Női kosár NB I: a győriek 33 ponttal nyertek Pécsen

2017.09.30. 21:49
A női kosárlabda NB I nyitó fordulójában az előző kiírásban döntőző Atomerőmű a 20 pontos Erica McCall vezérletével hazai pályán 93–53-ra legyőzte a nagyszünetben már 35 pontos hátrányban lévő MTK-t.

A legutóbb bronzérmes Cegléd a harmadik negyedben hagyta állva a PEAC-Pécset, a meccs legeredményesebbje a 20 pontig jutó Nagy-Bujdosó Nóra volt.

A legutóbbi kiírásban negyedik helyen végző Győr is sima sikerrel kezdett, a 25 pontos Nirra Fields vezérletével 97–64-re nyert a PINKK-Pécsi 424 vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

1. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–MTK-BUDAPEST 93–53 (31–10, 23–9, 21–21, 18–13)
Szekszárd, 600
néző. V: Gál, Varga-Záray, Radnóti
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6/3, OBLAK 13/3, Erkic 3/3, McCALL 20/3, KRNJICS 11. Csere: MANSARÉ 19, Theodoreán 5/3, GEREBEN 11, Studer Zs. 3/3, Bálint 2, Kis V., Vincze. Edző: Djokics Zseljko
MTK: Horváth B. 1, Szabó B. 4, Zólyomi 6, Szabó F. 4, CVITKOVIC 13. Csere: Pál, Koch 2, Jankó, SZÉKELY-HORVÁTH 13/9, Wéber 2, Szeitl, Adamecz 8. Edző: Nagy Dóra
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–6. 6. p.: 23–8. 9. p.: 29–10. 13. p.: 36–12. 17. p.: 44–17. 19. p.: 50–19. 23. p.: 59–26. 26. p.: 70–30. 29. p.: 73–38. 32. p.: 78–43. 36. p.: 88–47. 39. p.: 91–53
Kipontozódott: Bálint (36. p.), Adamecz (38. p.)
Djokics Zseljko:
– A Montpellier elleni mérkőzés után nem volt sok időnk pihenni, de elégedett vagyok csapatom teljesítményével. A keddi franciaországi visszavágóra kellenek a friss emberek, ezért arra is figyeltünk, hogy húsz percnél ne nagyon játsszanak többet a lányok. Ez még a szezon eleje, van még min dolgoznunk.
Nagy Dóra: – Próbáltunk felkészülni a Szekszárd kemény védekezéséből, azt kaptuk, amit vártunk. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, ám a mérkőzés első néhány perce után a faulthatár nagyon elment, amivel nem tudtunk mit kezdeni. A nagyszünet után felvettük a kesztyűt, és sikerült egy egyenlő negyedet produkálnunk. Szeretnénk előrébb végezni a tavalyi helyünknél.

VBW CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 85–65 (21–13, 23–25, 25–6, 16–21)
Cegléd, 750
néző. V: Györffy, Farkas, Hervay
CEGLÉD: Popovics 5/3, MEDGYESSY 8/6, NAGY-BUJDOSÓ 20/15, Lelik 5/3, MOKANGO 17. Csere: Kányási 7, Katona 8, Makszimovics 4, Zsovár 8/3, Serbán 3/3, Kobolák. Vezetőedző: Cziczás László
PÉCS: Mandics 4, Raksányi 10/6, Wentzel, Vucsurovics 15/3, IMOVBIOH 15. Csere: ROBERSON 17/3, Licskai 4, Szűcs L., Tenyér. Vezetőedző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 6. p.: 12–5. 12. p.: 21–19. 13. p.: 29–19. 19. p.: 40–35. 23. p.: 50–38. 32. p.: 72–51
Kipontozódott: Nagy-Bujdosó (33.p.)
Cziczás László:
– Nagyon fontos, hogy ilyen jól kezdtük a bajnokságot, így nyugodtan tudunk készülni a Diósgyőr elleni szombati rangadóra.
Gabriel Carrasco: – A hazaiak ötven százalék fölött dobták a három- és a kétpontosokat, nem könnyű megállítani egy ilyen csapatot. Nagyon fiatal együttes vagyunk, így meccs közben nehéz alkalmazkodni az ellenfél játékához. Ez a meccs a dobószázalékokról szólt.

PINKK PÉCSI 424–CMB CARGO UNI GYŐR 64–97 (18–23, 13–33, 20–24, 13–17)
Kozármisleny, 150
néző. V: Rácz, Goda, Menyhárt
PINKK: Ruják 2, Szamburszka 6/3, Benke 9, GÉMES-SAROK 15/6, Cheslek 13. Csere: JAKOVINA 14/3, Kovalcsik 5, Sánta, Zsilinszky, Raus, Séra. Edző: Jens Tillman
GYŐR: FIELDS 28/6, Czank, TÖRÖK 15/3, Krivacsevics 10, GOREE 12. Csere: Simon Zs. 2, STEPANOVÁ 10, Varga Zs. 7/3, Markó 8/6, Szabó P. 5/3. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–6. 7. p.: 10–13. 13. p.: 21–30. 17. p.: 28–45. 23. p.: 39–64. 27. p.: 44–73. 33. p.: 53–87. 37. p.: 59–93
Kipontozódott: Ruják (34. p.)
Jens Tillman:
– Topcsapattól kaptunk ki. Ez volt az első mérkőzésünk, sok hibát követtünk el. El kell felejteni ezt a meccset, és maximálisan koncentrálni a következő feladatra!
Völgyi Péter: – Könnyebb mérkőzés volt, mint amilyenre számítottunk. Fizikailag előnyben voltunk a palánkok alatt, és ki tudtuk használni az ellenfél hibáit.