nemzetisport.hu 2018.02.08 17:49 Frissítve: 2018.02.08 22:02

Felkészülés: Stopira döntött, a Vidi legyőzte orosz ellenfelét

A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton 1–0-ra legyőzte az orosz élvonalbeli FK Krasznodart a két csapat Marbellában rendezett felkészülési mérkőzésén.

Stopira gólja döntötte el a mérkőzést (Fotó: vidi.hu)

A Videoton két nappal ezelőtt játszotta le az első felkészülési mérkőzését Marbellában, akkor Marko Nikolics együttese 2–0-ra legyőzte az U21-es orosz válogatottat.

Ukrán csapatot győzött le a Mezőkövesd

Ezúttal szintén orosz ellenféllel, a bajnokság negyedik helyén álló FK Krasznodarral találta szembe magát a fehérvári alakulat, amelynek kezdőjében két, télen érkezett játékos, a macedón Boban Nikolov és a szerb Sztefan Scsepovics is helyet kapott.

A Videoton jól indított, a Scsepovics testvérek összjátéka végén Marko már a 10. percben beköszönhetett volna, a fiatalabb szerb csatár azonban az ötös sarkáról nem találta el a kaput. Bő tíz perccel később már összejött a gól: Danko Lazovics szöglete után Juhász Roland csúsztatott, a labda Marko Scsepovicsról a kapufára pattant, a lecsorgóra azonban nem az orosz védők, hanem Stopira robbant be a legjobban ütemben, s közelről a hálóba bombázott.

Az első félidő folytatásában az oroszok leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak (a korábbi fradista, Cristian Ramírez nagyon aktív volt), de gólt nem tudtak szerezni.

A fordulást követően kis híján megduplázta előnyét a Videoton, ám Stopira beadása után Sztefan Scsepovics a lécre vágta a labdát. A kihagyott helyzet nem bosszulta meg magát, a Videoton a két együttes tavalyi gól nélküli döntetlenje után ezúttal 1–0-ra legyőzte a Krasznodart.

A Vidi szombaton lép pályára legközelebb, az ellenfél Kádár Tamás csapata, az ukrán Dinamo Kijev lesz.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
VIDEOTON–FK KRASZNODAR (orosz) 1–0 (1–0)

Spanyolország, Marbella.
Videoton: Kovácsik – Nego (Vinícius, 68.), Juhász R., Fiola, Stopira – Hadzic – B. Nikolov, Pátkai – Lazovics (Kovács I., 87.) – M. Scsepovics, Sz. Scsepovics (Varga J., 75.). Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző: Stopira (22.)

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 16–30., Benidorm (Spanyolország); február 3–13., Marbella (Spanyolország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20., Benidorm: Videoton–Peking Zsenho (kínai) 1–1 (Kovács I. – 11-esből)
Január 23., Benidorm: Videoton–Wisla Kraków (lengyel) 0–1
Január 26., Benidorm: Videoton–CFR Cluj (romániai) 0–3
Január 29., Benidorm: Videoton–Wuppertaler SV (német IV.) 2–0 (Kovács I., Stopira)
Február 6., Marbella: Videoton–Oroszország U21 2–0 (Nego, Vinícius)
Február 8., Marbella: Videoton–FK Krasznodar (orosz) 1–0 (Stopira)
Február 10., Marbella, 16.00: Videoton–Dinamo Kijev (ukrán)
Február 12., Marbella, 16.00: Videoton–Tiencsin Teda (kínai)

2020.10.28 10:30:56

Labdarúgó NB I BACSKAI JÁNOS

A koronavírus miatt edzőjük nélkül játszottak a lila-fehérek Dunaújvárosban, de simán továbbjutottak.

2020.10.28 11:41:05

Labdarúgó NB I B. Á.

A grúz támadó tizenegyest hibázott, utána viszont fejjel és lábbal is betalált.

2020.10.26 16:39:26

Labdarúgó NB I L. PAP ISTVÁN

A tokodiak 1940 nyarán jutottak fel az első osztályba, 80 éve emlékezetes meccset játszottak.

2020.10.25 13:09:44

Labdarúgó NB I DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A hazaiak rossz sorozata véget ért, a felcsútiak egymás után harmadszor vesztettek.

2020.10.25 12:58:43

Labdarúgó NB I NAGY ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A Mezőkövesd a legutóbbi tíz hazai bajnoki mérkőzéséből csak kettőt tudott megnyerni.