Női kosár NB I: leiskolázta ellenfelét a hibátlan éllovas

2018.01.27. 19:55
Az új soproni szerzemény, a tíz pontiig jutó Danielle Page a zöld mezes győriek szorításában (Fotó: Szabó Miklós)
Továbbra is hibátlan a Szekszárd a női kosárlabda NB I-ben: az éllovas 83–53-ra győzött a PINKK vendégeként a 15. forduló szombati játéknapján. A nap rangadóján a Sopron hazai pályán 63–49-re verte a Győrt, és győzelemmel zárta a szombaton a DVTK, valamint a Cegléd is.

A kozármislenyi mérkőzés első negyedében egy darabig fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán 15–13 után lendületet vett a listavezető Szekszárd: Studer Ágnes és Teja Oblak is a helyére küldött egy-egy triplát (13–23), a második negyed derekán, Theodoreán Alexandra közeli kosara után már 22-vel vezetett a vendégcsapat (18–40), és nem volt kérdéses – kiütéses vendégsiker lesz a vége.

SOPRON–GYŐR 63–49

A nemrégiben szerződtetett Danielle Page közeli kosara után 12–8-ra, Alekszandra Crvendakics két büntetője után 16–11-re vezetett a Sopron, de a győriek messzebbre nem engedték a házigazdát, sőt Simon Zsófia első negyedet záró triplájával egyenlítettek (21–21).

Török Ágnes révén a második játékrészt is hármassal indította a vendégcsapat (21–24), csakhogy ekkor mintegy hét percre (!) elvesztették az irányzékot a győriek, és Page két büntetője után már hattal vezetett a Sopron (30–24) – a negyed végén pedig hárommal (32–29).

Akárcsak a második negyedre, a harmadikra sem volt jellemző a kosárgazdagság: a győriek a két középső játékrészben összesen 16 pontot szereztek – öttel kevesebbet, mint a nyitó tíz percben…

A védekezésükön szigorító soproniak Crvendakics és Crystal Langhorne kosaraival 32–31 után futottak egy 7–0-t, majd – már a negyedik negyedben – egy 8–0-t (51–37).

Bár a Győr faultokat kiharcolva közelebb kapaszkodott (51–45), Yvonne Turner második triplájával a Sopron kimászott egy kisebb gödörből, és mivel a Turner, Langhorne kettős kezében maradt még muníció, végül tekintélyes különbséggel, 63–49-re győzött a hazai csapat.

A Sopron sorozatban a hatodik bajnokiját nyerte meg, a két csapat őszi meccsén egypontos győzelmet arató, most viszont a mezőnyből rendkívül gyengén (17/45) dobó Győr három siker után veszített.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PINKK-PÉCSI 424–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 53–83 (13–23, 14–25, 9–23, 17–12)
Kozármisleny, 300
néző. Vezette: Söjtöry, Boros T., Esztergályos
PINKK: RUJÁK N. 8/3, Csukics 7, Benke S. 5/3, Slaughter 6, Cheslek 8. Csere: Kovalcsik 2, Sánta 3/3, Jakovina 8/3, Zsilinszki 4, Raus 2. Edző: Jens Tillman
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 10/3, OBLAK 11/9, Theodoreán 9/3, Krnjics 5, McCall 10. Csere: BÁLINT 14/3, Studer Zs., Kiss V., GEREBEN 16/3, Mansaré 6, Antóni 2, Vincze. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–5. 8. p.: 11–15. 13. p.: 15–29. 15. p.: 18–40. 19. p.: 25–43. 23. p.: 29–57. 28. p.: 31–67. 33. p.: 39–74. 37. p.: 46–79
Kipontozódott: Sánta (35. p.), Cheslek (39. p.)
Jens Tillman: – Tudtuk, hogy a veretlen Szekszárd nagyon jó csapat, erre számítottunk. Jól kezdtünk, keményen védekeztünk, de sajnos nem tudtuk ezt a játékunkat tartani a második negyedtől.
Djokics Zseljko: – Szenzációsak voltak a szurkolóink, köszönjük szépen, hogy ennyien elkísértek minket. Eksztázisban játszottunk, szerencsére minden bejött.

SOPRON BASKET–CMB CARGO-UNI GYŐR 63–49 (21–21, 11–8, 13–8, 18–12)
Sopron, 1200
néző. Vezette: Győrffy, Frányó, Mészáros B.
SOPRON: Fegyverneky 4, Salvadores 2, Dubei, PAGE 10, LANGHORNE 20. Csere: Crvendakics 8, TURNER 13/6, Weninger, Határ 6. Edző: Roberto Íniguez
GYŐR: Czank, Fields 4, Török 3/3, GOREE 17, Krivacsevics 6. Csere: Robinson 5, Varga Zs. 3, Simon Zs. 9/3, Stepánová 2, Laklóth. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 6. p.: 12–11. 9. p.: 18–16. 13. p.: 23–24. 16. p.: 28–24. 18. p.: 30–26. 23. p.: 34–31. 26. p.: 41–33. 32. p.: 49–37. 35. p.: 56–45. 38. p.: 61–47
Kipontozódott: Fields (34. p.)
Roberto Íniguez:
– Örülök a győzelmünknek, elégedett vagyok a lányok teljesítményével. Sűrűn játsszuk a mérkőzéseket, nagyon oda kell figyelnünk fizikailag és mentálisan is. Folytattuk hétközi játékunkat, egyre könnyebb a csapat tagjaival közös nevezőre jutni. Sok feladatunk van még, de mindig az előttünk álló találkozóra koncentrálunk és ez most a szerdai Euroliga-mérkőzés lesz.
Völgyi Péter: – Amikor agresszívebben játszottunk, akkor méltó partnerei voltunk a Sopronnak. De a felpuhult védekezésünk hibáit azonnal büntették a hazaiak. Elég sűrű a programunk, hiszen Európa-kupa- és bajnoki mérkőzések sorát játszottuk, és most készülünk a Magyar Kupára, amelyben szeretnénk helytállni.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–MTK BUDAPEST 87–54 (30–8, 24–16, 20–16, 13–14)
Miskolc, 780
néző. Vezette: Pozsonyi, Sallai, Bagi
DVTK: Fontenette 9/3, Kiss A. 3, RAKSÁNYI 19/15, Burkholder 9, Pecková 5. Csere: BACH 10/3, Szabó Fanni 9/3, ZELE 11, Aldazabal 4, Melnika 5, Vukov 3. Edző: Stefan Svítek
MTK: Horváth B., Zólyomi 5/3, Adamecz 6, SZABÓ FLÓRA 18, Cvitkovics 10. Csere: Koch 5/3, Székely-Horváth 3/3, Wéber 4, Szeitl, Szabó B. 3. Edző: Nagy Dorottya
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–0. 8. p.: 30–8. 14. p.: 40–10. 23. p.: 61–28. 28. p.: 70–34. 32. p.: 76–44. 36. p.: 83–49
Stefan Svítek:
– Jól kezdtük a meccset, majd az első két negyed után fontos volt számunkra, hogy mindenkit pályára küldhessünk. A nagy különbségű győzelem ellenére látjuk, hogy miben kell fejlődnünk.
Nagy Dorottya: – Irányító és center nélkül nem lehet kosárlabdázni. Az elején rosszul védekeztünk, majd váltottunk, és a végére már jobban adtuk elő produkciónkat. Olyan ötösöket kellett szerepeltetnünk, amelyek még nem szoktak kellőképpen össze.

BEAC ÚJBUDA–VBW CEKK CEGLÉD 65–87 (19–27, 13–20, 20–12, 13–28)
Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 150
néző. Vezette: Goda, Surányi, Csabai-Kaskötő
BEAC: Pusztai P., Szabó D. 2, SÜLE 23/3, Kovács V. 3, Barnai 9. Csere: SUPPÁN 17/6, Király, Angyal 8, Pusztai S. 3. Edző: Balogh Judit
CEGLÉD: MEDGYESSY 17/9, Kányási 8, POPOVICS 30/9, MOKANGO 20, Makszimovics 8. Csere: Révész B. 2, Serbán 2, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–11. 8. p.: 13–23. 13. p.: 23–35. 17. p.: 29–40. 24. p.: 42–49. 27. p.: 46–58. 34. p.: 56–76. 38. p.: 62–87
Kipontozódott: Angyal (37. p.)
Balogh Judit:
– Abban a helyzetben voltunk, hogy egyszerre három helyen kellett volna helytállnunk. Mi az NB I mellett tettük le a voksunkat. Talán nem tettük rosszul.
Cziczás László: – Elismerésem mindkét csapatnak, a mérkőzésen inkább a küzdelem dominált, amiből a jó dobásainknak köszönhetően mi kerültünk ki győztesen.