Női kosár NB I: három ponttal győzött Győrben a DVTK

2018.03.04. 18:41
A diósgyőri Ashleigh Fontenette 17 pontot dobott (Fotó: kosarsport.hu)
Meglepetésre hazai pályán hárompontos vereséget szenvedett a Győr női kosárlabdacsapata, amely 76–73-ra kikapott a DVTK-tól. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a vendégek amerikai irányítója, Ashleigh Fontenette volt 17 ponttal.

Az egyetemi létesítmény padlóborításának felújítása miatt egyetlen mérkőzésre, Győrszentivánra költözött Győr kosárlabda sportjának reprezentánsa. A peremkerület művelődési központja végül barátságtalan házigazdának bizonyult, pedig miután ez a színhely sem fenyegetett érdeklődők rohamával, igazán bensőséges hangulatban zajlott a párharc.

Amely bizonytalan kimenetelével minden alkalommal rászolgál a rangadó jelzőre. A pontatlanul dobó hazaiakkal szemben a vendégcsapat uralta az első játékrészt, s ennek az összesen három miskolci szurkoló örülhetett.

A fordulás után egy időre feljavult a Győr, de csak a harmadik negyedben halványabb DVTK végül nem érdemtelenül tudott nyerni, a „házigazda” pedig legközelebb megint új helyen, az Olimpiai Sportparkban javíthat a Cegléd ellen. „Nagyon sokat számított védekezésben és támadásban egyaránt a jó kezdésünk – mondta Bach Boglárka, a DVTK fiatal védője. – Döntő volt, hogy amikor az ellenfél fordított, higgadtak maradtunk és a hajrára újítani tudtunk.”

KOSÁRLABDA
Női NB I
CMB Cargo-Uni Győr–Aluinvent DVTK Miskolc 73–76
(17–21, 15–20, 21–7, 20–28)
Győrszentiván, 150 néző. V: Győrffy, Tőzsér, Jakab
GYŐR: Czank, FIELDS 12/6, Török 5, Goree 8, Krivacsevics 10. Csere: Robinson 4, NAGY-BUJDOSÓ 12/6, SIMON ZS. 16/6, Stepanová 6, Laklóth, Markó. Edző: Völgyi Péter
MISKOLC: FONTENETTE 17/3, BACH 9, Raksányi 6, PECKOVÁ 9/3, MELNIKA 11. Csere: Nagy D. 7/6, Szabó F. 7/3, Brewer 6, Zele 4. Edző: Stefan Svítek
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 7. p.: 9–14. 12. p.: 19–26. 15. p.: 23–32. 18. p.: 27–37. 23. p.: 34–42. 27. p.: 46–44. 29. p.: 53–48. 33. p.: 57–57. 37. p.: 62–66. 39. p.: 67–73
Völgyi Péter:
– Az első félidőben tompák voltunk védekezésben és csak a harmadik negyedben játszottunk kellő agresszivitással. A DVTK jó napot fogott ki, mi viszont gyengén dobtunk kosárra.
Stefan Svítek: – Győzelmi reményekkel érkeztünk, nagyon bíztam a játékosaimban, akik kezdettől fogva a megbeszélt taktika szerint játszottak. Úgy érzem, a küzdelemnek megérdemelt győzelem lett a jutalma.