Női kosárlabda NB I: a címvédés küszöbén a Sopron

MTI MTIMTI MTI
2018.04.29. 20:23
A címvédő Sopron hazai pályán magabiztosan legyőzte az alapszakaszelső Szekszárdot vasárnap a női kosárlabda NB I döntőjében, ezzel már 2-0-ra vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.
A Sopronnak már csak egy győzelemre van szüksége a címvédéshez – KÉPGALÉRIÁHOZ KATTINTSON A FOTÓRA (Fotó: Micheller Szilvia)

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

SOPRON BASKET–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 70–55 (19–12, 6–14, 27–13, 18–16)
Sopron, 1500
néző. V: Földházi, Kapitány, Tőzsér
SOPRON: Fegyverneky 7/3, TURNER 20/12, CRVENDAKICS 15/6, Milovanovics 13, JOVANOVICS 8. Csere: Dubei 4, Page 3, Weninger. Edző: Roberto Íniguez
SZEKSZÁRD: Studer Á. 2, Gereben 5, Mansaré, Costa, McCall 11. Csere: Krnjics 10, OBLAK 12/3, Theodoreán 7/6, Kiss V., BÁLINT 8/6, Vincze. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–3. 7. p.: 13–3. 9. p.: 18–10. 15. p.: 23–15. 19. p.: 23–24. 24. p.: 35–28. 28. p.: 48–37. 30. p.: 52–39. 34. p.: 57–41. 36. p.: 62–46. 38. p.: 62–51.
Kipontozódott: Studer Á. (48. p.), Costa (40. p.)
Roberto Íniguez:
– Nagyon elégedett vagyok. A második negyedben öt percen keresztül nem találtuk a saját játékunkat, s a szünetben felhívtam rá a lányok figyelmét, hogy próbáljanak okosan játszani, végig koncentrálni és kihasználni az erősségeinket. Büszke vagyok rájuk, mert megoldották a feladatot, noha a teljesítőképességük határán járnak. Egy lépésre vagyunk célunktól, megpróbálunk győzni Szekszárdon, bár nagyon nehéz egymás után három mérkőzést megnyerni a playoffban.
Djokics Zseljko: – Elismerésem a Sopronnak a győzelemért. Nagyszerű kosárlabda-mérkőzés volt, fantasztikus színvonalú, nagyon messze állt a sz...rtól. A második negyedben szinte férfi kosárlabdát játszottunk, és nem tudom, hogy amit remekül csináltunk akkor, miért nem tudtuk megvalósítani a szünet után. Mintha benn maradtunk volna az öltözőben, mintha elaludtunk volna. Csütörtökön szeretnénk nyerni Szekszárdon, mert bajnokok akarunk lenni!

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Sopron javára

A döntő csütörtöki első felvonásán a címvédő Sopron 63–53-ra nyert Szekszárdon, ezzel elvette az alapszakaszgyőztes tolnaiak pályaelőnyét. Vasárnap az újabb Sopron–Szekszárd finálé – tavaly 3–1-re győzött a Sopron – ott folytatódott, ahol három napja abbamaradt: Roberto Íniguez vezetőedző tanítványai főként Yvonne Turner kosaraival 13–3-mal kezdtek.

A Magyar Kupa-győztes Szekszárd nem szakadt le, folyamatosan tíz ponton belül maradt, sőt a huszadik percben egy 9–0-s rohammal – a szlovén Teja Oblak révén – átvette a vezetést (23–24). A nagyszünetben 26–25 volt a vendégek javára, a címvédő csak hat pontot hozott össze a második negyedben.

A térfélcsere után maradt a sok kihagyott helyzet és rossz passz, a soproniak – akik egy héttel ezelőtt sporttörténelmet írva ezüstérmet szereztek az Euroliga hazai rendezésű döntőjében – ezzel együtt fokozatosan megléptek, és ismét tíz ponttal jobban álltak. Öt perc alatt négy hazai tripla után Turner már 16 pontnál tartott, a házigazdák a harmadik játékrészben több pontot szereztek, mint az első kettőben összesen.

A záró szakaszra így már nem maradtak komolyabb izgalmak, Zeljko Djokics együttese 15, majd 17 pontos hátrányba került, s ez ledolgozhatatlannak bizonyult. A találkozó legjobbja Turner lett 20 ponttal.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc harmadik mérkőzése csütörtökön 20 órától lesz Szekszárdon.