Zira (azeri) 2–1 (K. Mészáros, Ramos)
Február 10., Haladás–NK Lendava (Lendva, szlovéniai) 3–2 (Pinte, Kovács L., Sinder)
Február 16., 15.00: SCWiener Neustadt (Bécsújhely, osztrák)–Haladás

Soroksár–Balmazújváros 1–1 (1–1)
Budapest, Soroksár, 50 néző. Vezette: Solymosi
Balmazújváros: Szécsi G. – Habovda (Bokros, 60.), Póti, Tamás L. (Jagodics B., 60.), Uzoma (Schmid Á., 60.) – Vajda S. (Harsányi Z., 60.), Sigér (Maisuradze, a szünetben), Haris (Batarelo, a szünetben, Haris Attila, 60.), Zsiga (Erdei, 60.) – Andrics (Kamarás Gy., 60.), Arabuli (Rácz F., 60.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Kundrák (12.), ill. Tamás L. (31.)
Forrás: balmazfoci.hu

A BALMAZÚJVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4. (orvosi vizsgálat), január 8. (első edzés)
Edzőtábor: –
Január 20., Balmazújváros–Ceglédi VSE 1–1 (Zsiga)
Január 24., Balmazújváros–Szeged 2011-GA 0–1
Január 24.: Balmazújváros–CS Luceafarul Oradea (romániai) 0–1
Január 27.: Balmazújváros–Kisvárda 1–0 (Kónya M.)
Január 31.: Bp. Honvéd–Balmazújváros 0–0
Február 3.: Balmazújváros–CFR Cluj II (Kolozsvár, romániai) 0–0
Február 3.: Balmazújváros–1. FC Tatran Presov (Eperjes, szlovákiai)
0–0
Február 7.: Balmazújváros–Vác 4–4 (Andrics, Vajda S., Zsiga, Haris)
Február 10.: Balmazújváros–Soroksár 1–1 (Tamás L.)
Február 14., 11.00: Balmazújváros–Kazincbarcika
Február 17., 11.00: Balmazújváros–Cigánd

Paksi FC–Vejle BK (dán) 0–0
Paks: Rácz G. – Vági, Zachán, Fejes (Lenzsér, 83.), Báló – Nagy R. (Kecskés, 30.), Berdó (Papp, 78.), Hajdú (Bertus, 78.) – Bognár D. (Haraszti, a szünetben), Hahn (Szakály, a szünetben), Simon M. (Koltai, 69.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Forrás: paksifc.hu