Felkészülés: a DVSC és a Mezőkövesd is legyőzte NB II-es ellenfelét

2018.01.27. 15:22
A DVSC a Szegeddel játszott felkészülési mérkőzést, amelyet könnyedén, 3–1-re meg is nyert. A Mezőkövesdnek sem okozott problémát legyőzni másodosztálya ellenfelét: Kuttor Attila csapata 2–1-re diadalmaskodott az MTK ellen.

Gólgazdag mérkőzésen győzte le a Debrecen a Szegedet. Bár már az első játékrészben is mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, a félidőben 0–0-s eredménnyel vonultak az öltözőbe. A második negyvenöt perc elején viszont jött az első gól: Jovanovic az 52. percben talált kapuba (1–0). A 64. percben Sós Bencét szerelték szabálytalanul, így a játékvezető tizenegyest ítélt a DVSC-nek, ezt Ferenczi gólra is váltotta (2–0). Sós alig két perccel később góllal is hozzájárult a győzelemhez (3–0). A 73. percben viszont, kihasználva ellenfele védelmi hibáját, a Szeged is kapuba talált (3–1). A gólszerző Zádori volt.győzte le a Debrecen a Szegedet. Bár már az első játékrészben is mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, a félidőben 0–0-s eredménnyel vonultak az öltözőbe. A második negyvenöt perc elején viszont jött az első gól: Jovanovic az 52. percben talált kapuba (1–0). A 64. percben Sós Bencét szerelték szabálytalanul, így a játékvezető tizenegyest ítélt a DVSC-nek, ezt Ferenczi gólra is váltotta (2–0). Sós alig két perccel később góllal is hozzájárult a győzelemhez (3–0). A 73. percben viszont, kihasználva ellenfele védelmi hibáját, a Szeged is kapuba talált (3–1). A gólszerző Zádori volt.

Az MTK a Mezőkövesd vendége volt.A hazaiak már az első félidőben elhúztak két góllal: előbb Bognár talált be a 38. percben (1–0), majd nem sokkal az első játékrész vége előtt Koszta bombázta a kapuba a labdát (2–0). A második félidőben azonban sikerült szépítenie az MTK-nak, a 64. percben Baki Ákos volt eredményes (2–1).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVSC–SZEGED 2011 3–1 (0–0)
Pallag. Vezette:
Kátai G.
DVSC 1. félidő:
Nagy – Bényei, Kinyik, Szatmári, Barna – Bódi (Bukta), Tőzsér, Filip (Csősz), Varga K. – Könyves, Takács. 2. félidő: Szabados – Kuti, Mészáros, Újvárosi, Ferenczi – Bukta (Bereczki), Jovanovic, Csősz (Szekulics), Sós – Mengolo, Bíró
SZEGED, 1. félidő: Molnár – Áchim, Papp, Farkas, Zabari – Coroian, Bódis, Szabó, Nikorec – Kertész, Zádori. 2. félidő: Molnár – Áchim, Papp, Farkas (Hegedűs), Zabari (Balogh) – Coroian, Bódis, Szabó (Kasuba), Nikorec – Kertész (Pászka), Zádori
Gólszerző: Jovanovic, Ferenczi, Sós, ill. Zádori

MEZŐKÖVESD–MTK BUDAPEST 2–1 (2–0)
Mezőkövesdi Városi stadion, 500 néző. Vezette:
Veizer R.
MEZŐKÖVESD, 1. félidő: Dombó – Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai – Mlinar, Onana, Oláh – Alex, Koszta, Bognár. 2. félidő: Horváth – Majtán, Pillár, Fótyik, Szalai – Iszlai, Varjas, Cseri – Kalocsai, Baracskai, Varjas
MTK, 1. félidő: Fadgyas – Katona, Talabér, Gengeliczki, Nagy Zs. – Vass, Jakab, Bayer, Korozmán – Torghelle, Lencse. 2. félidő: Varga (Bese) – Schrammel (Nagy M.), Sziklási, Baki, Deutsch – Szabó D., Kanta, Varju (Szabó), Szuhodovszki – Tóth, Takács
Gólszerző: Bognár, Koszta, ill. Baki