nemzetisport.hu 2018.02.07 11:24 Frissítve: 2018.02.07 17:35

Átrohant spanyol ellenfelén a Ferencváros

A labdarúgó NB I-et vezető Ferencváros felkészülési mérkőzésen 4–0-ra megverte a Cádiz B-csapatát a zöld-fehérek spanyolországi edzőtáborában.

Az FTC spanyol csapatot győzött le (Fotó: fradi.hu)

A Ferencváros a spanyolországi edzőtábor harmadik napján a Cádiz negyedosztályú B-csapatával csapott össze.

A spanyol együttes alaposan bekezdett, már a 3. percben kapufáig jutott, és az első fél órában ugyan többet birtokolta a labdát a Fradi, csak a spanyolok alakítottak ki nagyobb helyzetet. Harminc perc elteltével éledezett az FTC, egyre inkább átvette az irányítást.

A 41. percben aztán már az előny is nála volt, Varga Roland lőtt a kapuba szabadrúgásból, 17 méterről. Nem sokat kellett várni az újabb találatra, két perccel később Fernando Gorriarán lapos lövését védte ugyan a kapus, ám a kipattanót Varga Roland kaparintotta meg és ismét betalált.

A szünetben teljes sort cserét Thomas Doll, a zöld-fehérek vezetőedzője, beküldte többek között a két új érkezőt, Nagy Dominikot és Dejan Georgijevicset. A két új fiú nem is vacakolt sokat, Nagy beadásából a szerb csatár megszerezte az első találatát Fradi-mezben, majd Amadou Moutari passzát váltotta gólra.

A Ferencváros 4–0-ra győzött, szombaton a Lokomotiv Moszkvával játszik újabb felkészülési mérkőzést.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Ferencváros–Cádiz CF B (spanyol) 4–0 (2–0)

Spanyolország
FTC, 1. FÉLIDŐ: Dibusz – Botka, Otigba, Blazic, Pedroso – Gorriarán, Leandro – Varga R., Szpirovszki, Paintsil – Böde. 2. FÉLIDŐ: Varga Á. – Lovrencsics G., Batik, Koch, Sternberg – Hajnal, Nagy D. – Moutari, Rui Pedro, Lovrencsics B. – Georgijevics
Gólszerző: Varga R. (41., 43.), Georgijevics (64., 80.)

2. FÉLIDŐ

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés!

83. perc: Georgijevics lövése után újra rezdült a spanyol kapu hálója, ám a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.
80. perc: GÓL! Georgijevics is duplázott. Ezúttal Moutari szolgálta ki a csatárt, aki közelről a kapuba lőtt. 4–0
79. perc:
Lovrencsics Gergő passzából Moutari lőtt mellé.
75. perc:
Folyamatosan alakulnak ki a Ferencváros helyzetei. Georgijevics elől kellett mentenie a védőknek, majd Batik fejesét védte a kapus, később megint Batik fejese okozott veszélyt, ám a labda nem sokkal mellé szállt.
64. perc: GÓL! Georgijevics megszerezte az első találatát a Fradiban. Nagy Dominik verte meg a védőjét a tizenhatoson belül, majd a szerb új igazoláshoz passzolt, aki laposan a kapuba lőtt. 3–0
A 60. perc után is a mezőnyben folyik a játék, a második félidőben még egyik csapat előtt sem adódott helyzet.

A decemberben megműtött Bőle Lukács már teljes értékű edzésmunkát végez.

A szünetben a teljes csapatot kicserélte Thomas Doll. A pályán: Varga Á. – Lovrencsics G., Batik, Koch, Sternberg – Hajnal, Nagy D. – Moutari, Rui Pedro, Lovrencsics B. – Georgijevics.

Elkezdődött a második félidő!

Az átigazolásáról szóló pletykák kapcsán megszólalt a Ferencvárossal hírbe hozott Southampton-játékos, Florin Gardos – a cikket ide kattintva olvashatja el.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első játékrész!

43. perc: GÓL! Varga duplázott. Nem sokkal az első találatot követően Gorriarán lövését védte a spanyolok kapusa, a kipattanóra Varga csapott le, és éles szögből a kapuba vágta a labdát. 2–0
41. perc: GÓL! Varga Roland találatával vezet a Ferencváros. Böde a tizenhatos vonalánál harcolt ki szabadrúgást, amelyet Varga a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0
38. perc:
Egyre jobban támad a Fradi, ezúttal Varga beadását fejelte mellé Leandro.
33. perc:
Botka hozta volna helyzetbe Bödét, ám a csatár késett egy ütemet.
30. perc: Pedroso bal oldali beadása után Bödét előzték meg a védők, majd Szpirovszki lövése lepattant.
Húsz perc elteltével az állás 0–0. A Ferencváros többet birtokolja ugyan a labdát, de igazán nagy helyzetet még csak a Cádiz alakított ki.
12. perc:
Leandro indítása után Varga Roland tört kapura, a lövése elzúgott a kapu előtt, Paintsil még megmentette a helyzetet, ám a felzárkózó Leandro lövését blokkolta a védelem.
11. perc:
Továbbra is a Cádiz a veszélyesebb, most Dibusznak kellett védenie egy veszélyes támadás végén.
3. perc: KAPUFA! Alaposan bekezdtek a spanyolok, egy szögletet követő fejessel hajszál híján előnybe kerültek.

Az utóbbi négy évéről, a legszebb és a legkeserűbb pillanatokról, a legjobb játékosokról, a Bundesliga-ajánlatról, a magyar futball felemelkedéséről és az állandó sikeréhségről is beszélt Thomas Doll, a Ferencváros német vezetőedzője a Nemzeti Sportnak – a cikket ide kattintva olvashatja el.

Elkezdődött a mérkőzés!

Tudósításunk a fradi.hu beszámolója alapján készült.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Cádiz labdarúgó felkészülési mérkőzés online tudósításában!

A zöld-fehérek két hazai sikert követően Portugáliában a HNK Rijekától kikaptak, az Ulszan Hyundai FC-t legyőzték, majd itthon nyertek a Slaven Belupo ellen.

A Ferencváros hétfő óta edzőtáborozik a Spanyolországban, ahol előbb a Cádizzal, majd szombaton a Lokomotiv Moszkvával játszik felkészülési meccset.

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 22–29., Portugália; február 5–12., Spanyolország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16.: Ferencváros–Dunaföldvár 16–0 (Böde 3, Ikaunieks 3, Lovrencsics B. 3, Hajnal 2 – az első 11-esből, Priskin 2, Csonka, Gorriarán, Rui Pedro)
Január 20., Szekszárd, műfüves pálya: Szekszárd–Ferencváros 0–4 (Gorriarán 2, Varga R., Szpirovszki)
Január 25., Portugália: Ferencváros–HNK Rijeka (horvát) 0–1
Január 28., Portugália: Ferencváros–Ulszan Hyundai FC (dél-koreai) 2–1 (Varga R. – 11-esből, Böde)
Február 3.: Ferencváros–Slaven Belupo (horvát) 3–2 (Batik, Moutari, Lovrencsics B.)
Február 7., Spanyolország: Ferencváros–Cádiz CF (spanyol) 4–0
Február 10., Spanyolország: Ferencváros–Lokomotiv Moszkva (orosz)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:
Dejan Georgijevics (szerb, FK Vozsdovac – Szerbia)
Kölcsönbe érkezők:
Nagy Dominik (Legia Warszawa – Lengyelország)
Kölcsönből visszatérők:

Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Távozók: Bognár István (Mezőkövesd)
Kölcsönbe távozók: Csernik Kornél (Soroksár), Kundrák Norbert (Soroksár)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.

2018.02.17 00:18:27

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Ereje teljében lévő jó külföldi játékos nem szerződik hozzánk.

2018.02.15 08:37:15

Labdarúgó NB I BORSI GERGELY

„Mi is beszéltünk már róla, hogy jó úton járunk, s ha így folytatjuk, meglesz az eredménye.”