Női kosár NB I: másodszor is nyert, döntős a Sopron

2018.04.13. 19:39
A Sopron idegenben harcolta ki a döntőbe jutást
A Sopron Basket a második mérkőzést is megnyerte a női kosárlabda NB I elődöntőjében, így 2–0-val jutott túl a CMB Cargo-Uni Győrön. Az 5–8. helyért vívott párharcban a Cegléd 84–73-ra győzött a PEAC-Pécs otthonában.

A Sopron Jelena Milovanovics vezetésével alig több mint négy perc elteltével 10–2-re vezetett Győrben, úgy tűnt, gyorsan lezárja az elődöntő második mérkőzését. Sandro Orlando időkérése felrázta az együttesét, Czank Tímea azonnal dobott egy hárompontost és a csapattársai is beszálltak a ponttermelésbe, az első negyed végén így már csak 18–17-re vezetett a címvédő.

A hazaiak irányítója a második negyedben sem állt le, a Győr a 15. percben átvette a vezetést, és kisebb meglepetésre a nagyszünetre is előnnyel vonulhatott. 36–34

A fordulást követően aztán nagyon beragadt a Győr, csupán nyolc pontot szerzett a harmadik tíz perc során, míg a másik oldalon Milovanovics mellett, Tina Jovanovics és mérkőzés legjobbja, Alekszandra Crvendakics is megállíthatatlannak bizonyult.

A záró játékrészben még hat pontra felzárkóztak Krivacsevics Tijanáék, ám nem tudták megakadályozni a Sopron győzelmét, amely a 2000-es években már a 15. fináléját játszhatja. De mindezt csak az Euroliga négyes döntője után, amelyet április 20–22. között rendeznek meg, éppen Sopronban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
CMB CARGO-UNI GYŐR–SOPRON BASKET 54–62 (17–18, 19–16, 8–17, 10–11)
Győr,
300 néző. V: Benczur, Győrffy, Minár
GYŐR: CZANK 12/12, Fields 4, Varga Zs. 4, Krivacseivcs 10, Goree 3. Csere: STEPANOVÁ 11/3, Laklóth 4, Török Á. 6, Nagy-Bujdosó. Edző: Sandro Orlando
SOPRON: Fegyverneky 2, Turner 5/3, CRVENDAKICS 20/12, MILOVANOVICS 13/6, T. JOVANOVICS 14. Csere: Page 4, Salvadores 4, Dubei. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 6. p.: 2–10. 9. p.: 9–16. 13. p.: 22–26. 15. p.: 27–26. 19. p.: 36–34. 24. p.: 40–43. 27. p.: 42–45. 28. p.: 42–51. 32. p.: 44–54. 36. p.: 48–58. 39. p.: 54–60
Sandro Orlando:
– Keddhez képest valamelyest előbbre léptünk, tovább tudtuk tartani a lépést, de egy Sopron-szintű csapat ellen ez is kevés. Voltak védekezésbeli kihagyásaink, melyeket hárompontos dobásokkal büntetett a Sopron. Hozzá kell tennem, nagyon hiányzott a csapatunkból Danielle Robinson és Simon Zsófia.
Roberto Íniguez: – Kicsit hasonló volt a mérkőzés koreográfiája, mint kedden Sopronban az első összecsapásé. A második félidőben sokkal összeszedettebben kosarazott a csapatom, és ez azért is volt nagyon fontos, mert egy újabb vasárnapi meccs hatása már nagyon befolyásolhatta volna fáradt játékosaim helytállását az Euroliga jövő heti négyes döntőjében.
Továbbjutott: a Sopron Basket, 2–0-s összesítéssel

Az 5–8. helyért vívott párharcok egyikén a Cegléd idegenben is, ezúttal simábban verte meg a PEAC-Pécset. Ugyan a hazaiaknál szintén akadt két kiváló teljesítmény (Sara Imovbioh és Szanja Mandics), így is csak egy félidőn keresztül tudták tartani a vendégegyüttest, amelyben Chanel Mokango és Shayla Cooper is tarthatatlan volt, de a magyar válogatott irányítója, a 10 pontot, 6 lepattanót és 10 gólpasszt jegyző Medgyessy Dóra teljesítménye mellett sem mehetünk el szó nélkül. A Pest megyeiek a DVTK–PINKK párharc győztesével játszhatnak majd az ötödik helyért, míg a PEAC-nak a hetedik hely megszerzése maradt a cél.

RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
PEAC-PÉCS–WB CEKK CEGLÉD 73–84 (21–22, 20–25, 16–23, 16–14)
Pécs,
150 néző. V: Söjtöry, Kovács N., Radnóti
PÉCS: MANDICS 22/6, Roberson 2, Rasheed 9/3, Vucsurovics 8/3, IMOVBIOH 23. Csere: Licskai 7/3, Wentzel 2, Szücs R. Edző: Gabriel Carrasco
CEGLÉD: MEDGYESSY 10/6, POPOVICS 11/3, COOPER 19/3, Makszimovics 4, MOKANGO 24. Csere: Kányási 2, Kobolák 4, Zsovár 10/6, Serbán, Révész. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 6. p.: 12–10. 13. p.: 23–29. 17. p.: 32–36. 23. p.: 43–52. 26. p.: 52–58. 33. p.: 58–75. 37. p.: 65–79
Gabriel Carrasco:
– Érezhetően felpuhult a védekezésünk az utóbbi időben. Hosszú szezon, rövid pad.
Cziczás László: – Számomra fontos, hogy egy meccsen milyen mentalitású, hangulatú a kispad. Le akartuk zárni a párharcot, de ez nem volt könnyű. Szerencsére négy-öt kulcsjátékos is jól teljesített.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Cegléd javára