El: csoportelső az Arsenal; a Milanra ráijesztettek a luxemburgiak

2018.11.29. 20:53
Patrick Cutrone (jobbra) gólja után fordított a Dudelange, de végül megnyugtató különbséggel nyert a Milan (Fotó: AFP)
A Zenit, a Betis, a Fenerbahce és a Sporting CP is biztossá tette a továbbjutását az Európa-liga egyenes kieséses szakaszába a csoportkör ötödik fordulójának kora esti mérkőzésein. A Milan 2–1-es hátrányból fordított hazai pályán a luxemburgi Dudelange ellen, míg az Arsenal a fiataljaival felállva is könnyed, háromgólos győzelmet aratott Kijevben.

A-CSOPORT
Az AEK Larnaca kétszer is vezetett a Zürich ellen, és a másodikra már nem volt válasza a svájci csapatnak. Viszont hiába kapott ki a Zürich, a kvartettben már korábban eldőlt a továbbjutás sorsa. A Ludogorec majdnem meglepte a Leverkusent, ám a német gárda a hajrában egyenlített, ezzel továbbra is vezeti a csoportot.

B-CSOPORT
A Salzburg hazai pályán is legyőzte testvércsapatát, a Willi Orbánt végig a soraiban tudó – míg Gulácsi Pétert a kispadon tartó – RB Leipziget, ezzel a továbbjutása után a csoportelsőségét is biztossá tette. A lipcseiek a záró fordulóban győzelmi kényszerben fogadják majd a Rosenborgot, és szurkolniuk kell annak, hogy a Celtic otthon kikapjon a Salzburgtól.

C-CSOPORT
Megszerezte első győzelmét a francia Bordeaux, míg a Zenit egy késői góllal nyert a Köbenhavn ellen, ezzel a szentpétervári együttes már biztosan folytathatja a kieséses szakaszban.

D-CSOPORT
Gól nélküli döntetlen Brüsszelben és Isztambulban is. Mivel az Anderlecht–Spartak Trnava és a Fenerbahce–Dinamo Zagreb mérkőzés is 0–0-s eredménnyel zárult, a zágrábiak mellett a Fener továbbjutása is biztossá vált.

E-CSOPORT
Az Arsenal nagyon fiatal csapattal, a támadósorban az egyaránt 19 éves Joseph Willockkal és Edward Nketiah-val, valamint a 18 esztendős Emile Smith Rowe-val felállva is könnyed, 3–0-s győzelmet aratott Kijevben a Vorszkla Poltava vendégeként, ezzel eldőlt, hogy csoportja élén végez. Az „ágyúsok” Smith Rowe, Aaron Ramsey és Willock góljainak köszönhetően már az első félidőben elhúztak hárommal, így a szünet után bemutatkozhatott Bukayo Saka, aki 17 évesen és 85 naposan az Arsenal történetének legfiatalabb játékosa lett a nemzetközi porondon a 16 évesen és 344 naposan bemutatkozó Jack Wilshere után. Az első gólt szerző Smith Rowe a legutóbbi négy fellépésén három góllal segítette a londoni alakulatot.

AZ ARSENAL HÁROMGÓLOS SIKERE

A csoport másik meccsén a Sporting CP kiütötte a kazah Qarabagot (6–1), így a portugál együttes is bejutott a legjobb 32 közé. A lisszaboniak 1986 óta a legnagyobb különbségű idegenbeli győzelmüket aratták az európai színtéren.

F-CSOPORT
A Milan nehéz helyzetbe kerülhetett volna, amennyiben nem hozza a Dudelange elleni találkozót, a 21. percben azonban Patrick Cutrone fordulásból betalált a vendégek kapujába, igaz, a támadónak szerencséje volt, középre tartó lövése után ugyanis a labda a kapusról becsorgott. A 39. percben egyenlített a Dudelange, Dominik Stolz egy szöglet után félelmetesen nagy gólt akasztott Pepe Reina kapujába.

A második félidő elején rögtön jött a hideg zuhany, hátrányba került a Milan! A 49. percben David Turpel használta ki a hazaiak szellős védekezését (1–2). A 66. percben Cutrone ünnepelt, ám Stelvio öngóljának jegyezték be a mozdulatot, négy perccel később pedig, már Hakan Calhanoglu révén, ismét az olaszok vezettek (3–2).

A mérkőzés összefoglalója

A folytatásban a Milan még kétszer eredményes volt, azaz 5–2-re megverte a Dudelange-et. A négyes másik meccsén a Betis Sergio Canales villanásával győzött az Olympiakosz ellen, s ezzel már biztos, hogy ott lesz a kieséses szakaszban.

A J-csoportban az FK Krasznodar fordított a török Akhisarspor ellen (2–1).

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

A-CSOPORT

Zürich (svájci)–AEK Larnaca (ciprusi) 1–2 (Khelifi 74., ill. Giannou 38., Tricskovszki 85.)
Bayer Leverkusen (német)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 1–1 (Weiser 85., ill. Marcelinho 69.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 11–8 +3 10
2. Zürich 5 3 0 2 6–5 +1 9
3. AEK Larnaca 5 1 2 2 5–7 –2 5
4. Ludogorec 5 0 3 2 4–6 –2 3

B-CSOPORT
Salzburg (osztrák)–RB Leipzig (német) 1–0 (Gulbrandsen 74.)
Rosenborg (norvég)–Celtic(skót) 0–1 (Sinclair 42.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Salzburg 5 5 0 0 15–5 +10 15
2. Celtic 5 3 0 2 5–6 –1 9
3. RB Leipzig 5 2 0 3 8–7 +1 6
4. Rosenborg 5 0 0 5 3–13 –10 0

C-CSOPORT
Zenit (orosz)–FC Köbenhavn (dán) 1–0 (Mak 59.)
Bordeaux (francia)–Slavia Praha(cseh) 2–0 (De Préville 49., Koundé 95.)

E-CSOPORT
Qarabag (azeri)–Sporting CP (portugál) 1–6 (Zoubir 14., ill. Dost 5. – 11-esből, Bruno Fernandes 20., 75., Nani 33., Abdoulay Diaby 65., 82.)
Vorszkla Poltava (ukrán)–Arsenal (angol) 0–3 (Smith Rowe 11., Ramsey 27. – 11-esből, Willock 41.)

F-CSOPORT
Milan (olasz)–F91 Dudelange (luxemburgi) 5–2 (Cutrone 21., Stélvio 66. – öngól, Calhanoglu 70., Schnell 78. – öngól, Borini 81., ill. Stolz 39., Turpel 49.)
Real Betis (spanyol)–Olympiakosz Pireusz (görög) 1–0 (Canales 39.)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Real Betis 5 3 2 0 7–2 +5 11
2. Milan 5 3 1 1 11–6 +5 10
3. Olympiakosz 5 2 1 2 8–5 +3 7
4. Dudelange 5 0 0 5 3–16 –13 0

J-CSOPORT
FK Krasznodar (orosz)–Akhisarspor (török) 2–1 (Gazinszkij 49., Ari 57., ill. Serginho 24.)