Női kosár NB I: vereséggel távozott a Cegléd Pécsről

2018.01.05. 20:18
A női kosárlabda NB I 11. fordulójában a PEAC-Pécs szoros meccsen ötpontos győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd ellen, ezzel visszavágott az első fordulóban elszenvedett 20 pontos vereségért.

NŐI KOSÁRLABDA
NB I, 11. FORDULÓ
PEAC-Pécs–VBW CEKK Cegléd 79–74
(15–14, 17–17, 22–18, 25–25)
Pécs, 250 néző. V: Pálla, Farkas G., Kulcsár T.
PÉCS: MANDICS 21, Wentzel, Rasheed 14/9, Vucsurovics 4, Imovbioh 16
Csere: ROBERSON 12/3, LICSKAI 12/6, Tenyér
Edző: Gabriel Carrasco
CEGLÉD: MEDGYESI 10, Katona 8, KÁNYÁSI 21/3, ZSOVÁR 13/12, Mokango 10
Csere: MAKSZIMOVICS 7, Popovics 5/3
Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 6–10. 13. p.: 17–18. 17. p.: 28–29. 23. p.: 37–35. 26. p.: 46–39. 33. p.: 58–57. 37. p.: 62–68
Gabriel Carrasco:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, mindkét együttes mindent kiadott magából. A téli szünetben végzett kemény munka meghozta a gyümölcsét, bár ezen a találkozón bármelyik csapat nyerhetett volna.
Cziczás László: – Mindkét együttes nagy erőket mozgósított, fordulatos meccs volt. A végén talán egy-két játékosom dekoncentráltsága döntött a hazaiak javára. Kányási Veronika remek teljesítményét külön kiemelném a többiek küzdeni tudása mellett.NŐI KOSÁRLABDA

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 10 773–563 1.000
2. Sopron Basket 10 8 2 865–582 0.900
3. CMB Cargo Uni Győr 10 8 2 797–681 0.900
4. ZTE Női KK 10 6 4 670–701 0.800
5. Ceglédi EKK 11 6 5 819–743 0.773
6. Aluinvent DVTK Miskolc 10 5 5 713–642 0.750
7. PINKK-Pécsi 424 10 5 5 641–712 0.750
8. PEAC-Pécs 11 5 6 746–797 0.727