Női kosár NB I: a Szekszárd közelebb került elődöntőhöz

2018.04.04. 19:41
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésein a Szekszárd és a Zalaegerszeg is győzött, ezzel mindkét együttes egy lépésre került az elődöntőtől.

Nehezen indult be az alapszakaszt és a Magyar Kupát is megnyerő Szekszárd, de az első negyed második felétől egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme a PINKK-Pécs ellen.

Egyelőre beigazolódott a jóslat, miszerint a ZTE–DVTK párharc a negyeddöntő legizgalmasabb párosítása. A két csapat végig fej fej mellett haladt, egyik gárda sem tudott nagy előnyt szerezni. Két perccel a vége előtt Ashleigh Fontenette büntetőivel még a vendégek vezettek, innen azonban hat megválaszolatlan pont érkezett a zalaiaktól, akik így előnnyel utazhatnak a második meccsre.

A negyeddöntőben a párharcok az egyik fél második győzelméig tartanak.

Női kosárlabda NB I
Negyeddöntő, 1. mérkőzések
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–PINKK-PÉCSI 424 62–43 (17–9, 20–9, 10–8, 15–17)
Szekszárd, 1000
néző. V: Ádám J., Hervay, Csabai-Kaskötő
SZEKSZÁRD: OBLAK 15/9, Costa 4, Theodoreán 6/6, Mansaré 4, MCCALL 15. Csere: Studer Zs. 5/3, Kiss V. 2, BÁLINT R. 9/3, Vincze N. 2, Antóni Csenge. Edző: Djokics Zseljko
PINKK: Sánta P. 6/3, Ruják 6, Gémes-Sarok, Slaughter 7/3, CHESLEK 6. Csere: Jakovina 5/3, Benke S. 5/3, Csukics 7, Zsilinszki 1, Raus. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 6. p.: 6–4. 9. p.: 12–8. 12. p.: 21–13. 15. p.: 28–15. 18. p.: 35–15. 23. p.: 39–23. 27. p.: 45–25. 30. p.: 47–26. 34. p.: 52–31. 38. p.: 57–36
Djokics Zseljko:
– Sokan hiányoztak tőlünk sérülés miatt, kicsi volt a rotációs lehetőségünk. Védekezésünkkel nyertük meg a mérkőzést, de az állás még csak egy nulla.
Laczka Miklós: – Sokkal keményebben játszottak a hazaiak, támadásban a puhaságunk pocsék dobószázalékkal párosult. Ez jelentette a különbséget a két csapat között.

ZTE NKK–DVTK MISKOLC 68–64 (14–13, 21–19, 16–13, 17–19)
Zalaegerszeg, 250
néző. V: Győrffy, Söjtöry, Minár.
ZTE: KOZIAR 16/9, JEFFERY 12/6, Gorjanácz 8/6, Hegedűs-Őri 8, Parker 10. Csere: PAVEL 12, Szalay V. 2. Edző: Gáspár Dávid
MISKOLC: FONTENETTE 21/3, Szabó F. 7/3, Raksányi 10/6, Zele 2, MELNIKA 14. Csere: Pecková 2, Nagy D. 7, Kiss A. 1. Edző: Stefan Svítek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 49–9. 12. p.: 17–18. 15. p.: 25–18. 18. p.: 31–27. 23. p.: 38–38. 25. p.: 41–42. 29. p.: 51–42. 33. p.: 53–53. 35. p.: 57–58. 38. p.: 64–64.
Gáspár Dávid:
– Azt kaptuk, amire vártunk. Végig kiélezett mérkőzés volt, apró dolgok döntöttek. Az első meccset megnyertük, ezért minden elismerésem a lányoké. Készülünk a következőre.
Stefan Svítek: – Ahogy vártuk, végig nagy volt a küzdelem. Mind a két együttes szeretett volna előnyhöz jutni a párharcban. Most a ZTE van jobb pozícióban, de két győzelemig tart a párharc. A hazai meccsen értelemszerűen győzni szeretnénk.