Női kosár NB I: újabb szekszárdi sikerével bajnok a Sopron

2018.05.03. 21:50
A Sopron újra nyert Szekszárdon, így ismét bajnok lett (Fotó: Dömötör Csaba)
A Sopron Basket megvédte a címét a női kosárlabda NB I-ben, mivel a 2017–2018-as szezon döntőjének harmadik mérkőzésén is legyőzte a Szekszárdot.

A tavalyi döntőhöz hasonlóan a Sopron ezúttal is rögvest elvette az alapszakaszelső pályaelőnyét, majd otthon ugyancsak nyert, így ezúttal is 2–0-ra ellépett a címvédő. Akkor otthon a szépítés még összejött a Szekszárdnak, viszont a negyedik meccsen már bajnok lett a Sopron.

Most a harmadik mérkőzésen a rendkívül aktív, 25 pontig és 10 lepattanóig jutó Krnjics kosarával és 6–2-es szekszárdi előnnyel indult a találkozó, majd a vendégek egy 9–0-s sorozattal fordítottak (6–11), jött is a hazai időkérés – de így is maradt ez a differencia a felek között az első negyed végére (16–21).

A második játékrész elején egy triplával kettőre közeledett a Szekszárd, ám ezt a rendkívül pontszegény etapot is a soproniak zárták jobban, ezzel a szünetre már hét pont volt a felek között (28–35).

A fordulást követően viszont bealudt a címvédő, két és fél perc elteltével Krnjics kosarával már az alapszakaszelső vezetett (36–35) – hogy aztán az éledező soproniak hamarosan újra ellépjenek. A Szekszárd visszajött egy pontra (45–46), de a játékrész hajrája ezúttal is a látogatóké volt (48–53).

A 35. percre aztán Turner triplájával már tíz fölé nőtt a különbség (51–62), az utolsó másodpercekben így is az egyenlítésért dobhatott a Szekszárd, hiába (66–69).

Az együttes sorozatban negyedszer, összességében 12. alkalommal végzett az élen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–SOPRON BASKET 66–69
(16–21, 12–14, 20–18, 18–16)
Szekszárd, 1200 néző. V: Papp P., Praksch, Frányó
SZEKSZÁRD: OBLAK 11/3, Gereben 10, Theodoreán, KRNJICS 25, McCall 6. Csere: Studer Á. 8/3, Costa 3, Bálint 3/3, Mansaré. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: Fegyverneky 5, TURNER 18/9, CRVENDAKICS 19/9, MILOVANOVICS 13, Jovanovics 9. Csere: Dubei, Page 5, Weninger. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–2. 6. p.: 6–11. 8. p.: 16–19. 13. p.: 19–21. 18. p.: 22–29. 20. p.: 28–35. 23. p.: 36–35. 26. p.: 38–44. 28. p.: 45–46. 30. p.: 48–53. 34. p.: 51–62. 39. p.: 63–68
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Sopron javára
Djokics Zseljko: –
Gratulálok a Sopronnak a bajnoki címhez! Mi meccsről meccsre fejlődtünk, a Magyar Kupa-sikerrel és a bajnoki ezüsttel fantasztikus szezont zártunk, büszkék lehetünk magunkra. Köszönettel tartozom a játékosaimnak, akik rengeteg energiát fektettek ebbe a mérkőzésbe is, és megmutatták, hogy egy kisvárosi csapat is eljuthat a csillagokig. Elvégre az Euroliga-döntőssel játszottunk szoros, magas színvonalú finálét.
Roberto Íniguez: – Valóságos álomszezon volt ez, döntőbe jutottunk az Euroligában, a Magyar Kupában, és megnyertük a magyar bajnokságot. Mit mondhatnék? A játékosaim tökéletesek! Fantasztikusan játszottak ezúttal is, de el kell mondanom azt is, hogy a Szekszárd hozzáállása, az az atmoszféra, amelyet a szurkolói teremtettek, amilyen küzdelemre késztettek itt minket, szintén lenyűgöző volt, csak gratulálni tudok nekik is.

A VÉGEREDMÉNY
Bajnok: Sopron Basket (Bakó Patrícia, Böröndy Dominika, Alaine Coates, Alekszandra Crvendakics, Czukor Dalma, Dubei Debóra, Fegyverneky Zsófia, Határ Bernadett, Tina Jovanovics, Jelena Milovanovics, Danielle Page, Ángela Salvadores, Turner Yvonne, Weninger Virág. Edző: Roberto Íniguez).