Női kosár NB I: drámai meccsen döntőbe jutott a Szekszárd

2018.04.18. 19:22
Az alapszakaszgyőztes Szekszárd idegenben is legyőzte (66–65-re) a Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, amelyben a címvédő Sopron lesz az ellenfele.

A mérkőzésen gyakorlatilag végig a Szekszárd vezetett, de a ZTE az utolsó negyedben nagy hajrával felzárkózott, sőt az utolsó fél percben átvette a vezetést (65–64). A Szekszárdnak azonban még volt ideje egy támadásra, amelyet Mansaré Anna kosárral fejezett be, ezzel a döntőbe dobva a tolnai csapatot.

Tavaly – csakúgy, mint az idén – a Szekszárd nyerte meg az alapszakaszt, a fináléban viszont 3–1-re a Sopron bizonyult jobbnak.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–KSC SZEKSZÁRD 65–66 (16–19, 16–17, 13–17, 20–13)
Zalaegerszeg, 550
néző. V: Földházi, Pálla, Jakab
ZTE: Koizar 9/3, Gorjanácz 4, JEFFERY 14/6, Hegedűs-Őri 9/3, PARKER 17. Csere: Pavel 8, Szalai V. 4. Edző: Gáspár Dávid
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 19/15, Silva da Costa, Theodoreán 3/3, Mansaré 4, MCCALL. 21/3. Csere: Oblak 3/3, Bálint R. 6, Kis V. 2, Gereben 8, Krnjics. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 5. p.: 4–8. 7. p.: 8–10. 13. p.: 15–30. 17. p.: 22–30.
22. p.: 36–37. 26. p.: 43–43. 28. p.: 45–50. 32. p.: 45–55. 35. p.: 56–57. 40. p.: 65–64
Kipontozódott: McCall (40. p.)
Gáspár Dávid:
– Nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani. Másodpercekre voltunk attól, hogy az ország egyik legjobb csapatát itthon legyőzzük és az elődöntőben egyenlítsünk. Gratulálok a Szekszárdnak, és nagy elismerés együttesem játékosainak, óriási erőket mozgósítottak.
Djokics Zseljko: – Nagyon-nagyon büszke vagyok erre a fiatal csapatra. Egyszerűen szenzációnak nevezem, hogy bejutottunk a döntőbe a nagyszerűen felkészített Zalaegerszeg otthonában. Óriási meccsen tudtunk nyerni. Büszke vagyok a szurkolóinkra is, nagyon sokan eljöttek és nagyon sokat segítettek.