Felkészülés: az Újpest kikapott negyedosztályú ellenfelétől

2018.02.03. 13:51
Sok kispesti szurkoló elkísérte csapatát – győzelemnek örülhettek (Fotó: Török Attila)
A Budapest Honvéd labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 3–1-re győzött az MTK vendégeként. A DVSC először legyőzte a Kisvárdát, majd döntetlent játszott vele. A szombaton szintén kétszer pályára lépő Balmazújváros két újabb 0–0-s döntetlent játszott, a Haladás viszont a harmadik törökországi meccsét is megnyerte. A Mezőkövesd kikapott az orosz Csajkától. Az Újpest kikapott egy negyedosztályú csapattól, míg a DVTK győzött a koszovói FC Prishtina ellen.

A három téli szerzeménnyel a védelmében – Heffler, Kosút, Kukoc – felálló, az NB I-ben címvédő Honvéd az első félidő hajrájában Banó-Szabó Bence éles szögből csavart góljával szerezte meg a vezetést az NB II-ben élen telelő MTK elleni, idegenbeli felkészülési mérkőzésen.

Az 53. percben az MTK a Torghelle Sándort a szünetben váltó Hrepka Ádám góljával egyenlített, de Banó-Szabó két perccel később, a második góljával ismét a vendégeket juttatta vezetéshez a téli szerzemény, Heffler Tibor bal oldali beadásából. A 3–1-es Honvéd-győzelmet az éppen a napokban szerződést hosszabbító Lukács Dániel beadásából Kadima Kabangu állította be.

SZOMBATI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
MTK Budapest–Budapest Honvéd FC 1–3

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion
MTK: Bese (Fadgyas) – Katona, Baki, Gengeliczki, Deutsch – Vass Á., Borbély, Kanta J., Jakab – Korozmán, Torghelle (Hrepka). Csereként pályára léptek még: Szabó Zs., Balogh B., Nagy B., Takács R., Schäfer, Bayer, Hrepka, Farkas B. Vezetőedző: Feczkó Tamás
BP. HONVÉD: Horváth A. – Heffler T. (Bobál D.), Lovric, Kosút, Kukoc (Lukács D.) – Banó-Szabó (Gazdag), Kamber (Májer), Nagy G. (King), Danilo (Kabangu) – Eppel (Pölöskei Zs.), Lanzafame (Holender). Vezetőedző: Supka Attila
G: Hrepka, ill. Banó-Szabó (2), Kabangu

A DVTK már a 10. percben megszerezte a vezetést Nikolaosz Joannidisz góljával, de a koszovói élvonal második helyén álló Prishtina három perc múlva egyenlített. Másodszor a 62. percben volt eredményes a magyar csapat – Makrai Gábor büntetőből talált be –, és erre már nem érkezett válasz.

DVTK–FC PRISHTINA (koszovói) 2–1
Belek. V:
Özdemir (török)
DVTK: Bukrán (Rados) – Eperjesi (Nagy T.), Brkovics (Lipták), Karan (Tucsa), Tamás M. (Forgács D.) – Vela (Sesztakov), Kocsis G. (Tóth B.), Busai (Hasani), Ugrai (Óvári) – Bacsa (Makrai), Joannidisz (Szarka Á.)
G: Joannidisz, Makrai, ill. Mankenda

Az Újpest több próbajátékossal a soraiban 3–2-es vereséget szenvedett a német negyedik ligában szereplő Viktoria Kölntől.

„Bár negyedik ligás csapat ellen futballoztunk, erős csapat a német – mondta a lefújás után Cseke Benjámin, az újpestiek középpályása. – Meglepett, hogy játékosai mennyire gyorsan járatták a labdát. Kikaptunk, de ne feledjük, hogy sok fiatal kapott nálunk lehetőséget, a mérkőzés hajrájában pedig egyenlíthettünk volna. A találkozó jól szolgálta a felkészülésünket, hiszen rengeteget kellett futnunk. Sajnos gyengén támadtunk le, ebben mindenképpen javulnunk kell. Bízom benne, hogy legközelebb már nyerünk."

Az újpestiek nem sokat pihenhetnek, már vasárnap pályára lépnek, 15 órától a Crvena zvezda ellen játszanak. A belgrádiak ellen vélhetően erősebb csapattal állnak ki.

VIKTORIA KÖLN (német)–ÚJPEST FC 3–2 (1–0)
Belek.
ÚJPEST:
Gundel-Takács – Szűcs K., Kálnoki-Kis, Pávkovics – Cseke, Szankovics – Angelov, Filipovics, Szelmani, Parthoens – Radic. Csereként pályára lépett: Drávucz, Balázs B., Novothny
Az Újpest góljait Cseke Benjámin és Balázs Benjámin szerezte.

Egészségügyi okok miatt nem folytathatja a pályafutását Novota János, a DVSC szlovák válogatott kapusa – közölte a klub hivatalos honlapján. Novota János nem tudta elkezdeni a felkészülést a DVSC-vel, mivel az edzéseket megelőző vizsgálatok olyan eredménnyel zárultak, hogy a rutinos kapusnak be kell fejeznie a pályafutását. Novota ősszel egy NB I-es bajnokin, valamint három Magyar Kupa-meccsen védett.

A tavaly nyáron a szlovák válogatottba meghívott 34 éves Novota utódját már keresi a DVSC: Tomás Kosicky próbajátékon szerepel a debrecenieknél. A 31 esztendős kapuvédő szintén kerettag a szlovák nemzeti csapatban, eddig egy tétmeccsen kapott bizonyítási lehetőséget. Kosicky Pozsonyban nevelkedett, majd megfordult Olaszországban (Catania, Novara), Görögországban (Aszterasz Tripolisz) és Izraelben (Hapoel Raanana) is. Kosicky a Kisvárda elleni második szombati felkészülési mérkőzésen (3–3) végig a pályán volt.

DEBRECENI VSC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (0–0)
Debrecen-Pallag. V:
Veizer
DVSC: Nagy S. (Szabados) – Bényei, Kinyik (Mészáros N.), Szatmári Cs., Ferenczi J. – Bódi (Bukta), Jovanovic, Filip, Varga K. – Könyves, Mengolo
KISVÁRDA: Zöldesi – Vári B., Izing, Jánvári – Lucas – Melnik, Oláh G., Misics, Protics – Gosztonyi, Délczeg
G: Lucas (öngól)

DEBRECENI VSC–KISVÁRDA MASTER GOOD 3–3 (2–1)
Nagy N.
DVSC: Kosicky – Kuti K., Mészáros N., Barna Sz. (Újvárosi), Nagy K. – Bukta (Tisza), Csősz, Kusnyír, Sós B. – Bíró P. (Szekulics), Takács T.
KISVÁRDA: Molnár-Farkas (Cserepko) – Zanko, Rjasko, Papucsek – Oltean – Hej, Ilics (Kovácsréti), Heffler N. (Bacsó), Soós D. (Elek Á.) – Lukács R., Horváth Z.
G: Kusnyír, Sós B., Takács T., ill. Horváth Z. (2), Ilics

A Balmazújváros a hétközi, Honvéd elleni felkészülési meccse után szombaton a kolozsvári CFR második csapatával, majd az eperjesi Tatrannal is 0–0-s döntetlent játszott.

BALMAZÚJVÁROS–CFR CLUJ II (román) 0–0
Balmazújváros, zárt kapuk mögött. V:
Nazsa
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. – Bokros, Póti, Jagodics B., Virág A. – Harsányi Z., Majszuradze, Batarelo (Erdei), Zsiga (Kónya M.) – Rácz F. (Schmid M.), Kamarás

BALMAZÚJVÁROS–TATRAN PRESOV (szlovák) 0–0
Szilágyi S.
BALMAZÚJVÁROS: Pogacsics – Habovda, Rus, Tamás L., Uzoma (Schmid Á.) – Vajda S., Sigér D. (Kónya M.), Haris, Andrics (Sindagoridze) – Rudolf, Arabuli

A Haladás a harmadik, egyben utolsó mérkőzését is megnyerte a törökországi edzőtáborozása alatt. A szombathelyiek szombaton az azeri Zirát verték meg 2–1-re.

HALADÁS–FK ZIRA (azeri) 2–1 (2–1)
Belek, 40 néző.
HALADÁS:
Király (Gyurján M.) – Schimmer (Polgár), S. Wils (Grumics), Németh Milán (Kolcák), Bosnjak (Pinte) – Jagodics M. (Jancsó) – K. Mészáros (Williams), Kovács L. (Németh Márió), Rácz B. (Petró, 55.), Halmosi (Medgyes) – Ramos (Kiss T.)
A Haladás góljait Karol Mészáros és Myke Bouard Ramos szerezte.

A Mezőkövesda szünetben még vezetett az FK Csajka Peszcsanokopszkoje ellen, de a második félidőben fordított az orosz harmadosztályú együttes.

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–FK CSAJKA (orosz) 1–2 (1–0)
Belek
MEZŐKÖVESD, 1. félidő:
Szalay Alex – Farkas D., Hudák D., Katanec, Vadnai – Oláh B., Iszlai – Koszta, Mlinár, Bognár I. – Novák. 2. félidő: Szalay Alex – Lázár P., Pillár, Fótyik, Szalai Attila – Varjas Z., Tóth B., Cseri – Baracskai, Földi, Varjas L.
A mezőkövesdiek gólját Koszta Márk szerezte.