Női kosár NB I: kilenc meccs után is hibátlan az éllovas

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.12.09. 17:28
A veretlenül éllovas Szekszárd a papírformát igazolva magabiztosan, 82–57-re győzött a BEAC vendégeként szombaton a női kosárlabda NB I-ben. Az esti mérkőzésen is az esélyesebb csapat nyert: a ZTE idegenben felülmúlta az MTK-t.

A kora délutáni mérkőzés meglepően szoros első félideje után a harmadik negyedben magasabb fokozatba kapcsolt a vendégcsapat, és a fővárosiak nem tudták tartani a lépést. A Szekszárd a kilencedik bajnokiját is megnyerte, a BEAC ugyanennyi fellépés után még nyeretlen.

Minden kosárlabdabarát nagy-nagy örömére nézőként ott volt a mérkőzésen Vajda Péter is. A BEAC edzői stábjában dolgozó Vajda Anna öccsének egy tavaszi NB II-es mérkőzésen megállt a szíve; a 27 éves fiatalember kómába esett, életéért sokáig küzdöttek az orvosok.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ, szombati mérkőzések

BEAC ÚJBUDA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 57–82 (20–20, 13–18, 6–25, 18–19)
Gabányi-sportcsarnok, 200
néző. V: Balogh Gy., Csabai-Kaskötő, Varga-Záray
BEAC: Pusztai S. 4, Süle 12, Suppán 11/3, Angyal N. 6, Barnai 6. Csere: Pusztai P. 9, Kovács V., Király L. 2, Galántai, Szabó D. 7/3. Edző: Balogh Judit
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Erkic 13/3, Theodoreán, Mansaré 6, MCCALL 18. Csere: GEREBEN 11, OBLAK 10/6, Krnjics 7, Kiss V., Bálint 11/3. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–8. 7. p.: 12–11. 13. p.: 24–22. 17. p.: 31–32. 24. p.: 33–51. 28. p.: 39–58. 34. p.: 48–70. 38. p.: 54–77
Kipontozódott: Studer Á. (36. p.)
Balogh Judit:
– Egyáltalán nem vagyunk boldogtalanok, különösen azért nem, mert különleges vendéget köszönthettünk a csarnokunkban. Az, hogy ő itt lehetett velünk, százszor többet ér bármilyen győzelemnél.
Djokics Zseljko: – Nagyon jó csapatot győztünk le. Az utóbbi néhány meccs is azt mutatja, hogy a BEAC-nál jó munka folyik. A szünet után a lányoktól más ritmusú játékot kértem, amit be is tartottak. A harmadik negyedben nyertük meg a mérkőzést. Annak különösen örülök, hogy nálunk olyan kosárlabdát játszanak a lányok, amire nemcsak Szekszárdon kíváncsiak, hanem az ország más pontjain is. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy végig hazai pályát varázsoltak ide a sportcsarnokba.

MTK BUDAPEST–ZTE NKK 64–75 (14–13, 17–20, 13–21, 20–21)
Városmajor, 80
néző. V: Vida J., Jurák, Menyhárt
MTK: HORVÁTH B. 20/9, Jankó, Adamecz 11/3, SZABÓ FLÓRA 19, Cvitkovic. Csere: Zólyomi, Székely-Horváth, Wéber 5/3, Koch 5/3, Pál 2, Szabó B. 2. Edző: Nagy Dorottya
ZALAEGERSZEG: Koizar 10/6, JEFFERY 18/6, Kovács G., HEGEDÜS-ŐRI 15, Parker 6. Csere: PAVEL 16, Szalay V. 4, Gorjanácz 6, Vincze V. Edző: Gáspár Dávid
Kipontozódott: Cvitkovic (30. p.), Gorjanácz (39. p.), Adamecz (39. p.)
Kiállítva: Szalay V. (33. p. – két sportszerűtlen hiba után)
Nagy Dorottya:
– Centerposzton a rotációnk már az ötödik percben beszűkült, miután Cvitkovicnak három faultja volt, illetve Székely-Horváth Zsuzsanna is betegen vállalta a játékot. A találkozó a harmadik negyed közepén dőlt el, amikor a zalaiak tízpontos előnyre tettek szert. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de szeretném megjegyezni, hogy amikor megpróbáltunk felzárkózni, mindig megtörtek bennünket egy-egy ítélettel.
Gáspár Dávid: – Örülök a mai győzelemnek, melyre nagyon nagy szükségünk volt. Ennek a sikernek köszönhetően, remélem, vissza tudunk térni a szezon elején mutatott formánkhoz.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 9 9 687–513 1.000
2. CMB Cargo UNI Győr 8 7 1 654–540 0.938
3. Sopron Basket 9 7 2 750–523 0.889
4. ZTE Női KK 9 6 3 608–628 0.833
5. Ceglédi EKK 8 4 4 582–538 0.750
6. Aluinvent DVTK Miskolc 9 4 5 624–594 0.722
7. PEAC-Pécs 9 4 5 617–637 0.722
8. PINKK-Pécsi 424 9 4 5 567–644 0.722