Női kosár NB I: a DVTK játszhat az ötödik helyért

2018.04.17. 21:15
A Diósgyőr a PINKK vendégeként is magabiztosan győzött, így megnyerte a párharcot, és az ötödik helyért léphet majd pályára a női kosárlabda NB I-ben.

KOSÁRLABDA
Női NB I
Az 5–8. helyért, 2. mérkőzés
PINKK-Pécsi 424–Aluinvent DVTK Miskolc 53–81
(10–16, 15–20, 13–28, 15–17)
Kozármisleny, 100 néző. V: Frányó, Fodor A., Rácz Zs.
PINKK: Sánta 2, Ruják N., Benke 8/3, GÉMES-SAROK 17/9, Zsilinszky 9. Csere: RAUS 9/9, Séra, Slaughter 6, Cheslek 2, Jakovina. Edző: Laczka Miklós
DIÓSGYŐR: Nagy D. 8/6, FONTENETTE 10, Raksányi 4, PECKOVÁ 10/3, MELNIKA 12. Csere: BREWER 11, Szabó F. 7/3, Bach 4, Zele 11, Vukov 2, Kiss A. 2. Megbízott edző: Ambrus Erzsébet
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 6. p.: 8–10. 13. p.: 16–22. 17. p.: 18–29. 23. p.: 27–42. 26. p.: 29–52. 33. p.: 40–69. 37. p.: 43–75
Laczka Miklós:
– Nem vagyunk könnyű helyzetben, ez leginkább mentálisan igaz ránk, a Diósgyőr a harmadik negyedben kerekedett fölénk, de ezúttal több olyan játékosunk élt a most kapott lehetőséggel, akik eddig kevesebbet voltak pályán.
Ambrus Erzsébet: – Örülök, hogy átmentettük a múltkori meccs formáját, szokásunkkal ellentétben most a harmadik negyed a mienk volt, és továbbra is versenyben maradtunk az ötödik helyért, amely most a kitűzött célunk.
A párharc végeredménye: 2-0 a DVTK javára.KOSÁRLABDA
Női NB I
A párharc végeredménye: 2-0 a DVTK javára.

A Diósgyőr az ötödik helyért a VBW CEKK Cegléddel mérkőzik meg, míg a hetedikért a PINKK-Pécsi 424 a PEAC-Péccsel csap össze.