Miért is van a vízilabda Interliga?

Vágólapra másolva!
2010.01.08. 11:43
null
Az Eger számára is hasznos az Interliga (Fotó: Földi Attila)
Címkék
A nagy lélegzetvételű 2005-ös szabálymódosítások után folyamatosan különböző kezdeményezések látnak napvilágot a vízilabda mind hazai, mind nemzetközi népszerűsítésére. A manapság leggyakrabban „Balkán-játéknak” nevezett magyar sikersportágról sokszor halljuk, hogy az se nem média-, se nem közönségbarát. Bonyolult szabályokra, érthetetlen bírói ítéletekre panaszkodunk. Az amerikaiak pekingi ezüstérmével ugyan javult a helyzet, ez azonban még mindig nem elég. Sokkal nagyobb érdeklődésre van szükség a média részéről. A horvát, montenegrói és szlovén csapatok részvételével 2008-ban útjára indított Jadranska Liga mintájára tavaly ősszel megkezdődött az Interliga küzdelemsorozata is...

Magyar, szerb, román és szlovák együttesek vezetői egy újabb színvonalas, nemzetközi versenysorozat elindításáról határoztak, hogy ezzel további lehetőségeket nyújtsanak a sportág fejlődéséhez és népszerűsítéséhez, ily módon reklámlehetőséghez juttatva a szponzorokat, a csapatok támogatóit is. Egyelőre azonban még gyerekcipőben jár ez a kezdeményezés.

Az Interliga mérkőzései igazodnak az országos bajnokságokhoz (az egy nemzethez tartozó gárdáknak a bajnoki összecsapásokon elért egymás ellen eredményei is beleszámítanak a küzdelemsorozatba), továbbá a már meglévő kupasorozatokhoz, a LEN-kupához és az Euroligához is.

Magyarországot hat alakulat képviseli: a tavalyi dobogósok (Vasas, Eger, Honvéd) mellett a Szeged, az FTC és az UTE csapatáért szoríthatunk. Rajtuk kívül a Partizan Beograd (szerb), az újvidéki Vojvodina (szerb), a nagyváradi Oradea (román) és a kassai Hornets Kosice (szlovák) kezdte el októberben a sorozatot. Az Interliga lebonyolítását dirigáló belgrádi székhelyű vezetőség magyarországi képviselője, Halmos R. Péter, a ZF-Eger ügyvezető igazgatója a vlv.hu-nak nyilatkozott az eddigi tapasztalatokról:

„Azt gondolom most is, mindenképpen van értelme, hogy beindítottuk a közös bajnokságot. A jövő az Interligáé, hiszen a nemzetközi meccsek iránt mindenütt nagyobb az érdeklődés, mint a „sima" honi mérkőzések iránt. Ugyanakkor az is egyértelmű, hogy ez az első szezon még csak tanulóév, és nem biztos, hogy akár a média, akár a szurkolók, akár az együttesek a helyén kezelik az Interligát."

„Az a cél, hogy ez komoly versenysorozattá nője ki magát, s tény, jelenleg még semmiféleképpen sem állíthatjuk, hogy ha a klubok egy rangsort állítanak fel, akkor ez a torna előkelő helyen szerepel a listájukon. Végignézve az összes magyar résztvevőt, főleg az élcsapatokat, mindenki inkább arra használja fel az Interligát, hogy minél több játéklehetőséget adjon a fiataloknak, s nem arra törekszik, hogy az adott mérkőzést biztosan megnyerje. Ebben fejlődni kell, s van is javaslatom, hogyan lehetne érdekesebbé, színvonalasabbá tenni a versenysorozatot. Ezt át fogjuk beszélni a liga vezetőségével és a magyar csapatokkal is. Ha azt akarjuk, hogy tényleg vonzó legyen a sorozat, akkor jelentős pénzdíjat kellene kitűzni. Ez esetben biztosan mindenki hajtana arra, hogy jól szerepeljen, ráadásul a média is sokkal jobban ráharapna ezekre az eseményekre."

A csapatok a 2009–2010-es idényre kötelezték el magukat az Interligához, a hosszabbításról való döntésnél pedig nagy hangsúly lesz a megfelelő feltételeken, amelyeket ebben az idényben az útiköltségek fedezésével próbált biztosítani az Interligát működtető cég.

INTERLIGA 
A MÉG HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEK
2010.01.09 Vojvodina–ZF-Eger
2010.01.09 UTE–CH Hornets Kosice
2010.01.10 Partizan Beograd–ZF-Eger
2010.01.11 Nagyvárad–Domino-Honvéd
2010.01.12 TEVA-VasasPlaket–Vojvodina
2010.01.13 Domino-Honvéd–Nagyvárad
2010.01.19 UNIQA-UTE–Vojvodina
2010.01.27 CH Hornets Kosice–Szeged Beton VE
2010.01.28 Nagyvárad–FTC
2010.01.30 Szeged Beton VE–UNIQA-UTE

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik