Női kosár NB I: a Győr legyőzte idegenben a DVTK-t

2017.11.25. 21:17
A Győr 74–61-re győzött a DVTK vendégeként a női kosárlabda NB I 8. fordulójának szombati játéknapján.

A másik szombati mérkőzésen a ZTE mindössze öt ponttal tudott nyerni az egyelőre nyeretlen, a múlt héten a Győr ellen is szépen helytálló BEAC Újbuda vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ALUINVENT DVTK MISKOLC–CMB CARGO-UNI GYŐR 61–74 (23–19, 7–21, 19–15, 12–19)
Miskolc, 850
néző. V: Cziffra Cs., Papp P., Balogh Gy.
MISKOLC: Bach 13, Nagy D. 15/6, Engelman 12/3, Pecková 3/3, Melnika 2. Csere: Szabó Fanni, Burkholder 6/3, Zele 9, Kiss A. 1. Edző: Stefan Svítek
GYŐR: Czank 5, TÖRÖK Á. 13/9, Krivacsevics 14, FIELDS 23/6, GOREE 12. Csere: Varga Zs., Stepánová 7/3, Markó, Laklóth. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 6. p.: 8–7. 9. p.: 21–15. 13. p.: 25–20. 17. p.: 27–32. 23. p.: 30–46. 28. p.: 46–52. 33. p.: 52–64. 38. p.: 57–66
Stefan Svítek:
– Nagy különbség mutatkozott a két együttes között. A győrieknél jó néhány rutinos játékos szerepelt, akiknek a döntő pillanatokban sem remegett meg a kezük. Nálunk a magyar játékosok jól harcoltak, kifogástalanul küzdöttek, de a külföldiek ezúttal katasztrofálisan teljesítettek. Jelentős különbség mutatkozott a védekezésben, így nem lehet eredményesen szerepelni.
Völgyi Péter: – Már az első félidőben is több jó támadást vezettünk, de az az igazság, hogy játékunkban előfordultak hullámvölgyek is. A szünet után magunkra húztuk a hazaiakat, szerencsénkre a kulcspillanatokban mindig akadt olyan játékos a csapatomban, aki átsegítette az együttest a megpróbáltatásokon. Mindkét csapaton érződött a fáradtság, úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre.

BEAC ÚJBUDA–ZTE NKK 69–74 (20–19, 6–14, 28–24, 15–17)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Frányó, Jakab, Jurák
BEAC: PUSZTAI P. 19/9, Pusztai S. 5, SUPPÁN 11/3, György, Barnai 12. Csere: Szabó D. 2, SÜLE 16/6, Kovács V. 2, Angyal N. 2. Edző: Balogh Judit
ZALAEGERSZEG: KOIZAR 17/12, Kovács G. 5/3, Gorjanácz 7/3, Hegedüs-Őri 10, PARKER 10. Csere: SZALAY V. 9, PAVEL 14, Vincze V. 2. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–3. 8. p.: 14–12. 13. p.: 20–23. 17. p.: 26–28. 25. p.: 35–48. 35. p.: 59–68
Kipontozódott: Parker (37. p.)
Vajda Anna (másodedző, Balogh Judit a mérkőzés után azonnal távozott):
– Remekül játszottunk egy nagyon jó ZTE ellen. Volt tartása a csapatnak, többször a sírból hoztuk vissza a mérkőzést. Balogh Bubu azt kérte szünetben a lányoktól, hogy küzdjenek, ne adják fel, ezt is maradéktalanul teljesítették. Hétről hétre javul a játékunk, remélhetőleg ennek meg is lesz majd a gyümölcse a későbbiekben.
Gáspár Dávid: – Elismerésem a csapatomnak és a BEAC-nak is. Nagyon jó munkát végeznek a budapestiek, a fiataljaik remekül játszottak. A legfontosabb, hogy sikerült behúznunk ezt a mérkőzést.