Vasárnap óta az ausztriai Seefeld falucskában táborozik a bajnoki címe megvédésére és egy, az előzőnél sikeresebb Bajnokok Ligája idényre készülő Manchester City. A Premier League bajnoka az 500 éves kolostorból átalakított ötcsillagos Klosterbräu szállodába vette be magát – és nem sajnálták a pénzt, hogy minden flottul menjen.Klosterbräu szállodába vette be magát – és nem sajnálták a pénzt, hogy minden flottul menjen.
A 250 ezer euróba (kb. 72 millió Ft) kerülő táborozást három hónapon át szervezték a klub munkatársai. A csapat összesen 54 kétágyas szobát (darabja 1000 euró/éjszaka) foglalt le a szállod felső három emeletén. Természetesen külön étkező, edzőterem és masszázs részleg áll a játékosok és a szakmai stáb rendelkezésére.
A gondos szervezés során arra is ügyeltek, hogy a játékosok ki tudják pihenni az edzések fáradalmait: minden szobába Rómából hozattak speciális, kézzel készített matracokat, darabját 1000 euróért (kb. 290 ezer Ft – a City vélhetően kedvezménnyel vehette igénybe a szolgáltatáscsomagot). Minden matrac egyforma, kivéve Yaya Touréét: az elefántcsontparti középpályás fekhelye 20 centivel hosszabb, mint a többieké, és ő az egyetlen, akinek külön masszázspad van beállítva a lakosztályába.
Miután a fiúk minden reggel 6:30-kor kelnek, és napközben sem sok szabadidejük van, ezúttal a játékosoknak nélkülözniük kell a családjukat – egyetlen feleség és barátnő sem kísérhette el szeretett urát a festői alpesi faluba.
A klub, minő meglepetés, hozta a saját szakácsát, aki a szigorú étrendet is összeállította: ebben a tengeri halak viszi a prímet – két naponta hoznak friss szállítmányt az Atlanti-óceánból, illetve az Északi-tengerről. A helyi különlegességekről kénytelenek lemondani a focisták, súlyos kihágásnak minősülnek, ha valaki suttyomban benyomna egy szép szelet apfelstrudelt. A minibár csoki, alkohol és cukros üdítő készletét is ásványvízzel és Lucozade izotóniás itallal helyettesítették gondos kezek. Az egyetlen engedélyezett bűnözés a hűtőben lévő Sprite fogyasztása.
Még a legháklisabb rocksztárnak is van mit tanulnia a kívánságlista összeállítását illetően:
„Nagyon részletes instrukciókat kaptunk, a klubvezetők figyelme mindenre kiterjed. Arra is, hogy a szobában milyen távolságra legyenek egymástól a székek. Vagy, hogy az étkezéseknél hol legyenek a pirítósok, és hol álljon a kávéfőző gép. Nem lehetnek sült ételek, mindennek frissnek, könnyűnek és proteinben gazdagnak kell lennie" – idézi a Mirror Alois Seyrlinget, a szálloda büszke tulajdonosát.
A különleges kérésekkel (Adam Johnson és Carlos Tévez megveszik a ketchupért...) a szakmai stábot zaklathatják a játékosok: ha ők jónak látják, akkor a napi öt étkezés egyike alkalmával engedélyezhetik a dőzsölést.
A játékosok bizonyára értékelik a szobákban lévő antik bútorokat, valamint a falakon lógó száz, kétszáz éves, többnyire vadászjeleneteket ábrázoló festményeket. Roberto Mancini pedig bizonyára romantikus hangulatba kerül a szobájában lévő baldachinos ágyban.
A szobák többségéhez erkély is tartozik, ahonnan pazar kilátás nyílik a 3000 lakosú falucskára. A Mirror nem minden irónia nélkül jegyzi meg, hogy a szállodában dolgozó hölgyek ruházata némileg eltér a focisták által a hölgyeken megszokott toalettől: a tradicionális tiroli népviselettel kell megbarátkozniuk. Miként a tulaj, Herr Seyrling is bőrnadrágban feszít, a falu elöljárói pedig remélik, hogy Robero Mancinit is megajándékozhatják egy szép tiroli öltözettel.
Cserébe azonban, nem hétköznapi lehetőségek várnak a lazulni vágyó focistákra, mint a széna pakolás (mármint nem ők pakolják, hanem 30 percig fekhetnek benne), vagy a doktorhalas kezelés (a piros szívogató márnák (alia garra rufa) az ép hámréteg megsértése nélkül lerágják az elhalt bőrfelületet egy-egy adott testrészről, ami javítja a bőr vérellátását, feloldja a görcsös izomcsomókat, és csökkenti a stresszt).
„A klub szó nélkül fizeti ki ezt a valóban nem kis összeget – de pontosan tudják, hogy milyen magas minőségű szolgáltatást kapnak érte cserébe" – mondta büszkén Herr Seyrling.
Az egyetlen, akivel nem lehetett alkudni, az a seefeldi katolikus plébános volt.
„A szállodához tartozó kis kápolnában minden reggel 7-kor, 8-kor és 9-kor harangoznak. Meg akarták kérni a plébánost, hogy ne harangozzon, de ő hajthatatlan volt. Talán, ha kép néhány aláírt mezt, akkor egy pár napra szünetelteti a harangozást" – mondta a tulajdonos.
És, hogy miért választja ezt a környéket a City mellett a Dinamo Kijev, az Alanyija Vlagyikavkaz, az Energie Cottbus vagy éppen az AS Monaco?
„Ausztria a téli sportok országa, itt senkit nem érdekelnek a futballisták, legyenek akármilyen híresek is. Senki nem akar azért idejönni, hogy meglesse ezeket a csapatokat. Seefeld nem egy party falu."