Női kosár NB I: szekszárdi siker a hibátlanok rangadóján

2017.10.22. 19:03
Az Atomerőmű KSC Szekszárd öt ponttal nyert a Győr vendégeként a női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi rangadóján, a mezőny két veretlen csapatának mérkőzésén.

A rangadó legeredményesebb játékosa a szlovén Teja Oblak, az Atlético Madrid labdarúgókapusa, Jan Oblak nővére volt 21 ponttal.

A győriek először kaptak ki az új idényben, így az élvonal mezőnyében már csak a Szekszárd veretlen.

A Cegléd csak az első félidőben tudta megszorongatni a címvédő Sopront, míg a PEAC hiába hajrázott, nem volt képes ledolgozni az erős harmadik negyedet produkáló ZTE előnyét.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

CMB CARGO UNI GYŐR–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 74–79 (26–25, 22–20, 12–16, 14–18)
Győr, 300
néző. V: Pálla, Farkas G., Vida
GYŐR: CZANK 14/6, Fields 15/3, Török Á. 5/3, KRIVACSEVICS 13, Goree 4. Csere: VARGA ZS. 17/9, Markó 5/3, Stepanová 1. Edző: Völgyi Péter
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6/3, OBLAK 21/6, Gereben 5, Mansaré 6, McCall 7. Csere: KRNJICS 17, Bálint 8/6, Erkic 2, THEODOREAN 7/3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–9. 7. p.: 17–13. 14. p.: 34–34. 18. p.: 40–42. 22. p.: 52–47. 25. p.: 52–52. 26. p.: 57–52. 34. p.: 64–71. 36. p.: 69–71. 37. p.: 72–73
Völgyi Péter:
– Az első félidő a támadásokról szólt, abban mi voltunk kicsivel jobbak. A másodikban a védekezés dominált, ebben kevéssel alulmaradtunk. Ami fájóbb, hogy sérülés miatt újabb játékost veszítettünk el.
Djokics Zseljko: – Új, fiatal csapat vagyunk, számunkra még idő kell ahhoz, hogy összeérjünk. De amint ez a nagyszerű győri győzelem is mutatja, jó úton járunk.

SOPRON BASKET–CEGLÉDI EKK 84–51 (20–16, 20–13, 22–8, 22–14)
Sopron, 600
néző. V: Földházi Á., Varga–Záray K.
SOPRON: Fegyverneky 4, TURNER 10/3, Dubei 2, Milovanovics 11/3, Langhorne 9. Csere: JOVANOVICS 9, Salvadores 8/6, Weninger 9/9, CRVENDAKICS 12, Határ 8, Czukor 2, Böröndy D.. Edző: Roberto Iniguez
CEGLÉD: Medgyessy, Kányási 6, Zsovár 4, Makszimovics, MOKANGO 17. Csere: KATONA 12/3, Lelik 4, Popovics 3, Kobolák 5, Ruttner, Filipowicz V., Filipowicz D. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–4. 6. p.: 12–12. 8. p.: 14–14. 12. p.: 20–20. 15. p.: 29–22. 18. p.: 36–36. 23. p.: 48–31. 26. p.: 54–34. 29. p.: 62–34. 33. p.: 65–40. 36. p.: 78–51. 39. p.: 81–51
Roberto Iniguez:
– Az első félidőben gyengébben teljesítettünk, majd egyre jobban belelendült csapatom. A jó védekezést eredményes támadások követték. Fél szemmel már a szerdai Euroliga-mérkőzésre figyeltünk, szeretnénk akkor is jól és eredményesen szerepelni.
Cziczás László: – Egy nagyon erős ellenféllel találtuk szembe magunkat. Próbáltunk helytállni, de látszik a különbség a két csapat és a két európai kupaküzdelem között. Lelkesedéssel próbáltuk pótolni hiányosságainkat, így sikerült.

ZTE NKK–PEAC-PÉCS 60–56 (18–18, 14–18, 20–5, 8–15)
Zalaegerszeg, 150
néző. V: Boros, Kulcsár, Csabai-Kaskötő
ZALAEGERSZEG: KOZIAR 20, Kovács G. 2, JEFFERY 10, Hegedűs-Őri 2, Parker 8. Csere: Szalay 1, GORJANÁCZ 3/3, Pavel 14. Edző: Gáspár Dávid
PEAC: MANDICS 8/6, Szűcs L., RAKSÁNYI 18/6, Vucsurovics 12, Imovbioh 6. Csere: Roberson 7/3, Tenyér, Demeter, Licskai 5. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 7. perc: 12–14. 12. p.: 20–24. 16. p.: 26–28. 18. p.: 30–33. 22. p.: 37–36. 28. p.: 50–39. 33. p.: 52–47. 35. p.: 53–51. 38. p.: 57–56
Gáspár Dávid:
– Az ilyenekre szokták mondani, hogy a szív győzelme. Gyengén dobtunk, elsősorban kívülről, s ez megkönnyítette a pécsiek védekezését. A lányok azonban minden energiát mozgósítottak, és végül kiélezett találkozón rendkívül fontos győzelmet arattak.
Gabriel Carrasco: – A harmadik negyedben úszott el a meccs, amikor mindössze öt pontot dobtunk. Egy olyan találkozón, ahol egy labda „dönthet”, nem lehet ilyen nagy különbséget megengedni. Örülök, hogy a nagy hátrányból visszajöttünk, de döntő pillanatokban több remek lehetőséget elhibáztunk.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 3 3 248–176 1.000
2. Sopron Basket 5 4 1 437–303 0.900
3. Aluinvent DVTK Miskolc 5 4 1 403–314 0.900
4. CMB CARGO UNI Győr 4 3 1 343–290 0.875
5. ZTE Női KK 4 3 1 280–279 0.875
6. Ceglédi EKK 4 2 2 294–296 0.750
7. Vasas Akadémia 5 2 3 344–403 0.700
8. PEAC-Pécs 4 1 3 283–278 0.625