Női kosár NB I: Cegléden kapott ki másodszor a Győr

2017.12.10. 18:42
A Cegléd 79–70-re legyőzte hazai pályán a Győrt a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. A PINKK-Pécs 74–68-ra nyert a Vasas ellen.

A Cegléd 4–4-es, a Győr 7–1-es mérleggel várta az összecsapást, amelynek első negyedét a vendégek 23–16-ra megnyerték. A másodikat viszont 28–10-re elvesztették, és az ekkor szerzett előnyét a Cegléd már nem engedte ki a kezéből.

A másik mai mérkőzésen szintén a második játékrész bizonyult döntőnek, a PINKK-Pécs ekkor húzott el a Vasastól, amely ezután már csak kozmetikázni tudott az eredményen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
VBW CEKK CEGLÉD–CMB CARGO-UNI GYŐR 79–70 (16–23, 28–10, 17–15, 18–22)
Cegléd, 450
néző. V: Kapitány, Győrffy, Balog Gy.
CEGLÉD: MEDGYESSY 14, Lelik, Zsovár 6, Katona 11/3, Mokango 15. Csere: Kányási 2, MAKSZIMOVICS 21/3, Popovics 10/3. Edző: Cziczás László
GYŐR: Czank, FIELDS 24/3, Török Á. 3/3, Krivacsevics 2, Goree 14. Csere: Varga Zs. 2, Stepánová 12, Simon Zs. 13/3, Markó, Laklóth. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–6. 6. p.: 4–10. 8. p.: 14–17. 17. p.: 32–30. 22. p.: 48–38. 29. p.: 61–46. 32. p.: 67–50. 27. p.: 76–61
Cziczás László:
– Reméljük, Krivacsevics Tijana sérülése nem súlyos. Sokan temettek minket, hiba volt. Abban bízom, hogy jövő hét szombaton is tudunk nyerni Budapesten, s akkor mindenki nyugodtan és boldogan mehet el karácsonyozni.
Völgyi Péter: – Elismerésem a Ceglédnek. Megzavart minket Krivacsevics kiválása. A védekezésünk miatt kaptunk ki, a hetvenkilenc kapott pont nagyon sok. Sajnos azt a játékot engedtük a hazaiaknak, amiben ők nagyon jók.

PINKK-PÉCSI 424–VASAS AKADÉMIA 74–68 (16–18, 27–13, 15–12, 16–25)
Kozármisleny, 200
néző. V: Horváth A., Lövész, Szalai Zs.
PINKK: Ruják N., Benke S. 6, Gémes-Sarok 4, SLAUGHTER 27, CHESLEK 12. Csere: JAKOVINA 14/6, Sánta 8/3, Csukics 2, Kovalcsik 1. Edző: Jens Tillman
VASAS: KALU 25/9, BÖRÖNDY V. 17, Tóth O. 9/3, Mérész 4, Karakasevics 4. Csere: Dombai 4, Heljic, Demeter H. 5, Farkas F., Ambrus Sz. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 11–10. 13. p.: 25–22. 17. p.: 34–26. 23. p.: 45–36. 26. p.: 47–38. 33. p.: 60–47. 37. p.: 64–53
Kipontozódott: Karakasevics (27. p.), Ruják N. (36. p.), Mérész (40. p.)
Jens Tillman:
– A győzelemmel elégedett vagyok, a második félidő elejéig rendben is volt a játékunk. Lehet, hogy azért fáradtunk el, mert kevés játékost rotáltam, vagy az lehetett a baj, hogy korán elhittük, megnyertük a meccset.
Földi Attila: – Ahhoz, hogy idegenben nyerjünk, több kulcsjátékosnak fel kell nőnie a feladathoz. Most is harcoltunk, ott voltunk, talán majd legközelebb sikerül.