Női kosár NB I: fordulatos bajnokit nyert meg a Győr

2018.01.07. 18:40
A Győr fordulatos csatában kilenc ponttal legyőzte a PINKK Pécsi 424-et a női kosárlabda NB I egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

Nagyon jól tartotta magát a PINKK, sőt a kiegyenlített első félidő után a harmadik negyedben tíz ponttal is vezetett. Csakhogy 44–54 után 18–6-os rohamot indított a Győr, átvette a vezetést, és a meccs hajrájára nem hagyta nyitva a kérdést, hogy ki nyeri meg a meccset.

A végül 88–79-re nyerő felülkerekedő legjobbja a 26 pontos Nirra Fields volt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
CMB CARGO UNI GYŐR–PINKK-PÉCSI 424 88–79
(29–25, 11–19, 27–19, 21–16)
Győr, 150
néző. V: Cziffra, Minár, Varga-Záray
GYŐR:
CZANK 10/9, FIELDS 26/18, Török Á. 4, Krivacsevics 11, GOREE 14. Csere: Markó, Varga Zs 9, Laklóth 3/3, STEPÁNOVÁ 11/3. Edző: Völgyi Péter
PÉCS:
RUJÁK N. 14/6, SAROK 10/3, Benke S. 13/9, SLAUGHTER 25/3, Cheslek 5. Csere: Kovalcsik 2, Csukics 3, Jakovina 5/3, Sánta 2. Edző: Jens Tillman
Az eredmény alakulása. 4. perc:
14–9. 8. p.: 25–22. 14. p.: 31–36. 17. p.: 36–36. 24. p.: 44–54. 28. p.: 60–60. 32. p.: 73–66. 37. p.: 82–73
Kipontozódott:
Török Á. (38. p.), Kovalcsik (39. p.)
Völgyi Péter: –
Megszenvedtünk ezért a győzelemért. Időnként túl agresszíven próbáltunk védekezni, ám nem találtuk a helyes ritmust. A PINKK nagyon kemény ellenfélnek bizonyult, de végül sikerült begyűjteni a kötelező győzelmet.