El: elpuskázta a Sevilla; betalált a korábbi FTC-játékos

2018.11.29. 22:58
A Frankfurt simán nyert a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában, ezzel hibátlan maradt a H-csoportban, s mivel a Lazio veszített, a németek biztosan az első helyen zárják a négyest. A Sevilla kikapott a Standard Liege-től a J jelű kvartettben, míg a Villarreal gól nélküli döntetlent játszott a G-csoportban, ahol így majd az utolsó kör dönti el a továbbjutás sorsát.

H-CSOPORT
A Lazio nem nagyon izzadt már meg, ennek eredményeképp 1–0-ra kikapott az Apollon Limassoltól, persze tegyük hozzá, hogy az olasz együttes továbbjutása már korábban biztossá vált, ennek is betudható a végeredmény. Az Eintracht Frankfurt az ötödik összecsapásán is nyert a csoportkörben, a Lazio blamájával pedig eldőlt, hogy a németek biztosan megnyerik a H-csoport küzdelmeit.H-CSOPORT

Az előző kiírás döntőse, a Marseille öt forduló alatt mindössze egy pontot tudott begyűjteni.

I-CSOPORT
A Genk kettővel is ment a Malmö ellen, ám végül meg kellett elégednie az iksszel. A másik meccsen a Sarpsborg hat perc után már kétgólos előnyben volt a Besiktassal szemben, de a törököknek sikerült a fordítás, s egy, a 90. percben szerzett góllal 3–2-re győztek.

A Genk második gólját egyébként a korábbi FTC-játékos Joseph Paintsil szerezte.

J-CSOPORT
A Standard Liege meglepetésre megverte a Sevillát, amely győzelem esetén bebiztosíthatta volna a saját és a Krasznodar továbbjutását, ezzel azonban a négyesben az utolsó, hatodik forduló határoz majd a végső sorrendről.

A K-csoportban a Rennes idegenben nyert a cseh Jablonec ellen, míg a G-csoportban a Villarreal gól nélküli döntetlent játszott a Rangersszel, ezzel egyelőre nem tudta bebiztosítani a továbbjutását, pedig a spanyolok egy teljes félidőn át emberelőnyben voltak.

H-CSOPORT
Eintracht Frankfurt (német)–Marseille (francia) 4–0 (Jovics 2., 67., Luiz Gustavo 17. – öngól, Mitroglu 62. – öngól)

I-CSOPORT
Sarpsborg (norvég)–Besiktas (török) 2–3 (Muhammed 2., Heintz 6., ill. Lens 63., 90., Vágner Love 66.)
Malmö FF (svéd)–Genk (belga) 2–2 (Lewicki 65., Antonsson 67., ill. Pozuelo 42., Paintsil 53.)