nemzetisport.hu 2017.09.29 17:11 Frissítve: 2017.10.15 18:55

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 2017–2018

Íme, a női kosárlabda NB I 2017–2018-as szezonjának menetrendje.

 


AZ ÁLLÁS 
1. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 2 169–102 1.000 
2. CMB CARGO UNI Győr 3 3 269–211 1.000 
3. Sopron Basket 4 3 1 353–252 0.875 
4. Aluinvent DVTK Miskolc 4 3 1 325–260 0.875 
5. Ceglédi EKK 3 2 1 243–212 0.833 
6. ZTE Női KK 3 2 1 220–223 0.833 
7. PEAC-Pécs 3 1 2 227–218 0.667 
8. PINKK-Pécsi 424 4 1 3 236–303 0.625 
9. Vasas Akadémia 4 1 3 276–344 0.625 
10. MTK-Budapest 4 1 3 219–327 0.625 
11. BEAC Újbuda 4 4 228–313 0.500 
AZ ALAPSZAKASZ MENETRENDJE
1. FORDULÓ (szeptember 29-30.)
Vasas Akadémia–Aluinvent DVTK Miskolc 54–89
Sopron Basket–BEAC Újbuda 102–42
Atomerőmű KSC Szekszárd–MTK Budapest 93–53
PINKK-Pécsi 424–CMB CARGO UNI Győr 64–97
Ceglédi EKK–PEAC-Pécs 85–65
ZTE Női KK szabadnapos  
   
2. FORDULÓ (október 4., szerda)
Aluinvent DVTK Miskolc–Sopron Basket 65–79
ZTE Női KK–PINKK-Pécsi 424 58–46
PEAC-Pécs–MTK Budapest 90–56
Vasas Akadémia–BEAC Újbuda 70–66
Atomerőmű KSC Szekszárd–Ceglédi EKK nov. 19.
CMB CARGO UNI Győr szabadnapos  
   

3. FORDULÓ (október 7., szombat)

MTK Budapest–BEAC Újbuda 65–48
Sopron Basket–ZTE Női KK 95–67
Vasas Akadémia–CMB CARGO UNI Győr 70–94
Ceglédi EKK–Aluinvent DVTK Miskolc 81–85
 PINKK-Pécsi 424–PEAC-Pécs77–72
Atomerőmű KSC Szekszárd szabadnapos  
   
4. FORDULÓ (október 14., szombat)
ZTE Női KK–Vasas Akadémia 95–82
Ceglédi EKK–BEAC Újbuda 77–62
MTK Budapest–Aluinvent DVTK Miskolc 46–86
CMB CARGO UNI Győr–Sopron Basket 78–77
Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK-Pécsi 424 76–49
PEAC-Pécs szabadnapos  
   
5. FORDULÓ (október 21., szombat)
Vasas Akadémia–MTK Budapest  
PINKK-Pécsi 424–Aluinvent DVTK Miskolc  
CMB CARGO UNI Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd  
ZTE Női KK–PEAC-Pécs  
Sopron Basket–Ceglédi EKK  
BEAC Újbuda szabadnapos  
   
6. FORDULÓ (október 28., szombat)
BEAC Újbuda–PINKK-Pécsi 424  
MTK Budapest–Sopron Basket  
CMB CARGO UNI Győr–PEAC-Pécs  
Vasas Akadémia–Ceglédi EKK  
Atomerőmű KSC Szekszárd–ZTE Női KK  
Aluinvent DVTK Miskolc szabadnapos  
   
7. FORDULÓ (november 4., szombat)
PINKK-Pécsi 424–MTK Budapest  
CMB CARGO UNI Győr–BEAC Újbuda  
ZTE Női KK–Aluinvent DVTK Miskolc  
Sopron Basket–PEAC-Pécs  
Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd  
Ceglédi EKK szabadnapos  
   
8. FORDULÓ (november 25., szombat)
BEAC Újbuda–ZTE Női KK  
Aluinvent DVTK Miskolc–CMB CARGO UNI Győr  
Ceglédi EKK–PINKK-Pécsi 424  
PEAC-Pécs–Vasas Akadémia  
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket  
MTK Budapest szabadnapos  
   
9. FORDULÓ (december 2., szombat)
PEAC-Pécs–BEAC Újbuda  
Sopron Basket–PINKK-Pécsi 424  
CMB CARGO UNI Győr–MTK Budapest  
Atomerőmű KSC Szekszárd–Aluinvent DVTK Miskolc  
ZTE Női KK–Ceglédi EKK  
Vasas Akadémia szabadnapos  
   
10. FORDULÓ (december 9., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–PEAC-Pécs  
BEAC Újbuda–Atomerőmű KSC Szekszárd  
MTK Budapest–ZTE Női KK  
PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia  
Ceglédi EKK–CMB CARGO UNI Győr  
Sopron Basket szabadnapos  
   
11. FORDULÓ (december 16., szombat)
BEAC Újbuda–Aluinvent DVTK Miskolc  
Sopron Basket–Vasas Akadémia  
MTK Budapest–Ceglédi EKK  
ZTE Női KK–CMB CARGO UNI Győr  
Atomerőmű KSC Szekszárd–PEAC-Pécs  
PINKK-Pécsi 424 szabadnapos  
   
12. FORDULÓ (január 6., szombat)
PEAC-Pécs–Ceglédi EKK  
BEAC Újbuda–Sopron Basket  
Aluinvent DVTK Miskolc–Vasas Akadémia  
MTK Budapest–Atomerőmű KSC Szekszárd  
CMB CARGO UNI Győr–PINKK-Pécsi 424  
ZTE Női KK szabadnapos  
   
13. FORDULÓ (január 13., szombat)
BEAC Újbuda–Vasas Akadémia  
MTK Budapest–PEAC-Pécs  
PINKK-Pécsi 424–ZTE Női KK  
Sopron Basket–Aluinvent DVTK Miskolc  
Ceglédi EKK–Atomerőmű KSC Szekszárd  
CMB CARGO UNI Győr szabadnapos  
   
14. FORDULÓ (január 20., szombat)
BEAC Újbuda–MTK Budapest  
CMB CARGO UNI Győr–Vasas Akadémia  
ZTE Női KK–Sopron Basket  
Aluinvent DVTK Miskolc–Ceglédi EKK  
PEAC-Pécs–PINKK-Pécsi 424  
Atomerőmű KSC Szekszárd szabadnapos  
   
15. FORDULÓ (január 27., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–MTK Budapest  
PINKK-Pécsi 424–Atomerőmű KSC Szekszárd  
Vasas Akadémia–ZTE Női KK  
BEAC Újbuda–Ceglédi EKK  
Sopron Basket–CMB CARGO UNI Győr  
PEAC-Pécs szabadnapos  
   
16. FORDULÓ (február 3., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–PINKK-Pécsi 424  
MTK Budapest–Vasas Akadémia  
PEAC-Pécs–ZTE Női KK  
Ceglédi EKK–Sopron Basket  
Atomerőmű KSC Szekszárd–CMB CARGO UNI Győr  
BEAC Újbuda szabadnapos  
   
17. FORDULÓ (február 21., szerda)
PINKK-Pécsi 424–BEAC Újbuda  
ZTE Női KK–Atomerőmű KSC Szekszárd  
PEAC-Pécs–CMB CARGO UNI Győr  
Sopron Basket–MTK Budapest  
Ceglédi EKK–Vasas Akadémia  
Aluinvent DVTK Miskolc szabadnapos  
   
18. FORDULÓ (február 24., szombat)
BEAC Újbuda–CMB CARGO UNI Győr  
Aluinvent DVTK Miskolc–ZTE Női KK  
Atomerőmű KSC Szekszárd–Vasas Akadémia  
MTK Budapest–PINKK-Pécsi 424  
PEAC-Pécs–Sopron Basket  
Ceglédi EKK szabadnapos  
   
19. FORDULÓ (március 3., szombat)
ZTE Női KK–BEAC Újbuda  
Vasas Akadémia–PEAC-Pécs  
PINKK-Pécsi 424–Ceglédi EKK  
CMB CARGO UNI Győr–Aluinvent DVTK Miskolc  
Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd  
MTK Budapest szabadnapos  
   
20. FORDULÓ (március 10., szombat)
BEAC Újbuda–PEAC-Pécs  
Aluinvent DVTK Miskolc–Atomerőmű KSC Szekszárd  
MTK Budapest–CMB CARGO UNI Győr  
PINKK-Pécsi 424–Sopron Basket  
Ceglédi EKK–ZTE Női KK  
Vasas Akadémia szabadnapos  
   
21. FORDULÓ (március 17., szombat)
PEAC-Pécs–Aluinvent DVTK Miskolc  
Atomerőmű KSC Szekszárd–BEAC Újbuda  
ZTE Női KK–MTK Budapest  
Vasas Akadémia–PINKK-Pécsi 424  
CMB CARGO UNI Győr–Ceglédi EKK  
Sopron Basket szabadnapos  
   
22. FORDULÓ (március 31., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–BEAC Újbuda  
CMB CARGO UNI Győr–ZTE Női KK  
PEAC-Pécs–Atomerőmű KSC Szekszárd  
Vasas Akadémia–Sopron Basket  
Ceglédi EKK–MTK Budapest  
PINKK-Pécsi 424 szabadnapos  

 

A résztvevők az alapszakasz helyezéseiért körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon.

Az alapszakasz utolsó három helyezettje egymás között dönti el a bennmaradást (play-out). A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket viszik tovább a play-outba, amely körmérkőzéses rendszerben, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon zajlik. A play-out végén utolsó helyen álló együttes kiesik az élvonalból.

A bajnoki címért rendezendő rájátszásba az alapszakasz legjobb 8 csapata jut be. A verseny kiemelés szerint folytatódik (A: 1.–8., B: 2.–7., C: 3.–6., D: 4.–5.). A párharcok a negyeddöntőben és az elődöntőben egyenes kieséses rendszerben, az egyik fél 2. győzelemig tartanak. Az elődöntőben az A jelű párharc győztese a D jelű győztesével játszik, míg a B jelű párharc győztese a C jelű győztesével. A döntőben az elődöntők továbbjutói között dől el a bajnoki cím sorsa, a párharc az egyik fél 3. győzelméig tart.

A 2017–2018-as idény teljes versenykiírását ide kattintva olvashatja!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.21 09:08:53

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS, HEGEDŰS RÓBERT (KEZDO5.HU)

New Orleansban javított a címvédő Warriors, kikapott a Bucks a Clevelandtől.

2017.10.20 08:07:49

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

Paul George és Carmelo Anthony sikerrel mutatkozott be az OKC-ben.

2017.10.19 09:06:54

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A Portland 48 ponttal nyert • Győzelemmel kezdett a Spurs • Paul nélkül sem hibázott a Rockets.

2017.10.18 08:26:02

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS (KEZDO5.HU)

A GSW egylabdás meccsen bukott; a Celtics az egyik sztárjának kidőlését bánhatja.

2017.10.13 12:38:45

Kosárlabda nemzetisport.hu

A magyar érdekeltségű mérkőzések.