El: itt az igazi görög dráma, kiesett a Milan; búcsúzik a Leipzig is

2018.12.13. 22:58
A Leipzig is búcsúzott az Európa-ligából (Fotó: AFP)
Az Európa-liga csoportkörének 6. fordulójában a Milan kikapott az Olympiakosztól, így nem jutott tovább, ahogy a Willi Orbánt végig a pályán tudó RB Leipzig is búcsúzni kényszerült, a németeket a Rosenborg a 87. percben egyenlítve ütötte el a továbbjutástól.

A két továbbjutó sorsa már az előző fordulóban eldőlt az A-csoportban, de a Bayer Leverkusen így sem vette félvállról a mérkőzést. A németek 5–1-re kiütötték idegenben ciprusi ellenfelüket, így csoportelsőként jutottak a legjobb 32 csapat közé. A másik továbbjutó, a Zürich a Ludogorec otthonában játszott döntetlent.

A B-csoportból Salzburg százszázalékosan jutott tovább a következő körbe, miután nyert a Celtic otthonában. A Willi Orbán vezette Leipzig a hajrában kapott góllal csak döntetlent játszott hazai pályán a Rosenborggal, így a Celtic jutott tovább a csoport második helyén.

A C-csoportban Zenit már továbbjutóként érkezett a Slavia Praha otthonába, a csehek pedig könnyedén győzték le az orosz csapatot, amivel kiharcolták a továbbjutást. A másik mérkőzésen a Bordeaux a Köbenhavn otthonában nyert, amivel a csoport harmadik helyén zárt.

A D-csoportban már minden kérdés eldőlt az utolsó fordulóra, a tét nélküli mérkőzésen a már biztos harmadik Trnava legyőzte 1–0-ra a mindenképpen második helyen záró Fenerbahcét, míg a csoportelső Dinamo Zagreb gól nélküli döntetlent játszott az Anderlechttel hazai pályán.

Az E-csoport sem hozott meglepetést, a Sporting 3–0-ra, az Arsenal 1–0-ra győzött hazai pályán a Vorszkla, illetve a Qarabag ellen, a nyertesek folytatják tavasszal is.

Az igazi meglepetést az F-csoport okozta, ahol a Milan 3–1-re kikapott az Olympiakosztól Pireuszban, így lecsúszott a harmadik helyre, s ezzel búcsúzott. Az olaszok hazai pályán ugyan ilyen különbséggel verték az Olympiakoszt, így az összesített gólkülönbség döntött, a görögök javára. A csoport másik meccsén a luxemburgi Dudelange hazai pályán gól nélkül zárt a Betis ellen, ezzel megszerezte első pontját a sorozatban.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT

AEK Larnaca (ciprusi)–Bayer Leverkusen (német) 1–5 (Catala 26., ill. Kohr 29., 68., Alario 41., 86., Paulinho 78.)
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Zürich (svájci) 1–1 (Swierczok 45+1., ill. Odey 21.)

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Bayer Leverkusen 6 4 1 1 16–9 +7 13
2. Zürich 6 3 1 2 7–6 +1 10
3. Larnaca 6 1 2 3 6–12 –6 5
4. Ludogorec 6 4 2 5–7 –2 4

B-CSOPORT
RB Leipzig (német)–Rosenborg (norvég) 1–1 (Cunha 47., ill. Reginiussen 87.)
Celtic (skót)–Salzburg (osztrák) 1–2 (Ntcham 95., ill. Dabbur 68., Lainer 78.)

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Salzburg 6 6 17–6 +11 18
2. Celtic 6 3 3 6–8 –2 9
3. RB Leipzig 6 2 1 3 9–8 +1 7
4. Rosenborg 6 1 5 4–14 –10 1

C-CSOPORT
FC Köbenhavn (dán)–Bordeaux (francia) 0–1 (Briand 74.)
Slavia Praha (cseh)–Zenit (orosz) 2–0 (Zmrhal 32., Stoch 41.)

Sporting CP (portugál)–Vorszkla Poltava (ukrán) 3–0
(F. Montero 17., M. Luis 35., Dalku 44. – öngól)
Arsenal (angol)–Qarabag (azeri) 1–0 (Lacazette 17.)

Dudelange (luxemburgi)–Real Betis (spanyol) 0–0

Olympiakosz (görög)–Milan (olasz) 3–1 (P. Cissé 60., C. Zapata 70. – öngól, Fortunisz 81. – 11-esből, ill. C. Zapata 72.)