Felkészülés: ukrán élvonalbeli ellenfelet vert meg a Mezőkövesd

2018.02.02. 17:29
Már a törökországi edzőtábor második napján pályára lépett a Mezőkövesd, amely a 12 csapatos ukrán labdarúgó-bajnokság utolsó helyén álló FK Sztalt győzte le 2–1-re.

Kuttor Attila vezetőedző a próbajátékon szereplő három fiatalt, Földi Botondot, Varjas Zoltánt és Varjas Lászlót hagyta ki, ők szombaton az orosz harmadosztályú FK Csajka Peszcsanokopszkoje ellen kapnak lehetőséget.

A Mezőkövesd Facebook-oldala szerint a magyar együttes a 40. percben szerzett vezetés: Novák Csanád kilépett a védők közül és higgadtan helyezett a hálóba (1–0). A 61. percben Cseri Tamás elhúzott a bal oldalon és nagy erővel kilőtte a hosszú alsót (2–0). Az ukránok a 71. percben Marjan Miszik révén szépítettek (2–1).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MEZŐKÖVESD–FK SZTAL (ukrán) 2–1 (1–0)
Belek
MEZŐKÖVESD, 1. félidő: Dombó – Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai – Oláh, Iszlai, Mlinar – Koszta, Novák, Bognár. 2. félidő: Horváth – Lázár, Pillár, Fótyik, Szalai – Onana, Tóth, Alex – Baracskai, Dao, Cseri
Gólszerző: Novák, Cseri, ill. Miszik

A MEZŐKÖVESD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 8.
Edzőtábor: január 31. – február 9., Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20., Mezőkövesd–Kazincbarcika 2–3 (Novák 2)
Január 24., Mezőkövesd–Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 1–0 (Baracskai)
Január 27., Mezőkövesd–MTK Budapest 2–1 (Bognár, Koszta)
Február 2., Belek: Mezőkövesd–FK Sztal (ukrán) 2–1 (Novák, Cseri)
Február 3., Belek: Mezőkövesd–FK Csajka Peszcsanokopszkoje (orosz)
A törökországi edzőtábor alatt legalább négy meccset tervez a klub, a többi programja még nem ismert.