HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2017.09.29 17:11 Frissítve: 2018.05.05 22:11

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 2017–2018

Íme, a női kosárlabda NB I 2017–2018-as szezonjának eredményei.

HIRDETÉS

 

A VÉGEREDMÉNY
Bajnok: Sopron Basket (Bakó Patrícia, Böröndy Dominika, Alaine Coates, Alekszandra Crvendakics, Czukor Dalma, Dubei Debóra, Fegyverneky Zsófia, Határ Bernadett, Tina Jovanovics, Jelena Milovanovics, Danielle Page, Ángela Salvadores, Turner Yvonne, Weninger Virág. Edző: Roberto Íniguez).
2. Atomerőmű KSC Szekszárd
3. CMB Cargo-Uni Győr
4. ZTE NKK
5. VBW CEKK Cegléd
6. Aluinvent DVTK Miskolc
7. PEAC-Pécs
8. PINKK-Pécsi 424
9. Vasas Akadémia
10. BEAC Újbuda
11. MTK-Budapest

RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD (1.)–SOPRON BASKET (2.) A párharc végeredménye: 0–3
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket 53–63
Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd
70–55
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket 
66–69
 
A HARMADIK HELYÉRT
 
CMB CARGO-UNI GYŐR (3.)–ZTE NŐI KK (4.) A párharc végeredménye: 2–0
CMB Cargo-Uni Győr–ZTE Női KK  72–56
ZTE Női KK–CMB Cargo-Uni Győr61–75
 
 
ELŐDÖNTŐ
 
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD (1.)–ZTE NŐI KK (4.) A párharc végeredménye: 2–0
Atomerőmű KSC Szekszárd–ZTE Női KK77–65
ZTE Női KK–Atomerőmű KSC Szekszárd 65–66
  
SOPRON BASKET (2.)–CMB CARGO-UNI GYŐR (3.) A párharc végeredménye: 2–0
Sopron Basket–CMB Cargo-Uni Győr 80–55
CMB Cargo-Uni Győr–Sopron Basket 54–62
  
 NEGYEDDÖNTŐ
  
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD (1.)–PINKK-PÉCSI 424 (8.)
A párharc végeredménye: 2–0
Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK-Pécsi 42462–43
PINKK-Pécsi 424–Atomerőmű KSC Szekszárd47–64
  
SOPRON BASKET (2.)–PEAC-PÉCS (7.)
A párharc végeredménye: 2–0
Sopron Basket–PEAC-PÉCS
85–55
PEAC-PÉCS–Sopron Basket67–83
  
CMB CARGO-UNI GYŐR (3.)–CEGLÉDI EKK (6.)
A párharc végeredménye: 2–0
CMB Cargo-Uni Győr–Ceglédi EKK 66–62
Ceglédi EKK–CMB Cargo-Uni Győr61–63
  
ZTE NŐI KK (4.)–ALUINVENT DVTK MISKOLC (5.)
A párharc végeredménye: 2–1
ZTE Női KK–Aluinvent DVTK Miskolc68–64
Aluinvent DVTK Miskolc–ZTE Női KK 61–48
ZTE Női KK–Aluinvent DVTK Miskolc66–59
HELYOSZTÓK
(a párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak)

AZ 5. HELYÉRT
ALUINVENT DVTK MISKOLC (5.)–CEGLÉDI EKK (6.) A párharc végeredménye: 0–2
Aluinvent DVTK Miskolc–Ceglédi EKK 77–83 – h. u.
Ceglédi EKK–Aluinvent DVTK Miskolc 93–78
  
A 7. HELYÉRT
PEAC-PÉCS (7.)–PINKK-PÉCSI 424 (8.) A párharc végeredménye: 2–0 
PEAC-Pécs–PINKK-Pécsi 424 72–58
PINKK-Pécsi 424–PEAC-Pécs 67–69
 
AZ 5-8. HELYÉRT
 
CEGLÉDI EKK (6.)–PEAC-PÉCS (7.)A párharc végeredménye: 2–0
Ceglédi EKK–PEAC-Pécs 82–78 – h. u.
PEAC-Pécs–Ceglédi EKK 73–84
  
ALUINVENT DVTK MISKOLC (5.)––PINKK-PÉCSI 424 (8.) A párharc végeredménye: 2–0
Aluinvent DVTK Miskolc–PINKK-Pécsi 424 85–51
PINKK-Pécsi 424–Aluinvent DVTK Miskolc53–81


Az alapszakasz utolsó három helyezettje egymás között dönti el a bennmaradást (play-out). A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket magukkal vitték a play-outba, amely körmérkőzéses rendszerben, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon zajlik. A play-out végén utolsó helyen álló együttes kiesik az élvonalból.


PLAY-OUT
(Rájátszás a bennmaradásért)
MTK Budapest–BEAC Újbuda
62–61
BEAC Újbuda–Vasas Akadémia
76–69
Vasas Akadémia–MTK Budapest  66–62
BEAC Újbuda–MTK Budapest 71–53
MTK Budapest–Vasas Akadémia  66–67
Vasas Akadémia–BEAC Újbuda65–76


AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE 
  1. Atomerőmű KSC Szekszárd 20 18 2 1507–1197 0.950 
  2. Sopron Basket 20 18 2 1659–1146 0.950 
  3. CMB Cargo-Uni Győr 20 13 7 1542–1368 0.825 
  4. ZTE Női KK 20 13 7 1366–1319 0.825 
  5. Aluinvent DVTK Miskolc 20 13 7 1464–1288 0.825 
  6. Ceglédi EKK 20 11 9 1476–1397 0.775 
  7. PEAC-Pécs 20 8 12 1399–1402 0.700 
  8. PINKK-Pécsi 424 20 8 12 1275–1437 0.700 
  9. Vasas Akadémia 20 5 15 1369–1611 0.625 
10. MTK Budapest 20 2 18 1118–1563 0.550 
11. BEAC Újbuda 20 1 19 1171–1618 0.525 

Holtverseny esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

AZ ALAPSZAKASZ MENETRENDJE
1. FORDULÓ (szeptember 29-30.)
Vasas Akadémia–Aluinvent DVTK Miskolc 54–89
Sopron Basket–BEAC Újbuda 102–42
Atomerőmű KSC Szekszárd–MTK Budapest 93–53
PINKK-Pécsi 424–CMB CARGO UNI Győr 64–97
Ceglédi EKK–PEAC-Pécs 85–65
ZTE Női KK szabadnapos  
   
2. FORDULÓ (október 4., szerda)
Aluinvent DVTK Miskolc–Sopron Basket 65–79
ZTE Női KK–PINKK-Pécsi 424 58–46
PEAC-Pécs–MTK Budapest 90–56
Vasas Akadémia–BEAC Újbuda 70–66
Atomerőmű KSC Szekszárd–Ceglédi EKK 72–66
CMB CARGO UNI Győr szabadnapos  
   

3. FORDULÓ (október 7., szombat)

MTK Budapest–BEAC Újbuda 65–48
Sopron Basket–ZTE Női KK 95–67
Vasas Akadémia–CMB CARGO UNI Győr 70–94
Ceglédi EKK–Aluinvent DVTK Miskolc 81–85
 PINKK-Pécsi 424–PEAC-Pécs77–72
Atomerőmű KSC Szekszárd szabadnapos  
   
4. FORDULÓ (október 14., szombat)
ZTE Női KK–Vasas Akadémia 95–82
Ceglédi EKK–BEAC Újbuda 77–62
MTK Budapest–Aluinvent DVTK Miskolc 46–86
CMB CARGO UNI Győr–Sopron Basket 78–77
Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK-Pécsi 424 76–49
PEAC-Pécs szabadnapos  
   
5. FORDULÓ (október 21., szombat)
Vasas Akadémia–MTK Budapest 68–59
PINKK-Pécsi 424–Aluinvent DVTK Miskolc 54–78
CMB CARGO UNI Győr–Atomerőmű KSC Szekszárd 74–79
ZTE Női KK–PEAC-Pécs 60–56
Sopron Basket–Ceglédi EKK 84–51
BEAC Újbuda szabadnapos  
   
6. FORDULÓ (október 28., szombat)
PINKK-Pécsi 424–BEAC Újbuda 83–66
MTK Budapest–Sopron Basket 49–89
CMB CARGO UNI Győr–PEAC-Pécs 69–65
Vasas Akadémia–Ceglédi EKK 58–85
Atomerőmű KSC Szekszárd–ZTE Női KK 81–49
Aluinvent DVTK Miskolc szabadnapos  
   
7. FORDULÓ (november 4., szombat)
PINKK-Pécsi 424–MTK Budapest 66–58
CMB CARGO UNI Győr–BEAC Újbuda 76–71
ZTE Női KK–Aluinvent DVTK Miskolc 78–55
Sopron Basket–PEAC-Pécs 89–37
Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd 57–79
Ceglédi EKK szabadnapos  
   
8. FORDULÓ (november 25., szombat)
BEAC Újbuda–ZTE Női KK 69–74
Aluinvent DVTK Miskolc–CMB CARGO UNI Győr 61–74
Ceglédi EKK–PINKK-Pécsi 424 57–60
PEAC-Pécs–Vasas Akadémia 82–72
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket 66–53
MTK Budapest szabadnapos  
   
9. FORDULÓ (december 2., szombat)
PEAC-Pécs–BEAC Újbuda 81–79
Sopron Basket–PINKK-Pécsi 424 82–68
CMB CARGO UNI Győr–MTK Budapest 92–53
Atomerőmű KSC Szekszárd–Aluinvent DVTK Miskolc 59–55
ZTE Női KK–Ceglédi EKK 52–80
Vasas Akadémia szabadnapos  
   
10. FORDULÓ (december 9., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–PEAC-Pécs 50–69
BEAC Újbuda–Atomerőmű KSC Szekszárd 57–82
MTK Budapest–ZTE Női KK 64–75
PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia 74–68
Ceglédi EKK–CMB CARGO UNI Győr 79–70
Sopron Basket szabadnapos  
   
11. FORDULÓ (december 16., szombat)
BEAC Újbuda–Aluinvent DVTK Miskolc 48–89
Sopron Basket–Vasas Akadémia 115–59
MTK Budapest–Ceglédi EKK 56–84
ZTE Női KK–CMB CARGO UNI Győr  62–73
Atomerőmű KSC Szekszárd–PEAC-Pécs  86–50
PINKK-Pécsi 424 szabadnapos  
   
12. FORDULÓ (január 6., szombat)
PEAC-Pécs–Ceglédi EKK 79–74
BEAC Újbuda–Sopron Basket 47–110
Aluinvent DVTK Miskolc–Vasas Akadémia 79–76
MTK Budapest–Atomerőmű KSC Szekszárd 60–75
CMB CARGO UNI Győr–PINKK-Pécsi 424 88–79
ZTE Női KK szabadnapos  
   
13. FORDULÓ (január 13., szombat)
BEAC Újbuda–Vasas Akadémia 64–88
MTK Budapest–PEAC-Pécs 50–80
PINKK-Pécsi 424–ZTE Női KK 55–72
Sopron Basket–Aluinvent DVTK Miskolc 79–62
Ceglédi EKK–Atomerőmű KSC Szekszárd 68–80
CMB CARGO UNI Győr szabadnapos  
   
14. FORDULÓ (január 20., szombat)
BEAC Újbuda–MTK Budapest 61–66
CMB CARGO UNI Győr–Vasas Akadémia 96–62
ZTE Női KK–Sopron Basket 51–64
Aluinvent DVTK Miskolc–Ceglédi EKK 97–58
PEAC-Pécs–PINKK-Pécsi 424 81–62
Atomerőmű KSC Szekszárd szabadnapos  
   
15. FORDULÓ (január 27., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–MTK Budapest 87–54
PINKK-Pécsi 424–Atomerőmű KSC Szekszárd 53–83
Vasas Akadémia–ZTE Női KK 57–62
BEAC Újbuda–Ceglédi EKK 65–87
Sopron Basket–CMB CARGO UNI Győr 63–49
PEAC-Pécs szabadnapos  
   
16. FORDULÓ (február 3., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–PINKK-Pécsi 424 69–51
MTK Budapest–Vasas Akadémia 69–78
PEAC-Pécs–ZTE Női KK 79–88
Ceglédi EKK–Sopron Basket 52–73
Atomerőmű KSC Szekszárd–CMB CARGO UNI Győr 80–70
BEAC Újbuda szabadnapos  
   
17. FORDULÓ (február 21., szerda)
BEAC Újbuda–PINKK-Pécsi 424 68–62
ZTE Női KK–Atomerőmű KSC Szekszárd 68–57
PEAC-Pécs–CMB CARGO UNI Győr 64–74
Sopron Basket–MTK Budapest 88–53
Ceglédi EKK–Vasas Akadémia 88–77
Aluinvent DVTK Miskolc szabadnapos  
   
18. FORDULÓ (február 24., szombat)
BEAC Újbuda–CMB CARGO UNI Győr 59–84
Aluinvent DVTK Miskolc–ZTE Női KK 68–63
Atomerőmű KSC Szekszárd–Vasas Akadémia 86–67
MTK Budapest–PINKK-Pécsi 424 51–77
PEAC-Pécs–Sopron Basket 64–68
Ceglédi EKK szabadnapos  
   
19. FORDULÓ (március 3., szombat)
ZTE Női KK–BEAC Újbuda 87–51
Vasas Akadémia–PEAC-Pécs 79–73
PINKK-Pécsi 424–Ceglédi EKK 62–58
CMB CARGO UNI Győr–Aluinvent DVTK Miskolc 73–76
Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd 77–65
MTK Budapest szabadnapos  
   
20. FORDULÓ (március 10., szombat)
BEAC Újbuda–PEAC-Pécs 34–75
Aluinvent DVTK Miskolc–Atomerőmű KSC Szekszárd 52–59
MTK Budapest–CMB CARGO UNI Győr 49–75
PINKK-Pécsi 424–Sopron Basket 63–86
Ceglédi EKK–ZTE Női KK 74–70
Vasas Akadémia szabadnapos  
   
21. FORDULÓ (március 17., szombat)
PEAC-Pécs–Aluinvent DVTK Miskolc 70–76
Atomerőmű KSC Szekszárd–BEAC Újbuda 75–51
ZTE Női KK–MTK Budapest 63–46
Vasas Akadémia–PINKK-Pécsi 424 69–70
CMB CARGO UNI Győr–Ceglédi EKK 69–83
Sopron Basket szabadnapos  
   
22. FORDULÓ (március 31., szombat)
Aluinvent DVTK Miskolc–BEAC Újbuda 85–63
CMB CARGO UNI Győr–ZTE Női KK 67–72
PEAC-Pécs–Atomerőmű KSC Szekszárd 67–74
Vasas Akadémia–Sopron Basket 58–86
Ceglédi EKK–MTK Budapest 88–61
PINKK-Pécsi 424 szabadnapos  

 

A résztvevők az alapszakasz helyezéseiért körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon.

Az alapszakasz utolsó három helyezettje egymás között dönti el a bennmaradást (play-out). A csapatok az alapszakaszban elért összes eredményüket viszik tovább a play-outba, amely körmérkőzéses rendszerben, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon zajlik. A play-out végén utolsó helyen álló együttes kiesik az élvonalból.

A bajnoki címért rendezendő rájátszásba az alapszakasz legjobb 8 csapata jut be. A verseny kiemelés szerint folytatódik (A: 1.–8., B: 2.–7., C: 3.–6., D: 4.–5.). A párharcok a negyeddöntőben és az elődöntőben egyenes kieséses rendszerben, az egyik fél 2. győzelemig tartanak. Az elődöntőben az A jelű párharc győztese a D jelű győztesével játszik, míg a B jelű párharc győztese a C jelű győztesével. A döntőben az elődöntők továbbjutói között dől el a bajnoki cím sorsa, a párharc az egyik fél 3. győzelméig tart.

A 2017–2018-as idény teljes versenykiírását ide kattintva olvashatja!

HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.10.25 10:28:56

Kosárlabda nemzetisport.hu

A magyar érdekeltségű mérkőzések.

2018.09.27 13:37:40

Kosárlabda nemzetisport.hu

A férfi kosárlabda NB I 2018–2019-es alapszakaszának menetrendje.

2018.09.27 15:12:48

Kosárlabda nemzetisport.hu

A női kosárlabda NB I 2018–2019-es alapszakaszának menetrendje.

2018.09.28 09:23:57

Kosárlabda BOBORY BALÁZS, GYŐRI FERENC

A címvédő Szolnok a legnagyobb favorit, a TF-nek óriási bravúr kell a bennmaradáshoz.

HIRDETÉS
HIRDETÉS