nemzetisport.hu 2021.08.02 18:18 Frissítve: 2021.08.03 15:40

Tokió 2020: két arany, két ezüst, egy bronz a remek magyar termés – keddi infoközpont

A nyári olimpia 11. napjának részletes menetrendje, a napi magyar indulók részletes programja.

 

AUGUSZTUS 3., KEDD – ÖSSZEFOGLALÓ

Ott a 20.! Lőrincz Tamás olimpiai bajnokként búcsúzik a birkózószőnyegtől!

Kettős magyar siker: Kopasz aranyérmes, Varga a második K-1 1000 méteren

A Bodonyi Dóra, Kozák Danuta páros bronzérmes K-2 500 méteren

Hihetetlen futam után Berecz Zsombor ezüstérmes 

A női vízilabda-válogatott Hollandia legyőzésével a legjobb négy között!

Lőrincz Viktor testvéréhez hasonlóan bejutott a döntőbe – a kötöttfogásúak 87 kg-os mezőnyében

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
férfi 1500 m, 1. forduló

Szögi István Futamában a 12., összesítésben a 23. helyen végzett Szögi István, nem jutott tovább.
női gerelyhajítás, selejtező
Szilágyi Réka 57.39 métert dobott, saját csoportjában a 12. lett, nem jutott tovább.
férfi 110 m gát, előfutam
Szűcs Valdó továbbjutott az elődöntőbe

Birkózás
férfi kötöttfogás 97 kg, vigaszág

Szőke Alex–Giorgi Melija (grúz) – Szőke Alex 5:1-re nyert grúz ellenfelével szemben, így a bronzéremért birkózhat a kora délutáni órákban a a lengyel Tadeusz Michalikkal.
férfi kötöttfogás 67 kg, nyolcaddöntő
Korpási Bálint–Karen Aszlanjan (örmény) 1:1 – az utolsó szerzett ponttal Aszlanjan győzött

férfi kötöttfogás 87 kg
nyolcaddöntő

Lőrincz Viktor–Atabek Aziszbekov (kirgizisztáni) 6:1 – Lőrincz Viktor nyert és továbbjutott
negyeddöntő
Lőrincz Viktor–Denis Kudla (német) 1:1 – az utolsó szerzett ponttal Lőrincz Viktor jutott tovább
elődöntő
Lőrincz Viktor–Metwalli Mohamed (egyiptomi) 9:2 – Lőrincz Viktor döntős!

női 62 kg Sastin Marianna kikapott, kiesett

férfi kötöttfogás 77 kg
döntő

Lőrincz Tamás–Akzsol Mahmudov (kirgiz) – Lőrincz Tamás olimpiai bajnok!
férfi kötöttfogás 97 kg, bronzmérkőzés
Szőke Alex–Tadeusz Michalik (lengyel) – Szőke Alex technikai tussal veszített, 5. lett.

Kajak-kenu
2.37:
női K–1 200 m, elődöntő, Lucz Dóra, Kárász Anna – Lucz Dóra futamgyőztesként bejutott a döntőbe, Kárász Anna a nyolcadik lett a második futamban, így a B-döntőben folytathatja.
3.00: férfi K–1 1000 m, elődöntő, Kopasz Bálint – A magyar versenyző futamgyőztesként döntős.
3.08: férfi K–1 1000 m, elődöntő, Varga Ádám – Második lett a futamában Varga Ádám, így ő is bejutott a döntőbe.
3.23: női K–2 500 m, elődöntő, Kozák Danuta, Bodonyi Dóra és Csipes Tamara, Medveczky Erika – Kozák Danuta és Bodonyi Dóra az első, Csipes Tamara és Medveczky Erika a második helyen végzett az első futamban, mindkét egységünk bejutott a döntőbe.
A kajak-kenu elődöntőkről ide kattintva olvashat bővebben!
4.30: döntők
4.37: női K–1 200 mLucz Dóra a hatodik helyen végzett, Kárász Anna a B-döntőben a hetedik, összességében a 16. lett.
4.53: férfi C–2 1000 m, B-döntő – Adolf Balázs és Fejes Dániel duója a harmadik, összesítésben a 11. lett.
5.21: férfi K–1 1000 mKettős magyar siker született: Kopasz Bálint olimpiai csúccsal aranyérmes, Varga Ádám a második helyen végzett.
5.46: női K–2, a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra páros bronzérmes, a Csipes Tamara, Medveczky Erika páros a negyedik

A kajak-kenu döntőkről ide kattintva olvashat bővebben! 

Vitorlázás
finn, éremfutam
Berecz Zsombor futamgyőztes, összesítésben ezüstérmes. 

Vízilabda
női torna, negyeddöntő

Hollandia–Magyarország 11–14 – a magyar női vízilabda-válogatott elődöntős!

 

A NAP ARANYÉRMESEI

ATLÉTIKA
női távolugrás – aranyérmes: Malaika Mihambo (Németország)
férfi 400 m gát – aranyérmes: Karsten Warholm (Norvégia)
férfi rúdugrás – aranyérmes: Armand Duplantis (Svédország)
női kalapácsvetés – aranyérmes: Anita Wlodarczyk (Lengyelország)
női 800 m – aranyérmes: Athing Mu (Egyesült Államok)
női 200 m – aranyérmes: Elaine Thompson-Herah (Jamaica)

BIRKÓZÁS
férfi kötöttfogás 77 kg – aranyérmes: LŐRINCZ TAMÁS (Magyarország)
férfi kötöttfogás 97 kg – aranyérmes: Musza Jevlojev (Oroszország)
női 68 kg – aranyérmes: Tamyra Mensah Stock (Egyesült Államok)

KAJAK-KENU
női K-1 200 m – aranyérmes: Lisa Carrington (Új-Zéland)
férfi C-2 1000 m – aranyérmes: Kuba
férfi K-1 1000 m – aranyérmes: KOPASZ BÁLINT, 2. VARGA ÁDÁM
női K-2 500 m – aranyérmes: Új-Zéland, 3. KOZÁK DANUTA, BODONYI DÓRA

MŰUGRÁS
férfi 3m – aranyérmes: Hszie Sze-ji (Kína)

ÖKÖLVÍVÁS
női 57 kg – aranyérmes: Irie Szena (Japán)
férfi 69 kg – aranyérmes: Roniel Iglesias (Kuba)

PÁLYAKERÉKPÁR
női csapat üldözéses verseny – aranyérmes: Németország
férfi csapatsprint – aranyérmes: Hollandia

SÚLYEMELÉS
férfi 109 kg – aranyérmes: Akbar Djuraev (Üzbegisztán)

TORNA
férfi korlát – aranyérmes: Cou Csing-jüan (Kína)
férfi nyújtó – aranyérmes: Hasimoto Daiki (Japán)
női gerenda – aranyérmes: Kuan Csen-csen (Kína)

VITORLÁZÁS
férfi 49-es – aranyérmes: Nagy-Britannia
női 49-es – aranyérmes: Brazília
finn – aranyérmes: Giles Scott (Nagy-Britannia), 2. BERECZ ZSOMBOR
nacra – aranyérmes: Olaszország

 

NAPI PROGRAM

 OLIMPIA A TV-BEN

M4 SPORT
2.15:
kajak-kenu, birkózás, férfi kosárlabda (Szlovénia–Németország), férfi kézilabda (Svédország–Spanyolország)
7.10: vitorlázás, ökölvívás, női vízilabda (Spanyolország–Kína)
10.00: pályakerékpár
11.20: női vízilabda, Hollandia–Magyarország
12.45: birkózás, atlétika, torna, ökölvívás, férfi labdarúgás (Japán–Spanyolország), férfi kézilabda (Németország–Egyiptom)

DUNA
2.00:
atlétika, birkózás
6.40: férfi kosárlabda (Egyesült Államok–Spanyolország), műugrás, pályakerékpár, férfi labdarúgás (Mexikó–Brazília), birkózás
12.15: atlétika, birkózás, férfi kosárlabda (Ausztrália–Argentína)
EUROSPORT1
2.00:
atlétika
5.30: ökölvívás
8.00: műugrás
10.00: torna
12.15: atlétika
15.00: férfi röplabda, Lengyelország–Franciaország 
EUROSPORT2
1.50:
strandröplabda
3.00: férfi kosárlabda, Szlovénia–Németország
6.30: férfi kosárlabda, Spanyolország–Egyesült Államok
9.50: férfi labdarúgás, Mexikó–Brazília
12.50: férfi labdarúgás, Japán–Spanyolország
15.00: férfi kosárlabda, Ausztrália–Argentína

ASZTALITENISZ
3.00: Japán–Svédország, férfi csapatverseny – negyeddöntő
3.00: Dél-Korea–Németország, női csapatverseny – negyeddöntő
7.30: Kína–Szingapúr, női csapatverseny – negyeddöntő
7.30: Tajvan–Németország, férfi csapatverseny – negyeddöntő
12.30: Hongkong–Japán, női csapatverseny – elődöntő

ATLÉTIKA
2.00:
férfi hármasugrás – selejtező, A-csoport, B-csoport
2.05: férfi 1500 méteres síkfutás – 3 előfutam (Szögi István)
2.20: női gerelyhajítás – selejtező, A-csoport (Szilágyi Réka)
2.45: női 400 méteres síkfutás – 6 előfutam
3.50: női távolugrás – döntő 
3.50:
női gerelyhajítás – selejtező, B-csoport
4.05: férfi 200 méteres síkfutás – 7 előfutam
5.20: férfi 400 méteres gátfutás – döntő

12.10: férfi 110 méteres gátfutás – 5 előfutam (Szűcs Valdó)
12.15: férfi súlylökés – selejtező, A-csoport
12.20: férfi rúdugrás – döntő
13.00: férfi 5000 méteres síkfutás – 2 előfutam
13.35: női kalapácsvetés – döntő
13.40: 
férfi súlylökés – selejtező, B-csoport
13.50: férfi 200 méteres síkfutás – 3 elődöntő
14.25: női 800 méteres síkfutás – döntő
14.50: női 200 méteres síkfutás – döntő

BASEBALL
12.00: Izrael–Dominikai Köztársaság – kieséses szakasz

BIRKÓZÁS
4.00:
férfi kötöttfogás 77 kg, 97 kg, női 68 kg – vigaszág; férfi kötöttfogás 67 kg, 87 kg, női 62 kg – nyolcaddöntő, negyeddöntő
11.15: férfi kötöttfogás 67 kg, 87 kg, női 62kg – elődöntő; kötöttfogás 77 kg, 97 kg, bronzmérkőzés, döntő, női 68 kg – elődöntő, döntő

GYEPLABDA
FÉRFIAK
ELŐDÖNTŐ
3.30: India–Belgium
12.00: Ausztrália–Németország

KAJAK-KENU
2.30: női K-1 200 m, férfi C-2 1000 m, férfi K-1 1000 m, női K-2 500 m – elődöntők
4.30: női K-1 200 m, férfi C-2 1000 m, férfi K-1 1000 m, női K-2 500 m döntők

KÉZILABDA
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐ  
2.30: Franciaország–Bahrein
6.15: Svédország–Spanyolország
10.00: Dánia–Norvégia
13.45: Németország–Egyiptom

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐ  

3.00:
Szlovénia–Németország
6.40: Spanyolország–Egyesült Államok
10.20: Olaszország–Franciaország
14.00: Ausztrália–Argentína

LABDARÚGÁS
FÉRFIAK
ELŐDÖNTŐ
10.00:
Mexikó–Brazília
13.00: Japán–Spanyolország

LOVAGLÁS
12.00: díjugratás, egyéni verseny – selejtező

MŰUGRÁS
3.00:
férfi 3 méter – elődöntő
8.00: férfi 3 méter – döntő

MŰÚSZÁS
12.30:
páros verseny, technikai program – selejtező

ÖKÖLVÍVÁS
4.00 és 4.15:
 férfi 52 kg – 2 negyeddöntő
4.30: férfi 57 kg – 1. elődöntő
4.48 és 5.03: férfi 63 kg – 2 negyeddöntő 
5.18: férfi 91 kg – 1. elődöntő
5.35 és 5.50: női 60 kg – 2 negyeddöntő
6.05: női 57 kg – döntő: Nesthy Petecio (Fülöp-szigeteki)–Irie Szena (japán)

10.00 és 10.15: női 60 kg – 2 negyeddöntő
10.30 és 10.48: férfi 52 kg – 2 negyeddöntő
11.03: férfi 57 kg – 2. elődöntő 
11.18 és 11.35: férfi 63 kg – 2 negyeddöntő
11.50: férfi 91 kg – 2. elődöntő 

12.05: férfi 69 kg – döntő: Pat McCormack (brit)–Roniel Iglesias (kubai) 

PÁLYAKERÉKPÁR
8.30: női csapat üldözőverseny – előfutam, döntő; férfi csapatsprint – selejtező, 1. forduló, döntő; férfi csapat üldözőverseny – előfutam

RÖPLABDA
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐ
2.00: Kanada–Orosz csapat
6.00: Japán–Brazília
10.00: Olaszország–Argentína
14.30: Lengyelország–Franciaország 

SPORTMÁSZÁS
10.00: férfi összetett – selejtező

STRANDRÖPLABDA
NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
2.00: Laura Ludwig, Margareta Kozuch (Németország)–April Ross, Alix Klineman (Egyesült Államok)
3.00:
Ana Patrícia Silva Ramos, Rebecca Silva (Brazília)–Anouk Verge-Depre, Joana Heidrich (Svájc)
14.00:
Tina Graudina, Anastasija Kravcenoka (Lettország)–Heather Bansley, Brandie Wilkerson (Kanada)
15.00:
Sarah Pavan, Melissa Humana-Paredes (Kanada)–Mariafe Artacho del Solar, Taliqua Clancy (Ausztrália)

SÚLYEMELÉS
6.50: férfi 109 kg,B-csoport
12.50: férfi 109 kg, A-csoport

SZINKRONÚSZÁS
12.30:
párosverseny, technikai

TORNA
SZERENKÉNTI DÖNTŐK
10.00: férfiak, korlát
10.50: nők, gerenda
11.39: férfiak, nyújtó

VITORLÁZÁS
5.05: női 470-es – 9. és 10. futam
5.15: férfi 470-es – 9. és 10. futam
5.33: női 49-es – éremfutam

6.33: férfi 49-es – éremfutam
7.33: férfi finn – éremfutam: 1. Giles Scott (Nagy-Britannia), 2. BERECZ ZSOMBOR (Magyarország)
8.33: nacra 17 foiling mixed – éremfutam

VÍZILABDA
NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
7.00: Kanada–Egyesült Államok
8.30: Spanyolország–Kína
11.20: Hollandia–Magyarország
12.50:
Ausztrália–Orosz csapat

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.